Частка ринку інфобізнесу оцінюється в $165 млрд, за даними консалтингової компанії Pro-Consulting. Кожен другий блогер запускає свій інфопродукт. Вони вже мають лояльну аудиторію, яка довіряє і бачить в інфлюенсері приклад для наслідування. Тому аудиторія готова купити будь-яке навчання, щоб наблизитися до результатів лідера думок
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Таким чином, продюсери стали створювати інфопродукти, інтегруючи їх у блоги, де немає ризиків та первісних інвестицій, адже аудиторія лояльна. Тим самим скоротили 30–40% витрат на трафіку, що дало змогу інфлюенсерам збільшити монетизацію аудиторії в десятки, а то й сотні разів. У бізнес-моделі запусків інфопродуктів із продюсерами вони беруть 10–70% від частки. Раніше ця частина йшла на генерування трафіку, тепер це гарантія якісного та прибуткового продукту.
Чому це вигідно інфлюенсерам
Раніше в більшості блогерів основна частина доходу складалася з рекламних інтеграцій. Залежно від кількості та якості їхньої аудиторії, а також охоплень рекламні інтеграції приносили від $5000 до $50 000 на місяць. Завдяки розвитку ринку інфобізнесу їхні доходи масштабувалися до $100 000–$1,5 млн.
Наразі інфлюенсери використовують такі бізнес-моделі запусків:
- Блогер виступає обличчям товару. У такому разі продюсер закриває всі завдання під ключ: упаковку особистості та продукту, написання сценарію та прогрівів. Інфлюенсер – носій трафіку, всі зобов'язання щодо продукту закривають продюсер та інші експерти.
- Блогер – автор продукту. В цьому випадку він є носієм експертизи та приймає рішення, чи працювати самостійно над продуктом, чи залучати команду спеціалістів.
- Блогер задіяний у продукті на 10%. У такому випадку є експерти, які інтегруються в створення більшої частини матеріалів, а інфлюенсер надає свою експертизу в невеликій кількості (записує кілька уроків або проводить майстермайнд).
За останні пару років у ніші інфопродуктів ризиків поменшало, при цьому підвищилася якість та збільшилися масштаби. Раніше онлайн-освіту запускали без акценту на якість. Зараз у зв'язку зі зростанням конкуренції якість – один із головних пріоритетів проекту. Існує три формати взаємодії інфлюенсера з продюсером.
Блогер самостійно себе продюсує. Таких меншість, оскільки створення інфопродукту є витратним за часом, увагою і потребує високої експертизи у вирвах продажів, прогріваннях та запусках. Найчастіше в роботі інфлюенсерів велика кількість проектів та напрямків, а запуск потребує максимального фокусування. Тому блогери воліють делегувати ці процеси продюсерам, які мають більшу експертизу в процесах запуску інфопродукту.
Кейс Марії Афоніної – 250 000 передплатників, запуск курсу з продюсування. Генерація трафіку відбувалася через її блог, вона одночасно була продюсером та обличчям проекту. За словами самої Афоніної, прибуток на старті склав $1,36 млн.
Блогер виступає виключно носієм трафіку. Це той формат, коли основне завдання інфлюенсера – залучати свою аудиторію і генерувати трафік, а упаковують продукт професіонали.
Кейс Олесі Малінської – 1,7 млн передплатників.
Спільний запуск з онлайн-школою програмування для дітей. У цьому проекті Олеся Малінська генерувала трафік, а продюсер закрив під ключ усі зобов'язання щодо продукту. За даними з облікового запису в Instagram Олександри Овчиннікової, продюсера цього проекту, продажі від запуску склали $27 000.
Блогер є автором продукту. Відмінний варіант для інфлюенсерів із високим рівнем експертизи. Зробити продукт високої якості допомагає залучення команди, яка професійно пакує експертність блогера.
Кейс Олександри Митрошиної – 2,5 млн передплатників.
Для організації онлайн-конференції INSTAПРОЖЕКТОР 2021 року Олександра залучила команду фахівців, її основними завданнями були створення ідеї продукту та внесок своєї експертизи. Оборот проекту, за даними її блогу, склав $857,3 млн при 20 000 продажів. Крім Митрошиної на конференції виступали інші експерти.
Наразі більшість блогерів роблять свої запуски. Ринок знань зростає, а разом із ним і рівень освіченості. Мінусом такого стрімкого розвитку ніші є приріст низькоякісних проектів. Це побічний ефект створення продукту без розуміння структури та жорсткої експертизи. Такі запуски приречені на відсутність результатів.
Для створення якісного інфопродукту блогеру необхідно мати експертизу в ніші або залучити сильних профільних фахівців. Гарантом високої кваліфікації спікерів та навчального матеріалу може бути сертифікат, що видається після закінчення навчання, як у випадку з Академією віддалених професій від Даші Квіткової та Микити Добриніна. Студенти цього курсу одержують сертифікат державного зразка Україно-Польського університету.
Запуски високоякісних інфопродуктів на багатомільйонну та лояльну аудиторію здатні довести споживача до обіцяного результату.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.