Олександр і Галина Гереги

Олександр і Галина Гереги /Фото DR
$1,7 млрд
6 місце
100 найбагатших українців 2021

100 найбагатших українців 2021

У квітні 2020 року Україна отримала з Китаю 103 т масок, захисних окулярів і костюмів. «Мрію», що доправила дефіцитний вантаж до Києва, зустрічав Володимир Зеленський. Транспорт і засоби захисту оплатила група компаній «Епіцентр» – тільки авіаперевезення обійшлося ритейлеру в $1,3 млн. Гуманітарна акція обернулася скандалом. Кілька днів по тому мери кількох міст дістали листа, надісланого з електронної адреси нардепа Олександра Гереги на його офіційному бланку, з пропозицією купити медичні маски, що їх доставила «Мрія». Співвласник «Епіцентру» пояснив: перестаралася помічниця. Карантин не заважає відкривати нові напрями бізнесу. У 2020‑му «Епіцентр» запустив власну аптеку і магазин продуктів. Мережа активно оновлюється: в магазинах буде більше розмаїтих інтер’єрів і нове обладнання.

33 успішні жінки України

«Я не знаю, скільки інвестицій ми зробили»,– відповідає на питання про свої статки Олександр Герега. Обліком грошей керує його дружина Галина. Вона відмінно орієнтується і в роздрібній торгівлі, і в новому для подружжя агробізнесі. Наприклад, відразу може назвати обсяг інвестицій у будівництво нових елеваторів «Епіцентру Агро».

Співробітники компанії і партнери говорять, що Галина рахує кожну копійку і стежить за тим, аби боргове навантаження на бізнес залишалося на прийнятному рівні. Герега слідкує і за диверсифікацією бізнесу. На додачу до вирощування та продажу зернових агрохолдинг тепер займається тваринництвом і переробкою. Нещодавно в мережі магазинів Герег з’явилося борошно, виготовлене «Епіцентром Агро», а цієї весни частину полів засіяли новою для себе культурою – гречкою. Розпочинала Галина зовсім з іншої професії. Навчалася на кухаря у Львівському кооперативному технікумі, опісля викладала в Київському кулінарному училищі.

100 найбагатших українців 2020

У МВС особливе ставлення до єдиного непродуктового ритейлера, який працював під час пандемії. За півтора місяця карантину поліцейські перевіряли «Епіцентр» 320 разів, іноді доходить до чотирьох протоколів на день. Чому всі закриті, а Гереги продовжують торгувати? Власникам «Епіцентру» вдалося значно розширити старий формат будівельного магазину.

Тепер у мережі 450 000 найменувань товарів, з яких лише 7% – будматеріали. Це дозволило залишити магазини відкритими: мовляв, «Епіцентр» продає тільки речі першої необхідності, а інші відділи недоступні для відвідувачів.

До категорії «першої необхідності» менеджери ритейлера зарахували не лише продукти харчування та медичні товари, а й деталі для автомобілів, засоби зв’язку і телекомунікацій, пестициди, агрохімікати, насіння і садовий матеріал, товари для тварин.

Коротка біографія:

2003 рік. Відкриття першого гіпермаркету «Епіцентр» у Києві

2018 рік. Продажі «Епіцентру» досягли 41 млрд грн

2020 рік. «Епіцентр-Агро» увійшов до десятки найбільших латифундистів, зібравши 160 000 га землі

Угода: Купили агрокомпанію «Сварог Вест Груп» із земельним банком 40 000 га

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі