Інформація про Олександр Косован

MacPaw, IT

Олександр Косован /Олександр Чекменьов
$235 млн (дані 2021 року)
43 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Місце народження
Надвірна, Івано-Франківська область

Рейтинг найбагатших воєнного часу

MacPaw випустила два застосунки: для виявлення російських і білоруських програм та відстежування місцеперебування команди. Компанія відклала через війну запуск нових проєктів, запланованих на поточний рік. «Цьогоріч продовжуємо зростати коштом наявних продуктів», – каже Косован. Фонд SMRK Косована інвестував у стартап Esper Bionics, який розробляє розумні протези. «Розуміли, наскільки необхідними будуть їхні розробки для наших воїнів та людей, які втратили кінцівки під час бойових дій», – каже підприємець. Деталі угоди не розкривають. MacPaw інвестував $1 млн у розвиток інноваційного хабу «Промприлад.Реновація» в Івано-Франківську. Благодійний фонд MacPaw Foundation закупив військове обладнання, спорядження та медичних виробів на $5,4 млн. На початку березня Косован втратив наставника Анатолія Небесного. Він понад 10 років загартовував підприємця і навчав карате kyokushinkai. «Важко переоцінити його внесок у мій розвиток як особистості», – каже Косован. 

Досягнення: «Вдалося адаптувати бізнес до нових умов та продовжувати стабільно працювати».

100 найбагатших українців 2021

У 2011 році Косован став героєм статті українського Forbes «Семеро сміливих», яка розповідала про підприємців до 25 років, що побудували успішний бізнес. Натоді його застосунок CleanMyMac для очищення комп’ютерів від «сміття» набрав 1,5 млн завантажень, переважно зі США. Косован планував виїхати до Штатів разом з командою, але залишився в Україні. MacPaw розрослася до 300 співробітників, прибуток – до мільйонів доларів на рік. Косован відштовхується від принципу «люди дорожчі за гроші».

У MacPaw будь‑який працівник може піти в саббатикал – безстрокову оплачувану відпустку. «Щоб зберегти гарну команду на тривалий термін, режим стартапу потрібно вимикати», – каже Косован. Зароблені мільйони IT‑підприємець інвестує в розробку магазину додатків Setapp, перспективні українські стартапи на кшталт Ajax і Allset, а також у соціальні ініціативи. Останні займають у стратегії компанії дедалі більше місця. На реконструкцію київського ботсаду і закупівлю апаратів ШВЛ Косован виписав по $150 000. «Раніше ми вкладали хаотично, – каже Олександр. – У планах – підійти до фінансування соціальних проєктів системно».

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд