Категорія
Новини
Дата

Ant Group Джека Ма погодилася стати фінансовим холдингом під тиском влади. Народний банк Китаю оприлюднив план реструктуризації бізнесу

Китайська фінтех-компанія Ant Group Джека Ма погодилася стати фінансовим холдингом під тиском влади. Народний банк Китаю вперше після скасування публічного розміщення акцій Ant Group оприлюднив план реструктуризації бізнесу, пише Bloomberg.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

 Ключові факти

  • На зустрічі в понеділок Народний банк Китаю наказав Ant Group виправити свою діяльність у пʼяти сферах. Зокрема, усунути недобросовісну конкуренцію у платіжному бізнесі, знизити ризики ліквідності у основних фондових продуктах, припинити монополію на інформацію та вдосконалити корпоративне управління.
  • Також регулятор наказав Ant Group зменшити обсяг активів, якими управляє фонд короткострокових інвестицій Yuʼebao.
  • Ant Group подасть заявку на реорганізацію в фінансову холдингову компанію і буде підкорятися регулюванню приблизно на тому ж рівні, що і банки, пише The Wall Street Journal.
  • Фінтех-гігант заявив, що реалізує план реорганізації й створить ліцензовану компанію, яка займатиметься персональною кредитною звітністю.
  • Крім того, Ant Group планує обʼєднати два своїх сервіси онлайн-кредитування Jiebei і Huabei в одну регульовану компанію.
  • Вимоги регуляторів призведуть до того, що Ant Group повернеться до своїх витоків як мобільної платіжної платформи, а її кредитний бізнес серйозно ослабне, пише Financial Times. Наразі тільки 36% доходів Ant надходять від платежів, а решта забезпечують інші сервіси, в тому числі кредитування населення. 2020 року Ant Group через сервіси Huabei і Jiebei видала близько 10% загального обсягу споживчого кредитування Китаю.

Важливі цифри

За оцінками Bloomberg, через вимоги китайської влади вартість платіжного підрозділу Ant Alipay може впасти вдвічі. Загальна оцінка фінтех-групи може впасти до $108 млрд із початкових $320 млрд до виходу на IPO.

Контекст

У листопаді 2020 року Ant Group планувала вихід на IPO загальною сумою близько $34,5 млрд, яке могло стати найбільшим у світі. Однак у листопаді регулюючі органи КНР призупинили IPO. Пізніше Державне управління ринкового регулювання (SAMR) Китаю оголосило про початок антимонопольного розслідування. У підсумку компанія була оштрафована на $2,8 млрд. Це найбільший корпоративний штраф в історії країни.

Народний банк Китаю звинуватив Ant Group у відсутності надійного механізму управління, невідповідності вимогам дотримання нормативних актів, використанні своєї позиції на ринку, аби придушити конкурентів та нанести шкоду правам та інтересам споживачів. Ant Group володіє застосунком для мобільних платежів Alipay, яким користуються понад мільярд людей. Він надає Ant обʼємні дані про споживчі звички, поведінку та історії платежів за рахунками та кредитами.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні