Категорія
Новини
Дата

Учені створили пластик із цукрової тростини й бамбука

Дослідники з Північно-Східного університету в Бостоні, штат Массачусетс (США), створили альтернативу пластику з целюлози цукрової тростини. Цей матеріал дешевий і швидко розкладається, пише Inverse.

Експеримент, під час якого чашки, виготовлені з целюлози й бамбука, закопували в землю на майже 60 днів, аби перевірити їхню здатність до розкладання. /DR

Експеримент, під час якого чашки, виготовлені з целюлози й бамбука, закопували в землю на майже 60 днів, аби перевірити їхню здатність до розкладання. Фото DR

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Бразилія є найбільшим у світі переробником цукрової тростини, щорічно залишаючи близько 171 тонни побічного матеріалу — м'якоті, яка через ламкість волокон не годиться для вторинного використання.
  • Вчені з Північно-Східного університету з'ясували, що в поєднанні з бамбуком м'якоть цукрової тростини підходить для створення боксів та одноразового посуду.
  • Посуд із нового матеріалу використали для зберігання дуже жирної смаженої курки й гарячої кави, а також перевірили на нагрівання та водостійкість. У всіх відношеннях новий матеріал виявився кращим за біопластик.
  • Чашки з целюлози й бамбука майже повністю розклалися під землею упродовж 60 днів, говориться в доповіді. Звичайному пластику для розкладання потрібно близько 450 років.

Контекст

Традиційний синтетичний пластик виготовляється з використанням нафти, викопного палива. Ці пластмаси забруднюють навколишнє середовище при виробництві та розпаді.

Для вирішення цієї проблеми було розроблено альтернативу – пластик на рослинній основі. Але ціни та зручності використання не дозволяють йому конкурувати з синтетичним пластиком. Крім того, деякі виготовлені з «вторинних» матеріалів, таких як газети, можуть містити шкідливі хімікати.

Учені створили пластик із цукрової тростини й бамбука /Фото 1

Чашки з целюлози й бамбука майже повністю розклалися під землею упродовж 60 днів

Відповідно до звіту PwC інвестиції в кліматичні технології зросли з $418 млн у 2013 році до $16,3 млрд у 2019 році. Аналітики заявили, що більшість інвестицій у кліматичні стартапи припали на сферу транспорту. Компанії зацікавлені в тому, аби знайти рішення, що допоможуть їм скоротити їхній вуглецевий слід, не збільшуючи при цьому витрати.

Законодавством Європейського Союзу передбачено, що до 2021 року в ЄС будуть заборонені такі вироби: пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери та чашки з пінополістиролу.

Раніше в жовтні 2020 року в Англії вступила в силу заборона на продаж та постачання одноразових пластикових соломинок, ватних паличок та мішалок. Влада Уельсу заявила, що розглядає запровадження подібних заходів.

На початку листопада 2020-го Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України з початку 2021 року. Законопроєктом передбачається заборона розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі та ресторанах пакетів товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року. Це обмеження не буде поширюватися на біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети. За порушення закону — штраф до 3500 грн.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні