Інформація про Харків

Населення: 1 427 897, Площа: 350 кв. км

Харків /Freepik
546 балів
10 місце
Рейтинг міст

Рейтинг найкращих міст 2021

Місце у торішньому рейтингу: 10

Введення житла в експлуатацію у 2020 році, кв. м / 1000 осіб: 167

Мер: Ігор Терехов (в. о. з 9 грудня 2020 року)

Середня зарплата: 12 007 грн

Задоволені розвитком міста: 53%

Кількість університетів у топ‑100 України: 13

Рейтинг найкращих міст 2020

Тransparency International помістила Харків на 51-ше місце в Україні за показником прозорості міської влади. Але це не заважає містянам любити його дедалі більше: за чотири роки кількість тих, хто вважає, що справи у місті рухаються у правильному напрямі, зросла з 39% до 59%.

Перелік відреставрованих або збудованих з нуля об’єктів Харкова не обмежується парком Горького, який, імовірно, об’єднається з парком «Саржин Яр» в один мегапарк площею 160 га. Атмосферу великого міста доповнюють арт-завод «Механіка», Урбан-парк, Фельдман Екопарк, фонтан «Каскад». Триває реконструкція набережної. Гуляючи містом, важко не помітити іноземних студентів – їх тут найбільше в Україні, близько 20 000. Харківська політехніка та Університет Каразіна входять до десятки найкращих університетів країни.

Харків значно випереджає всі великі міста України за питомою кількістю ФОПів. Тут їх 90 на 1000 жителів – удвічі більше, ніж у середньому по країні. Харків має ще багато чого вдосконалити. Відреставровані частини міста мозаїкою розкидані між недоглянутих вулиць. На сайті управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів міської ради новини англійською перестали публікуватися з травня 2017 року. А повз наближений до міської влади істеблішмент, за словами керівника Харківського антикорупційного центру Дмитра Булаха, без дозволу не пролетить навіть муха.

Найбільші підприємства за виторгом:

  1. Харківенергозбут – 6,8 млрд грн
  2. Харківські теплові мережі – 5,4 млрд грн
  3. Харківгаз Збут – 3,7 млрд грн

Ярослав Маркевич, IT-підприємець

Плюси міста: «Багато освіченої молоді, що сприяє розвитку будь-якого бізнесу. Великий вибір варіантів дозвілля, це створює можливість реалізувати себе у вільний від роботи час».

Мінуси міста: «Корупція. Не уявляю собі реалізований у Харкові проєкт, пов’язаний з нерухомістю, без хабарів».

Поруч в рейтингу «Рейтинг міст»
Одеса /Shutterstock
Населення: 1 017 291
604 бали
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд