Інформація про GR Capital

Керівний партнер: Макс Філіппов, Середній чек: $5-10 млн

GR Capital /з особистого архіву
Обсяг фонду: $85 млн
6 місце
10 венчурних фондів

Профайл

Стадія інвестування
Series B+
Кількість екзитів
3
Рік заснування
2016
Кількість угод
14
Вартість портфеля
$168 млн

Ключові інвестиції:

  • Owlet – розробник розумних приладів для відстеження рівня кисню;
  • Deliveroo – міжнародний сервіс швидкої доставки;
  • Lime – сервіс оренди електросамокатів.

Спочатку штаб-квартиру фонду GR Capital, запущеного 2016 року, планували розмістити в Лондоні. За п’ять років і одну пандемію стало очевидно, що Київ не гірший.

Чеки в GR Capital – одні з найбільших на ринку. Компанія інвестує від $5 млн у закордонні компанії на стадії зростання й із річним виторгом від $10 млн. Розгорнутися дозволяють ресурси: у свій перший фонд GR Capital зібрав $85 млн від 15 інвесторів, серед яких засновники найбільших бізнесів України та Східної Європи. Головна зірка портфеля – іспанський сервіс швидкої доставки Glovo, який лідирує і на українському ринку, а також готується підкорювати Мінськ.

Сергій Кравець (на фото), 30, партнер GR Capital

Кредо: «Хто володіє інформацією, той володіє світом»

Освіта: Київський національний економічний університет, факультет економічної кібернетики, MBA в KSE

Кравець потрапив у венчур завдяки легендарній IT-конференції IDCEE, яку на початку 2010-х проводила Вікторія Тігіпко. Захопившись, студент напросився в TA Ventures на безкоштовне стажування, яке тривало пів року. За наступні кілька років він виріс від інтерна до інвестдиректора, здійснивши понад 50 угод.

У GR Capital Кравець прийшов невдозі після запуску фонду – захопила масштабність. «В інвестиціях на ранній стадії потрібні удача й чуття, – каже він. – Ми граємо на іншому рівні і не так ризикуємо». З січня 2021 року Кравець – партнер GR Capital. Крім пошуку угод він допомагає портфельним компаніям вийти на ринок Східної Європи (як у випадку з Glovo), знайти тут клієнтів або розробників. Ще одне завдання – спілкуватися з потенційними інвесторами нового фонду, обсяг якого перевищить $100 млн.

Поруч в рейтингу «10 венчурних фондів»
Cascade Ventures /з особистого архіву
$2-3 млн
$150 млн
AVentures /з особистого архіву
$1,5 млн
$20 млн
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд