Категорія
Новини
Дата

Зеленський підписав закон про конфіскацію активів за підтримку російського вторгнення в Україну

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, повʼязаних з активами окремих осіб». Законом передбачено конфіскацію активів за підтримку збройної агресії Росії проти України. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників», – цитує пресслужба слова Зеленського.
  • Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.
  • Відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України, яке має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.
  • Здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкцій у вигляді стягнення активів здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Контекст

Законопроєкт щодо підвищення ефективності санкцій, повʼязаних з активами окремих осіб, Верховна Рада вперше ухвалила в цілому 21 квітня. Такі санкції застосовуватимуться лише в період дії воєнного стану і лише щодо тих осіб, до яких були попередньо встановлені санкції у вигляді блокування активів.

Використання нового санкційного інструменту дає можливість конфісковувати не лише майно на території України, а й поза її межами. Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) уже розшукало 11 141 фізичну та 2 976 юридичних осіб, причетних до війни. 

На українців механізм конфіскації поширюватися не буде, за винятком випадків, коли громадяни України вестимуть терористичну діяльність або якщо українськими компаніями володіють підсанкційні субʼєкти – навіть частково. Забрати активи можна буде у фізичних та юридичних осіб. Йдеться про росіян, білорусів та власників паспортів інших держав.

12 травня ВР законодавчо підтримала пропозиції президента, які він вніс до парламенту після ветування.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні