Категорія
Головне
Дата

Мільярдер Річард Бренсон планує політ у космос на своєму кораблі 4 липня. Хоче випередити Безоса на кілька тижнів

Власник Virgin Galactic і мільярдер Річард Бренсон планує полетіти в космос на кораблі своєї компанії 4 липня. Напередодні засновник Amazon Джефф Безос заявив, що здійснить перший політ людини в космос 20 липня, пише ArsTechnica.

Ключові факти

  • Спочатку рейс Virgin Galactic очікувався в другій половині цього року з чотирма пасажирами – співробітниками компанії, у тому числі Бренсоном.
  • Однак запланований на 20 липня космічний політ Безоса, можливо, порушив ці плани. Згідно з повідомленням видання Parabolic Arc, Virgin Galactic працює над планом відправити Бренсона в суборбітальний політ на борту ракетоплана VSS Unity 4 липня.
  • Водночас сама Virgin Galactic у відповідь на запити ЗМІ не назвала точну дату запуску.
  • Після смертельної аварії з прототипом свого космічного літака в 2014 році Virgin Galactic заявила, що не літатиме, поки її апарати не будуть готові.
  • Також політ залежить від швидкості отримання на це ліцензії Федерального управління цивільної авіації США (FAA).
  • За даними джерел, компанія очікує, що FAA видасть ліцензію перед польотом на початку липня.

Контекст

Обидва мільярдери володіють компаніями, які надають послуги суборбітального космічного туризму. Бренсону належить Virgin Galactic, яка керує пілотованим ракетопланом VSS Unity, а Безосу – Blue Origin, яка керує ракетою New Shepard. Однак якщо Бренсон полетить раніше Безоса, ймовірно, виникнуть суперечки про те, чи дійсно він досяг космосу. FAA визнає кордоном космосу 80,4 км. Тоді як Міжнародна авіаційна федерація вважає, що межа космосу знаходиться на висоті 100 км, відома як лінія Кармана. Вона була визначена міжнародною угодою як відправна точка космосу. Капсула ракети New Shepard долала 100 км в 12 із 15 польотів, а VSS Unity на таку висоту не залітав – максимум було 89 км.

У понеділок Безос заявив, що планує 20 липня, в річницю посадки на Місяць Аполлона-11 у 1969 році, полетіти в космос на кораблі New Shepard його компанії Blue Origin. Корабель розрахований для польоту шести пасажирів. Разом із Безосом у подорож вирушить його молодший брат Марк і переможець онлайн-аукціону. Поточна максимальна ставка становить $3,5 млн. Решту місць, імовірно, віддадуть співробітникам компанії, зазначає BBC.

Також восени планує запустити пасажирський корабель SpaceX Dragonship Ілон Маск.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий Forbes вже у продажу

Новий Forbes вже у продажу

Топ-100 приватних компаній | Кращі міста для бізнесу