Категорія
Новини
Дата

Google відклав повернення до офісу і планує застосувати гнучкий робочий тиждень

У звязку з продовженням пандемії COVID-19 Google відклала заплановане повернення персоналу до офісу на кілька місяців – до вересня 2021 року. При цьому компанія планує застосувати гнучкий робочий тиждень, пише The New York Times із посиланням на електронний лист до співробітників від виконавчого директора Alphabet, материнської компанії Google, Сундара Пічаї.

🎂 День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • За словами Пічаї, компанія тестує ідею гнучкого робочого тижня після повернення в офіс. Згідно з пілотним планом, співробітники працюватимуть в офісі не менше трьох днів на тиждень, а в інші дні – вдома.
  • Терміни реалізації плану Google із впровадження гнучких графіків роботи все ще невідомі через різний стан поширення коронавірусу.
  • Нові правила можуть не застосовуватися до деяких співробітників Google. Наприклад, до тих, хто проводить багато часу з клієнтами або працює в центрах обробки даних чи лабораторіях.
  • В електронному листі Пічаї не згадується, чи буде компанія вимагати від співробітників проведення вакцинації від коронавірусу перед поверненням в офіс.
  • Google заявила, що шукає можливості допомогти зробити вакцини COVID-19 доступними для своїх співробітників у середині–кінці 2021 року.

Головна цитата

«Ми перевіряємо гіпотезу про те, що гнучка модель роботи призведе до підвищення продуктивності, співпраці та благополуччя. Жодна компанія нашого масштабу ніколи не створювала повністю гібридну модель використання робочої сили, хоча дехто починає її тестувати, тому буде цікаво спробувати», — зазначив Пічаї. 

Контекст

У березні Google була однією з перших компаній, які порадили своїм співробітникам працювати з дому, перш ніж інші корпорації усвідомили ризики спільної роботи в закритих офісах. Вона неодноразово відкладала терміни повернення співробітників до офісу з січня 2021 року на липень, а тепер і на вересень.

Після такого тривалого періоду віддаленої роботи компанії намагаються вирішити, як краще перевести співробітників назад до офісів.

Режим дистанційної роботи набрав особливої популярності через поширення пандемії COVID-19. Деякі компанії вже заявили, що назавжди введуть таку опцію для свого персоналу. Ще на початку жовтня Microsoft заявила, що її співробітники зможуть працювати з дому менше 50% часу від робочого тижня або з дозволу менеджера повністю перейти на дистанційну роботу. Dropbox також дозволила персоналу назавжди залишитися працювати вдома. А PayPal пропонуватиме співробітникам гібридний графік, за яким вони самі обиратимуть, де їм працювати.

Українська ІТ-компанія EVO, яка створила такі проєкти, як Prom.ua, Bigl.ua, Kabanchik.ua, після карантину також працюватиме дистанційно. Всі офіси трансформують у коворкінг – місця, в які за необхідності можна прийти й працювати самому або зібратися командою.

Однак не всі бачать тільки переваги в дистанційній роботі. Так, співзасновник стрімінгового сервісу Netflix Рід Хастингс заявив, що масовий перехід персоналу на віддалену роботу не дає позитивних результатів – командам стало складніше обговорювати ідеї. Він назвав величезним недоліком відсутність особистих зустрічей, особливо на міжнародному рівні.

Власник української IT-компанії SendPuls Костянтин Макаров — також прихильник повернення до офісу, тому що після переходу на віддалену роботу команда стала втрачати ефективність.

На початку листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про регулювання дистанційної роботи. Згідно з ним, наприклад, має бути встановлено особисту відповідальність робітника за свою безпеку й охорону праці, а також передбачено матеріальні зобов'язання за обладнання для роботи (якщо таке було надано працедавцем).

Важливі цифри

За даними опитування Американської торгової палати в Україні та компанії Deloitte, 54% компаній в Україні заявили, що частина їхніх співробітників працюють з дому, 17% — усі віддалено, 6% — усі повернулися до офісу. При цьому 32% компаній не мають чіткого розуміння щодо термінів повернення людей на робочі місця, а 40% планують, що частина працівників так і залишаться на віддаленій роботі.

Цікавий факт

У рамках більш гнучкого графіка застосування робочих місць Google заявила, що планує впровадити новий дизайн офісів із більш низьким ризиком зараження коронавірусом. Компанія запропонує співробітникам такі можливості, як бронювання місць для спільної роботи до десяти чоловік і забезпечення відкритих просторів для великих зібрань. Для працівників, яким потрібно тихе місце поза домом, запропонують зарезервовані столи в своїх офісах. Google також заявила, що розроблятиме нові способи допомоги співробітникам подолати розрив між досвідом роботи в офісі і роботою з дому. 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні