Категорія
Новини
Дата

Tesla збільшила доходи на 74% у першому кварталі року. Частину зростання забезпечив продаж біткоїнів

Американська автомобільна компанія Tesla за перший квартал 2021 року збільшила доходи на 74%, до $10,4 млрд. Частину зростання забезпечив продаж біткоїнів на $101 млн, пише TechCrunch.

 

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Доходи за три місяці 2021 року склали $10,389 млрд проти $5,985 млрд минулоріч.
  • У першому кварталі чистий прибуток компанії склав $438 млн. За відповідний період минулого року Tesla отримала $16 млн чистого прибутку.
  • За тримісячний період операційний грошовий потік компанії склав $1,641 млрд. Перший квартал вона завершила з грошовими коштами та їх еквівалентами на загальну суму $17,1 млрд.
  • Виробництво авто збільшилося майже на 76% у першому кварталі. Tesla виробила 180 338 автівок, тоді як в першому кварталі минулого року – 102 672.
  • За три місяці цього року компанія продала 184 877 авто. Це вдвічі більше порівняно з першим кварталом 2020-го.
  • Лідером продажів був седан преміум-класу Tesla Model 3, а в майбутньому очікується, що це місце посяде Model Y, пише BBC.
  • Підрозділи компанії з виробництва сонячної енергії й акумуляторів також продемонстрували істотне зростання: кількість розміщення сонячних батарей зросла на 163%, до 92 мегават, а кількість розміщення систем зберігання збільшилася на 71%, до 445 мегават-годин.
  • Крім підвищення продажів, на прибутки Tesla вплинули й операції з криптовалютою. У цьому кварталі компанія інвестувала $1,5 млрд у біткоїни, а потім продала 10%. Внаслідок продажу отримала $101 млн доходу.

Цікавий факт

Маск повідомив, що Tesla продала 10% біткоїнів, аби довести їх ліквідність як альтернативи зберігання грошей на балансі.

Контекст

Торік Tesla вперше показала прибуток за підсумками року, зокрема за рахунок стрибка продажів електромобілів у Китаї. Чистий прибуток компанії 2020-го склав $721 млн, тоді як попереднього року було зафіксовано чистий збиток у розмірі $862 млн.

Перехід Tesla до прибутковості є поворотним моментом для електромобільного бізнесу, пише The New York Times. У 2021 році вона розраховує продати понад 800 000 авто завдяки розширенню виробництва на своєму заводі в Китаї та відкриттю третього заводу в Німеччині неподалік Берліна. Однак в Європі Tesla стикається із зростаючим тиском конкурентів: Volkswagen, Renault, Hyundai, Daimler та інших виробників, які випустили поліпшені й недорогі електромобілі. На пʼяти наступають і конкуренти в США. Ford Motor почав виробляти електричний позашляховик Mustang Mach-E. Компанія має право на отримання федеральної податкової знижки, яка тепер поширюється не лише на автомобілі Tesla.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні