Ігор Коломойський

Ігор Коломойський
$1,8 млрд
4 місце
100 найбагатших українців 2021

100 найбагатших українців 2021

Мовчання – золото, вирішив Коломойський і у 2020 році обмежив медійну активність, яка розгорнулася після поразки Петра Порошенка на президентських виборах. «Юристи попередили, що кожне слово на публіці у період розгляду справи ПриватБанку у Високому суді Лондона може обійтися надто дорого», – розповів на умовах анонімності топменеджер, який працював у «Приваті» до націоналізації.

У лютому 2021 року НАБУ затримало колишнього першого заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка. Тоді ж з руки Фонду держмайна змінився лояльний Коломойському топменеджмент Центренерго, що забезпечує 15% потужності електроенергії в країні. Для групи «Приват» виробництво електроенергії і контроль за її цінами – важливий елемент рентабельності феросплавного бізнесу. Тривалий час трейдери, пов’язані з Коломойським, купували великі партії електроенергії у Центренерго за пільговою ціною. Ось один із прикладів. «В аукціонах на біржі з 15 жовтня по 22 грудня 2020 року продавали по 1250 грн/МВт·год за середньої ціни ринку за добу наперед на 227 грн вище, – говорить джерело Forbes у «Нафтогазі», – загалом продали 14,8 млн МВт·год». Менше ніж за три місяці така щедрість обійшлася Центренерго у 3,4 млрд грн.

У березні невтішні для Коломойського новини надійшли зі США. Держдеп увів санкції проти нього і його родичів за причетність до корупції на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації у 2014–2015 роках.

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $14 млн

Основні обʼєкти: Частина курорту Буковель, готель «Жовтневий» (Дніпро)

Війна за нерухомість ПриватБанку між державою та Ігорем Коломойським, 58, триває п’ятий рік. Спочатку здавалося, що виграють колишні власники банку. «Приват» після націоналізації отримав безліч застав, більша частина яких насправді виявилися старими неробочими нафтобазами з роздутою вартістю. Проте з часом банкові вдалося зібрати і відстояти все найцінніше: дві третини майнового комплексу найпопулярнішого в країні гірськолижного курорту Буковель, готель Radisson Blu Resort у тому ж Буковелі, стадіон «Дніпро‑Арена» і ТРЦ «Приозерний» у Дніпрі. Останній об’єкт банк намагався продати в середині січня 2021‑го, але покупців наразі не знайшов. У Коломойського залишається третина Буковеля, але навіть ця частина дає йому приблизно $14 млн на рік.

Цитата: «Ми нікому нічого не збираємося дарувати. Все повертатимемо назад» (НВ)

100 найбагатших українців 2020

Співвласника фінансово-промислової групи «Приват» публічно звинувачують у прямому лобіюванні особистих інтересів через підконтрольні йому політичні групи. Повернення в Україну після поразки Петра Порошенка на президентських виборах створило враження, що Коломойський бачить себе тріумфатором, на ділі ж олігарх виявився для нової адміністрації так само незручним, як і для попередньої.

Він чудово знає явні й таємні слабкості української держави і не соромиться цим користуватися: наприклад, в історії з націоналізацією ПриватБанку, яку він усе ще розраховує відіграти назад через суд, закривши Україні доступ до допомоги МВФ. ПриватБанк на початку квітня завдав Коломойському удару у відповідь, подавши на Кіпрі позов про виведення колишніми власниками $5,5 млрд через офшори.

Пряма мова:

«Важко бути лідером, важко утримувати позиції. Завоювати можна. Стати чемпіоном, а потім повторити свій чемпіонський успіх – це набагато складніше. Коли всі проти тебе і всі на тебе налаштовані» 

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд