Інформація про Гліб Загорій

«Дарниця», Фармацевтика

Гліб Загорій /з особистого архіву
$300 млн (дані 2021 року)
31 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, троє дітей
Місце народження
Вологда (Росія)

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У червні 2022 року повернувся до управління бізнесом. «Відчув, що настав час, коли треба стати біля керма», – каже Загорій. Дмитро Шимків, який був головою ради директорів, пішов з посади. Компанія за час війни збільшила частку на роздрібному ринку лікарських препаратів – з довоєнних 3,84% до 5,21% за результатами III кварталу 2022-го. Всесвітня організація охорони здоровʼя визначила «Дарницю» як єдиного отримувача в Україні технології мРНК-вакцини. Компанія здобула можливість експортувати цей препарат до 95 країн світу. 

Принцип: «Ми не зрізали жодної інвестиції. Для мене радикальні зміни та шторм – це інвестиційна можливість».

100 найбагатших українців 2021

Подія року: «Припинив розпорошуватися між безліччю проєктів і зосередився на фармацевтиці. Дуже швидко відчув полегшення і побачив результат».

Перший підприємницький досвід: «Багатьом українським комерсантам перший корисний досвід дала робота представниками «канадської гуртової компанії». Моя компанія була американською – методом прямих продажів я поширював пилососи Rainbow».

Найкорисніший провал: «Кілька років тому «Дарниця» з позиції №1 в Україні опустилася на четверте місце. Досвід болючий, але сприяє протверезінню. Сьогодні ми №2, і це зовсім інша, динамічна й агресивна, компанія. Ми навчилися управляти витратами і вигравати конкуренцію якістю своєї команди. Цього могло б не статися, якби «Дарниця» залишилася самовдоволеним динозавром‑лідером».

Захоплення: «Те, з чим прокидаєшся вранці, – мета. Що не дає заснути ввечері – проблема. Мені допомогла зрозуміти це кундаліні‑йога, якою я займаюся з березня 2020 року. Одного разу мені захотілося навчитися простої навички – дихати правильно. Я захопився кундаліні з першого заняття. Мене надихнув тренер – спокоєм, збалансованістю і фізичною силою за відсутності випнутих біцепсів і кубиків преса. Спочатку я тренувався кілька разів на тиждень, тепер – щодня. Я поєдную дихальні техніки з фізичними вправами. Для тренування потрібні півтора метра простору і хоча б година часу. Замість килимка для йоги використовую рушник, замість тренажерів – пляшку води. У Києві займаюся з тренером, у поїздках – сам. Кундаліні вчить ефективно управляти власною енергією і розвивати здатність прислухатися до себе. Найскладніше після практики до кінця дня зберігати рівночасно розбуялу енергію і незворушний спокій. Постійно цього вчуся. Я став значно терпимішим і спокійнішим. Навчився до кінця вислуховувати співрозмовника і чути його. Живу тут і зараз. Щасливий і відчуваю це щастя».

Де бачить себе за 10 років: «Мрію реалізувати проєкт, не прив’язаний до однієї географічної точки, байдуже буде це Київ, Львів, або Нью‑Йорк. Для цього потрібно розпізнати й осідлати новий глобальний тренд, чим я планую серйозно зайнятися».

100 найбагатших українців 2020

Власник фармацевтичного заводу «Дарниця» з виручкою 3,3 млрд грн Гліб Загорій обрав концептуальний підхід боротьби з коронавірусом. Він не тільки купує апарати ШВЛ для лікарень, а й через свій благодійний фонд оголосив конкурс на найкращі програми боротьби з COVID-19. На грант до 300 000 грн кандидати надіслали 214 проектів – усього за 24 дні. Пандемію, як і багато хто з підприємців і політиків, він називає війною, але бачить у ній також і позитивні наслідки. «Багато важливих відкриттів людство отримало завдяки війнам. Планетарна війна з COVID-19 допоможе фармгалузі зробити великий крок уперед», – написав він у своєму Facebook. У вільний від роботи час читає сучасну художню літературу: автор, який найбільше вразив, – лауреат Пулітцерівської премії Колсон Вайтхед із «Підземною залізницею».

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд