Інформація про Ерідон

Виторг за 9 місяців 2023: 30 млрд грн, АПК

Ерідон
Прибуток: 184 млн грн (2022 рік)
28 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
743
Власник
Сергій Кролевець
Річний приріст виторгу
10%
Центральний офіс
Софіївська Борщагівка (Київська область)
Керівник

20 ефективних агрокомпаній України

1850 корів на роботизованих молочних фермах «Ерідона» живуть щасливим життям без стресів, стверджується у промовідео компанії. Корови вільно пересуваються по відкритому корівнику розміром з 1,5 футбольного поля, харчуються збалансованими кормами, самостійно ходять до поїлок, чесалок і доїльних роботів. Одна корова дає приблизно 35 л молока на добу – його переробляє і реалізує компанія «Молокія». Молочно-мʼясний напрям – один з більш ніж десятка видів діяльності, якими займається Сергій Кролевець. Заснований ним у 1993 році «Ерідон» один з лідерів аграрної дистрибуції. На ринку постачання засобів захисту рослин, насіння та добрив компанія займає частку 25-30%. У структурі є компанії з дистрибуції та сервісу агротехніки, сільгоспінжинірингу та агровиробничі підприємства.

У 2023-му компанія запустила першу чергу насіннєвого заводу «Лімері» потужністю прийомки 15 000 т кукурудзи. У планах – як мінімум подвоїти потужності. Строк окупності проєкту – п’ять років. Насіння для світових постачальників, серед яких IFAGRI та Bayer, вирощують на площі

2500 га під поливом. Торік «Ерідон» придбав партію хоперів-зерновозів та збудувала «сухий порт» на Волині. Компанія завершує будівництво заводу з переробки кукурудзи на L-лізин сульфат (використовується у тваринництві як амінокислота), а також будівництво перевантажувального термінала на Закарпатті.

100 найбільших приватних компаній 2021

Дистриб’ютор насіння, добрив і засобів захисту рослин «Ерідон» продовжує внутрішню трансформацію. Слідом за торговцем сільгосптехнікою «Ерідон Тех» та забудовником «Ерідон Буд», які стали самостійними компаніями, у 2020‑му від компанії відокремилася дистрибуція. «Ерідон» займає близько третини українського ринку насіння та засобів захисту рослин. Компанія управляє земельним банком на 53 000 га. У структурі групи – п’ять агропромислових господарств, насіннєвий завод та роботизована молочно‑товарна ферма. З початку 2020‑го «Ерідон» запустив кілька великих проєктів: новий офісно‑складський комплекс під Полтавою, елеватор потужністю 50 000 т у Яготині, кілька офісно‑складських комплексів поблизу Луцька та Чернігова, системи зрошення в Одеській і Черкаській областях. Компанія також відкрила представництво в Казахстані.

100 найбільших приватних компаній 2020

Сергій Кролевець, 56, вирощує і продає насіння, постачає добрива, сільгосптехніку та агрохімію, будує зерносховища і ферми, вирощує телят елітних порід і управляє земельним банком на 40 000 га. У структурі його групи «Ерідон» – пʼять агропромислових господарств, насіннєвий завод та роботизована молочно‑товарна ферма. «Ми постійно пробували щось нове, шукали свою нішу, – казав у 2018 році Кролевець в інтервʼю виданню Landlord. – Але я завжди схилявся до сільського господарства». «Ерідон» обслуговує близько 11 000 компаній і займає 25–30% ринку за основним профілем – дистрибуцією засобів захисту рослин, насіння і добрив. «Я амбітний, мислю логічно і приймаю рішення дуже швидко, – розповідав про себе Кролевець. – Можливо, це і вплинуло на те, що бізнес швидко розвивається».

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Interpipe /interpipe.biz
Виторг 23,3 млрд грн
Прибуток 1,9 млрд грн
Metro Cash & Carry
Виторг 21,5 млрд грн
Збиток 1,7 млрд грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Останні новини по темі