Рейтинг найкращих міст 2021
Місце у торішньому рейтингу: 4
Введення житла в експлуатацію у 2020 році, кв. м / 1000 осіб: 97
Мер: Віталій Кличко (з 5 червня 2014 року)
Середня зарплата: 20 054 грн
Задоволені розвитком міста: 38%*
Кількість університетів у топ‑100 України: 17
Рейтинг найкращих міст 2020
Київ часто є першим містом, з якого глобальні компанії починають експансію в Україну. Столиця не просто є центром найбільшої агломерації країни, а й має зручне транспортне сполучення із закордонними діловими центрами, найвищу ділову активність та найбільші торговельні обороти. За будівництвом нового житла – чи то в натуральному, чи в грошовому вимірі – Києву також немає рівних у країні. Проте за введенням в експлуатацію житла на душу населення у 2019 році столиця поступилася не тільки великим обласним центрам та своїм передмістям, а й, наприклад, скромному Кам’янцю‑Подільському.
Кияни не надто задоволені якістю міських послуг: лише наявності води, світла і своєчасного вивезення сміття столичним мешканцям недостатньо. Не найкраща в місті й екологічна ситуація. Рівень радіаційного забруднення й через 34 роки після Чорнобильської катастрофи залишається найбільшим серед великих українських міст. Київ може розраховувати на освічену молодь: у 2019 році 11 з 20 найкращих шкіл за середнім балом ЗНО були розташовані в столиці, а їхніх випускників готові приймати університети з першого десятка за національними рейтингами. У місті, хоч і з запізненням, як порівняти з іншими європейськими столицями, формується інноваційний кластер.
Найбільші підприємства за виторгом:
- НАК Нафтогаз України – 178,3 млрд грн
- Укрзалізниця – 89,7 млрд грн
- ДП Енергоринок – 87,3 млрд грн
Артур Мхітарян, засновник компанії Taryan Group
Плюси міста: «Найбільший ринок країни. Наявність головного аеропорту робить Київ найбільш відкритим для закордонних інвесторів».
Мінуси міста: «Дорожчі земля та робоча сила збільшують собівартість. Дістати дозволи складніше, ніж в інших містах».