Інформація про Аліна Горлова

режисерка документального кіно

Аліна Горлова /з особистого архіву

Профайл

Досьє
31 рік

50 лідерок України 2023

Головне досягнення: 

До 24 лютого Горлова планувала поїхати на навчання в Англію. Натомість залишилася та взяла участь у спротиві. «Мене не існує без України, – каже режисерка. – Хочеться пройти все разом з українцями, до перемоги». Вона фіксує реалії війни у документальних фільмах, зокрема на передовій, та волонтерить – збирає кошти на амуніцію для військових.

Останній фільм Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» переміг на конкурсі дебютів найбільшого у світі фестивалю документального кіно IDFA (Нідерланди) та посів перші місця на фестивалях у Чехії, Німеччині, Італії, Ірландії та Ісландії.

Рольова модель Горлової – перформерка Марина Абрамович. «Вона зробила життя частиною мистецтва. Мені імпонує така модель та творчий шлях», – каже режисерка.

Як змінилася роль лідера під час війни?

Важливо мотивувати та підтримувати команду, коли важко рухатися далі. Під час війни ми всі зблизилися та стали надійною підтримкою іншим.

30 до 30: обличчя майбутнього

«Аліна Горлова – одна з найбільш перспективних режисерок нового покоління. Задокументовані нею матеріали вторгнення стануть фільмами, які представлятимуть Україну у світі та допоможуть українцям пережити травми», – каже програмерка фестивалю Docudays UA Дар’я Бассель. Горлова обрала кіно у 16 років. Починала з ігрових короткометражок, але після Революції гідності її пристрасть – документалістика.

«Мене вразило, наскільки цікавою може бути реальність», – каже режисерка. Останній фільм Горлової – «Цей дощ ніколи не скінчиться» – переміг на конкурсі дебютів найбільшого у світі фестивалю документального кіно IDFA (Нідерланди) і взяв перші місця на фестивалях у Чехії, Німеччині, Італії, Ірландії та Ісландії.

Горлова працює на передовій та у прифронтовій зоні, фіксуючи життя під час війни. «Хочу залишитися в Україні», – безапеляційно говорить режисерка. За 10–20 років вона мріє заснувати тут школу кіно.

Якою бачить Україну у 2030 році?

«ВІЛЬНОЮ КРАЇНОЮ, ЯКА ЗМОГЛА ПРОЖИТИ ДОСВІД ВІЙНИ, ПРИЙНЯТИ ЙОГО І ПЕРЕТВОРИТИ НА ЕНЕРГІЮ ДЛЯ РОЗВИТКУ»

Поруч в рейтингу «30 до 30: обличчя майбутнього»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд