У Грузії декілька тижнів тривають протести, які спровокував законопроєкт «про прозорість іноземного впливу». Що відбувається – геополітичний розворот чи зняття масок чинної грузинської влади?
Законопроєкт про «прозорість іноземного впливу» в Грузії просуває керівна партія країни «Грузинська мрія». Контекст – неурядові медіа та організації (НГО) з понад 20% річного іноземного фінансування реєструються як «провідники інтересів іноземної сили». Мін’юсту надають право моніторингу з доступом до персональних даних.
Протестувальники називають законопроєкт «російським», апелюючи до схожого закону у РФ. Залишилося пройти третє й остаточне читання парламентом для його прийняття. Слухання супроводжувалися бійками, вилученням опозиційних депутатів із зали парламенту та демонстраціями, які силовики намагалися розганяти водометами та газом.
Це вже друга спроба «Грузинської мрії» зареєструвати «іноагентів»: навесні 2023 року в Грузії хотіли прийняти схожий закон. Тоді після протестів населення партія відмовилась від ідеї.
Чому влада Грузії повернулась до контроверсійного закону? Версій було багато, каже Хатія Деканоїдзе, опозиційна грузинська депутатка та ексголова українського Нацполу.
Відповідь дав сам Бідзіна Іванішвілі, засновник «Грузинської мрії», експрем’єр та нині тіньовий бос місцевої політики.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.