Зростання споживчих цін в Україні у квітні 2022 року сповільнилося до 3,1% із 4,5% у березні. Проте динаміка все ще вища, ніж було до повномасштабного вторгнення: 1,6% у лютому та 1,3% у січні. Про це повідомила Державна служба статистики.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У квітні минулого року інфляція становила 0,7%, тому в річному вимірі за підсумками квітня цього року вона зросла до 16,4% із 13,7% за підсумками березня.
- Базова інфляція за минулий місяць також зменшилася до 3% із 3,8% у березні. Проте з урахуванням 0,7% у квітні 2021 року в річному вимірі вона збільшилася до 13% із 10,5% за підсумками березня
- На споживчому ринку в квітні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 4,2%. Найбільше (на 18,2–12,5%) подорожчали рис, фрукти, продукти переробки зернових.
- На 8,6–3,1% зросли ціни на макаронні вироби, овочі, рибу та продукти з риби, безалкогольні напої, соняшникову олію, масло, сало. Водночас на 28,4% подешевшали яйця.
- Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 4,8%, у тому числі на алкогольні напої – на 7,3%, тютюнові вироби – на 2,5%.
- Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 3,2% відбулося в першу чергу внаслідок подорожчання фармацевтичної продукції на 4,6%.
- Підвищення ціни на транспорт на 2,1% в основному спричинено зростанням цін на велосипеди на 6,0%, проїзд у залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті – на 3,1% та 2,7% відповідно.
- У сфері зв’язку ціни зросли на 1,8%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 10,3% і телефонного обладнання на 6,2%.
Контекст
Споживча інфляція в Україні в річному вимірі пришвидшилася до 13,7% у березні та майже до 16% у квітні, йдеться в макроекономічному та монетарному огляді Національного банку.
Прискорення інфляції викликане порушенням ланцюгів постачання, нерівномірним попитом, збільшенням витрат бізнесу та фізичним знищенням активів підприємств через повномасштабний напад РФ на Україну, зазначили в НБУ.
Крім того, пришвидшення інфляції пояснюється значним зростанням цін у частково захоплених областях унаслідок блокування російськими загарбниками постачання товарів.
У 2021 році інфляція в Україні зросла до 10% із 5% у 2020 році.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.