Категорія
Новини
Дата

Зеленський вперше після початку великої війни поговорив із Сі Цзіньпіном і призначив посла в КНР

Президент Володимир Зеленський 26 квітня провів телефонну розмову з головою КНР Сі Цзіньпіном, йдеться в повідомленні президента в Twitter. Це сталося вперше після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Президент також призначив посла України в КНР.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «У мене була довга та змістовна телефонна розмова з главою Китаю Сі Цзіньпіном. Вірю, що цей дзвінок, а також призначення посла України в КНР дадуть потужний поштовх для розвитку наших двосторонніх відносин», – йдеться в повідомленні Зеленського.
  • Речник президента Сергій Нікіфоров повідомив, що розмова між Зеленським та Сі Цзіньпіном тривала майже годину. Подробиці він обіцяє згодом.
  • За даними китайського агентства Xinhua, Сі Цзіньпін схиляв Зеленського до діалогу та переговорів із РФ. «Діалог і переговори є єдиним життєздатним виходом з «української кризи», а в ядерній війні ніхто не виграє», – пише видання.
  • Також президент призначив Павла Рябкіна надзвичайним і повноважним послом України в КНР. Відповідний указ опублікований на сайті президента.

Контекст

До річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Китай, як і обіцяв, оприлюднив план для врегулювання конфлікту, він складається з 12 пунктів, серед яких – відновлення мирних переговорів і припинення односторонніх санкцій.

У січні Зеленський сказав, що планує зустрітися з Сі Цзіньпіном, щоб обговорити ідеї Китаю щодо припинення конфлікту в Україні. Президент України також висловив сподівання, що Китай не постачатиме зброю Росії – крок, який, на думку США, розглядався Пекіном, але Китай це заперечує.

Уряд Росії заявив, що поділяє погляди Пекіна на війну в Україні, та вітав мирну пропозицію Китаю.

Відомо, що Сі Цзіньпін не розмовляв із Зеленським з тих пір, як почалися бойові дії, хоча китайський лідер кілька разів спілкувався з Путіним за допомогою відеодзвінків і особистих зустрічей з того моменту, як почалася війна.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні