Львів

Населення: 754 517, Площа: 182 кв. км

Львів /Фото Getty Images
708 балів
3 місце
Рейтинг міст

На конкурсі Emerging Europe Awards влітку 2020 року Львів посів друге місце після Тбілісі в номінації «Економічний потенціал». За цим показником він випередив усі великі українські міста. У загальному рейтингу Львів шостий, попереду – лише східноєвропейські столиці. Двома роками раніше британська аналітична компанія Euromonitor внесла Львів до списку 100 найпопулярніших туристичних міст світу. Історичний центр міста занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, тут розташовано понад 2000 пам’яток архітектури та містобудування.

Львів поступово перетворюється на транспортний хаб. Пасажиропотік місцевого аеропорту в 2019 році склав 2,2 млн – це вдесятеро більше, ніж сумарний показник усіх інших аеропортів десяти західних областей України. Львівські школи й університети незмінно потрапляють до переліку найкращих у країні. Це дало змогу місту не лише досягти максимального результату за агрегованим критерієм якості освіти, а й виробити кадрову базу для нової економіки. У місті створено потужний IT‑кластер: у більш ніж 200 софтверних компаніях Львова працює понад 20 000 співробітників.

Найбільші підприємства за виторгом:

  1. ДТЕК Західенерго – 22,4 млрд грн
  2. Львівенергозбут – 6,6 млрд грн
  3. Львівгаз Збут – 4,3 млрд грн

Андрій Крупа, СЕО IТ-компанії Eleks

Плюси міста: «Співпраця з університетами та міською владою, наявність IT-кластера та велика кількість авіарейсів до європейських міст».

Мінуси міста: «Виїзд великої кількості студентів за кордон зумовлює кадровий голод».

Поруч в рейтингу «Рейтинг міст»
Вінниця /Фото Андрій Гарницький
Населення: 370 349
717 балів
Київ /Фото Анна Наконечна
Населення: 2 965 013
706 балів
Участь в рейтингах
Статті по темі