Фото: Sergiy Kadulin, 2020
Категория
Партнерский материал
Дата

«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні

4 хв читання

Фото: Sergiy Kadulin, 2020

У 2003 році ніхто не вірив, що в Україні можна створювати Великі вина. Понад те, мало хто розумів, навіщо у невеликому селі під Одесою будувати Центр культури вина великого масштабу. Але таким є підхід сім’ї Іукурідзе – засновників виноробної компанії SHABO. Люди, що втілюють мрії в реальність, зуміли створити вино, яким може пишатися кожен українець. Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, розповів про те, як побудувати успішний виноробний бізнес в Україні.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 1

Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO

 • З кращих розплідників Франції та Італії ми привезли близько 30 сортів винограду, попередньо зробивши аналіз ґрунтів, щоб обрати ідеальні. Нині це 1200 га, на території яких вмістилося б 70 олімпійських стадіонів.
 • Шабо – рай для виноробства. Так вважають швейцарці, що оцінили унікальність терруару ще в 1822 році. Географічне положення, кількість опадів, висота над рівнем моря, близькість до води, склад ґрунту – все це робить вино особливим.
 • Тельті-Курук – візитна картка України. Цьому сорту понад 500 років, він зʼявився на українських землях за часів Османської імперії. У SHABO найбільші виноградники кореневласного Тельті-Курук. За рахунок терруару виходить унікальний смаковий профіль, в якому можна чітко відчути айву та обліпиху.
 • Ключова ідея – вино народжується у винограднику. В цьому нас підтримує експерт зі світовим ім’ям Stéphane Derenoncourt із Франції, у співпраці з яким ми створюємо вина. Отже, 80% нашої роботи зосереджено саме на виноградниках.
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 2

Виноградники SHABO

 • У нас немає конкурентів, є тільки колеги, це філософія нашої сім’ї.
 • Виноробний бізнес – це гра в довгу, це справа життя цілих династій. Про справжній заробіток можуть міркувати лише покоління, що йдуть за тими, хто висаджував виноград. Після посадки першого саджанця має пройти три роки, перш ніж з його винограду можна щось виробити. Протягом кількох років це якісне базове вино, а через 8–10 років можна вже думати про щось серйозне. Ми відкрили компанію у 2003 році, а поїхали на світові виставки вина лише через 10 років. Це сталося тоді, коли ми переконалися, що зможемо гідно представити бренд українського вина.
 • Дехто не вірив, але нам вдалося довести, що Україна – виноробна країна. У цьому завжди була переконана вся наша сім’я. Ми заснували SHABO, тому що мріяли створити Велике українське вино. Понад 500 нагород на провідних світових конкурсах і експорт у 19 країн підтверджують, що ми не помилилися.
 • Ми дивуємо поціновувачів вина. У нас є ексклюзивний винний зал. Тут міститься фамільна колекція Великих вин, яку ми створювали понад 10 років і вже нинішнього року її представимо. Це справді золотий запас України – унікальні вина кращих років врожаю, з відбірного винограду найліпших мікроділянок нашого терруару. Вина, які єдині в Україні отримали статус Контрольованих найменувань за походженням (аналог фр. Appellation dʼOrigine Controlee). Серед них, наприклад, українське SHABO Cabernet Sauvignon 2014, яке увійшло до топ-5 кращих світу, не поступившись славнозвісному Château Margaux. Цей зал – ще й спеціальна дегустаційна кімната, де можна буде придбати wine cell і зберігати в ній вино від 10 до 50 років.
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 3

Дегустаційний фамільний зал

 • Наша справа – більше про пристрасть, ніж про бізнес. В одному з моїх улюблених відгуків на Tripadvisor нас назвали одержимими вином. І це дійсно так. Ми самі дуже любимо вино, робимо його якісно і не боїмося експериментувати.
 • Потрапити до топ‐50 виноробень світу – наша мета. Переконані, що внесемо Україну на мапу кращих.
 • У світі українські вина цінують більше, ніж на батьківщині. Ми є у ресторанах Michelin і в Музеї вина в Бордо. У нас чотири фірмових магазини в Китаї та один у Тбілісі. Так це працює – спочатку потрібно підкорити світ, а потім тебе визнають у рідній країні.
 • У мене немає питань, чи може Україна робити Великі вина. Вона вже їх створює.
 • Українському вину вкрай не вистачає національного маркетингу та піару. Важливо донести ці знання до споживачів. Тому в створенні бренда українського вина не обійтися без держпідтримки. Важливо, щоб країна позиціонувала себе як виноробна.
 • Ствердження «імпортне вино краще» – стереотип. Просто у нас є обмеження в денному мовленні і ми не маємо можливості розповісти українцям про сучасні національні вина. Про те, що в Україні є давня історія і сильна культура виноробства, власні виноградники, оснащена виноробня, сучасні технології та кращі експерти. Для цього вино потрібно віднести до категорії продуктів харчування, як це зроблено в інших країнах. Це дозволить нам раз і назавжди змінити ставлення до бренда українського вина і до культури споживання загалом.
 • Наша гордість і соціальна відповідальність втілилися у Центрі культури вина SHABO. Ми вважаємо створення вина мистецтвом, а виноробство – культурою, в якій важливу роль відіграє правильне споживання. Саме це наша сімʼя закладала в основу ідеї Центру культури вина. Тут можна побачити виноградники й усі етапи виробництва, познайомитися з технологами та відвідати дегустацію.
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 4
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 5
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 6
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 7
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 8
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 9
Предыдущий слайд
Следующий слайд
 • Ми приймаємо приблизно 50 000 гостей на рік і перебуваємо на другому місці після Одеського оперного театру за рекомендаціями відвідувань в Одесі.
 • «Ой, у вас так добре, ніби не в Україні», – часто говорять наші гості. Мені подобається лише перша частина таких відгуків, а от другу я хочу змінити на таку: «Як приємно, що це зроблено у нас в Україні».
 • Туристичний напрям – один з ключових для нас сьогодні. Ми активно розвиваємо Центр культури вина: викупили додаткову територію, де збираємося обладнати причал і проводити винні фестивалі.
 • Наша місія – забезпечувати право кожного українця пишатися вином своєї країни. Це образ, стиль і сенс всього, що ми робимо.
«Наша мета – потрапити до топ-50 виноробень світу». Гіоргі Іукурідзе, засновник SHABO, про виноробний бізнес в Україні /Фото 10

Вы нашли ошибку или неточность?

Оставьте отзыв для редакции. Мы учтем ваши замечания как можно скорее.

Исправить
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Новый выпуск Forbes Ukraine

Заказывайте с бесплатной курьерской доставкой по Украине