Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає складання іспитів з основ Конституції, історії України і на рівень володіння державною мовою як умову для набуття громадянства України, повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Метою цього законопроєкту є запровадження комплексного іспиту з основ Конституції України, історії України як умови для прийняття до громадянства України.
- Підставою для подання документа до Ради стало рішення Кабінету Міністрів щодо розроблення законопроєкту про запровадження іспитів з основ Конституції України, історії України, визначення рівня володіння державною мовою як умови для прийняття до громадянства України.
- Законопроєкт пропонує запровадити особливі умови набуття громадянства для осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, становлять державний інтерес , проходять військову службу за контрактом, зокрема відзначених державною нагородою, або осіб, які отримали дозвіл на тимчасове проживання. Такі особи будуть зобовʼязані скласти іспити протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України.
- Невиконання зобов’язання про складання іспитів вказаними категоріями осіб є підставою для втрати громадянства.
- Документ підтримав 281 депутат, повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Контекст
Законопроєкт ініціював премʼєр-міністр Денис Шмигаль, його було зареєстровано у Верховній Раді 28 липня.
У першому читанні Рада ухвалила цей документ 18 жовтня.
Також на сьогоднішньому засіданні депутати ухвалили в цілому зміни до державного бюджету, які передбачають збільшення видатків на 537,2 млрд грн, з яких 96,5% спрямовуються на сектор національної безпеки і оборони, повідомила голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.