Ключові інвестиції:
- Owlet – розробник розумних приладів для відстеження рівня кисню;
- Deliveroo – міжнародний сервіс швидкої доставки;
- Lime – сервіс оренди електросамокатів.
Спочатку штаб-квартиру фонду GR Capital, запущеного 2016 року, планували розмістити в Лондоні. За п’ять років і одну пандемію стало очевидно, що Київ не гірший.
Чеки в GR Capital – одні з найбільших на ринку. Компанія інвестує від $5 млн у закордонні компанії на стадії зростання й із річним виторгом від $10 млн. Розгорнутися дозволяють ресурси: у свій перший фонд GR Capital зібрав $85 млн від 15 інвесторів, серед яких засновники найбільших бізнесів України та Східної Європи. Головна зірка портфеля – іспанський сервіс швидкої доставки Glovo, який лідирує і на українському ринку, а також готується підкорювати Мінськ.
Сергій Кравець (на фото), 30, партнер GR Capital
Кредо: «Хто володіє інформацією, той володіє світом»
Освіта: Київський національний економічний університет, факультет економічної кібернетики, MBA в KSE
Кравець потрапив у венчур завдяки легендарній IT-конференції IDCEE, яку на початку 2010-х проводила Вікторія Тігіпко. Захопившись, студент напросився в TA Ventures на безкоштовне стажування, яке тривало пів року. За наступні кілька років він виріс від інтерна до інвестдиректора, здійснивши понад 50 угод.
У GR Capital Кравець прийшов невдозі після запуску фонду – захопила масштабність. «В інвестиціях на ранній стадії потрібні удача й чуття, – каже він. – Ми граємо на іншому рівні і не так ризикуємо». З січня 2021 року Кравець – партнер GR Capital. Крім пошуку угод він допомагає портфельним компаніям вийти на ринок Східної Європи (як у випадку з Glovo), знайти тут клієнтів або розробників. Ще одне завдання – спілкуватися з потенційними інвесторами нового фонду, обсяг якого перевищить $100 млн.