Інформація про Роман Лунін

Retail group, Роздрібна торгівля

Роман Лунін /Антон Забєльський для Forbes Україна
$150 млн (дані 2021 року)
6 місце
25 найбільших рантьє

Профайл

Місце народження
Село Костромське, Сахалінська область (Росія)

Рейтинг найбагатших воєнного часу

У повномасштабну війну Retail group Луніна увійшла практично без заборгованостей Банківський борг становив 0,3 EBITDA. Лунін, за його словами, в расках процедури сквіз-аут викупив акції своєї компанії у інших акціонерів.

Урок війни: «Люди стали відповідальнішими. Я зрозумів, що можу більше довіряти своїм співробітникам».

100 найбагатших українців 2020

Перший підприємницький досвід: У студентському будівельному загоні.

Найкорисніший провал: «Конфлікт із компаньйонами на зорі підприємницької діяльності дав розуміння, як важливо вміти домовлятися і знаходити компроміси. Хоча це не найсильніший мій бік і тепер».

Подія року: Retail Group Луніна виставлено на продаж, повідомило в листопаді 2020 року видання НВ. Компанія продала лише один об’єкт на вулиці Кудряшова, 1 в Києві, повідомили у пресслужбі Retail Group. «Більше планів з продажу немає. Розглядаємо форматні об’єкти під купівлю і землю під будівництво», – каже вона.

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $35 млн 

Основні об’єкти: мережа ТРЦ «Екватор»

Понад 50 000 жителів Полтави, Рівного, Чернівців, Бердянська та Харкова щодня здійснюють покупки і відпочивають у п’яти ТРЦ «Екватор», що належать засновникові мережі продуктових супермаркетів «Велика Кишеня» і «Велмарт» Роману Луніну, 56. У планах бізнесмена – будівництво ще трьох центрів. Один з них – у Києві. На бізнесі Луніна продовжує позначатися криза 2008 року, з якої він вийшов з великими боргами. У 2018‑му компанія «Маркет‑Сервіс», яку ЗМІ пов’язують із Луніним, викупила із 70‑відсотковим дисконтом за 191 млн грн права вимоги за старими кредитами «Рітейл Груп» – холдингу, який керує його активами.

Щоб гасити старі борги, бізнесмен продав частину своєї торгової нерухомості. У 2016‑му київський «Альта‑центр», один з найбільших дискаунтерів брендового одягу, придбали в нього власники «Епіцентру», подружжя Гереги. А 2019‑го черкаський «Екватор», за сім років після відкриття, віддали за 70 млн грн.

Цитата: «Провокуючи в людей бажання бути керівниками, ми часто породжуємо помилкові цілі. З гарного професіонала легко зробити нещасного керівника».

Поруч в рейтингу «25 найбільших рантьє»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі