Президент Володимир Зеленський 22 січня внесе до Верховної Ради законопроєкт щодо запровадження в Україні множинного громадянства. Про це він сказав у промові з нагоди Дня Соборності.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Зеленський заявив, що вносить до парламенту «ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства».
- За його словами, це дасть змогу мати громадянство України всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу, а також іноземним добровольцям, які стали на захист України. Окрім громадян країни-агресора, наголосив президент.
- «Всі, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки. Всі, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі», – заявив Зеленський.
- Крім того, за словами президента, Україна має робити кроки не лише для зміцнення соборності України й народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців та історію.
- «Заради цієї мети сьогодні мною підписано указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації». Це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього», – наголосив Зеленський.
Контекст
У вересні 2022 року повідомлялося, що до розгляду Верховною Радою в першому читанні готові законопроєкти 6368-д та 6369-д, які частково легалізують подвійне громадянство в Україні. Документ підтримують в Офісі президента та в партії «Слуга народу».
Українське законодавство містить норми, що регулюють правовідносини подвійного (множинного) громадянства. Стаття 2 Закону «Про громадянство України» передбачено: «Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України».
Водночас добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, згідно ч. 1 ст. 19 цього Закону, є підставою для припинення громадянства України. Проте це не слід розцінювати як заборону подвійного громадянства, оскільки втрата громадянства України відбувається не автоматично з набуттям громадянства іншої держави, а виключно з дня видачі Указу президента України про припинення громадянства щодо певної особи.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.