Категорія
Новини
Дата

Жінки в бізнесі. Україна готується приєднатися до програми Women Entrepreneurs Finance Code

1 хв читання

Україна розглядає приєднання до глобальної ініціативи Women Entrepreneurs Finance Code (We-Fi). Мета цієї програми – покращити доступ жінок до фінансування бізнесу. Про це йшлося на зустрічі першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко з представниками ЄБРР в Україні, повідомила пресслужба Мінекономіки.

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Деталі

  • Програма, яка обʼєднує банки, держструктури та донорів у підтримці жіночого підприємництва, вже працює у понад 30 країнах. 
  • We-Fi, зокрема, передбачає: створення коаліції організацій, які підтримують жіночий бізнес; запуск кредитних інструментів; регулярний моніторинг і звітування про обсяги фінансування МСП, які очолюють жінки.
  • В Україні вже є грантові й кредитні програми для жінок, але участь у Women Entrepreneurs Finance Code дасть змогу масштабувати підтримку, адаптувавши кращі міжнародні практики, зазначила Свириденко. «Починаємо з діагностики потреб ринку, а далі можемо закріпити нашу співпрацю меморандумом», – сказала вона.
  • За словами Артура Погосяна, участь у програмі – це не формальність, а реальна участь у формуванні доступного середовища для бізнесу, який ведуть жінки.

Women Entrepreneurs Finance Code

З моменту заснування We-Fi у 2017 році програма сприяла залученню понад $5,3 млрд для фінансування майже 400 000 жінок-підприємниць у 82 країнах.

Донори: Австралія, Канада, Китай, Данія, Німеччина, Японія, Нідерланди, Норвегія, Саудівська Аравія, Південна Корея, ОАЕ, Велика Британія, США. Загалом вони вже виділили понад $355 млн.

Реалізатори: Африканський банк розвитку, Азіатський банк розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжамериканський банк розвитку, IDB Invest, Міжнародна фінансова корпорація, Ісламський банк розвитку, Світовий банк (IBRD та IDA). Вони співпрацюють з ООН, міжнародними фінансовими установами, громадськими організаціями та бізнес-групами.

Контекст

У 2024 році в Україні спостерігалася позитивна динаміка реєстрації компаній жінками з поступовим зростанням їхньої частки до 27,5% серед усіх нових комерційних юридичних осіб, свідчить дослідження YC.Market. Жінки найбільш активно представлені у галузях, орієнтованих на професійні послуги, споживчий попит і людську взаємодію.

Лише 74 компанії з топ-1000 за доходом (7,4%) мають кінцевих бенефіціарів тільки жіночої статі (ситуація порівняно з 2023 роком майже не змінилася – тоді цей показник становив 7%). Більше про це читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Третій випуск 2025 року вже у передпродажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні