Категорія
Свій бізнес
Дата

20-річні блогери заробляють мільйони на тренінгах та курсах у Instagram. Як влаштований цей інфобізнес

20-річні блогери заробляють мільйони на тренінгах та курсах у Instagram. Як влаштований цей інфобізнес /Getty Images

Getty Images

Частка ринку інфобізнесу оцінюється в $165 млрд, за даними консалтингової компанії Pro-Consulting. Кожен другий блогер запускає свій інфопродукт. Вони вже мають лояльну аудиторію, яка довіряє і бачить в інфлюенсері приклад для наслідування. Тому аудиторія готова купити будь-яке навчання, щоб наблизитися до результатів лідера думок

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Таким чином, продюсери стали створювати інфопродукти, інтегруючи їх у блоги, де немає ризиків та первісних інвестицій, адже аудиторія лояльна. Тим самим скоротили 30–40% витрат на трафіку, що дало змогу інфлюенсерам збільшити монетизацію аудиторії в десятки, а то й сотні разів. У бізнес-моделі запусків інфопродуктів із продюсерами вони беруть 10–70% від частки. Раніше ця частина йшла на генерування трафіку, тепер це гарантія якісного та прибуткового продукту.

Чому це вигідно інфлюенсерам

Раніше в більшості блогерів основна частина доходу складалася з рекламних інтеграцій. Залежно від кількості та якості їхньої аудиторії, а також охоплень рекламні інтеграції приносили від $5000 до $50 000 на місяць. Завдяки розвитку ринку інфобізнесу їхні доходи масштабувалися до $100 000–$1,5 млн.

Наразі інфлюенсери використовують такі бізнес-моделі запусків:

  1. Блогер виступає обличчям товару. У такому разі продюсер закриває всі завдання під ключ: упаковку особистості та продукту, написання сценарію та прогрівів. Інфлюенсер – носій трафіку, всі зобов'язання щодо продукту закривають продюсер та інші експерти.
  2. Блогер – автор продукту. В цьому випадку він є носієм експертизи та приймає рішення, чи працювати самостійно над продуктом, чи залучати команду спеціалістів.
  3. Блогер задіяний у продукті на 10%. У такому випадку є експерти, які інтегруються в створення більшої частини матеріалів, а інфлюенсер надає свою експертизу в невеликій кількості (записує кілька уроків або проводить майстермайнд).

За останні пару років у ніші інфопродуктів ризиків поменшало, при цьому підвищилася якість та збільшилися масштаби. Раніше онлайн-освіту запускали без акценту на якість. Зараз у зв'язку зі зростанням конкуренції якість – один із головних пріоритетів проекту. Існує три формати взаємодії інфлюенсера з продюсером.

Блогер самостійно себе продюсує. Таких меншість, оскільки створення інфопродукту є витратним за часом, увагою і потребує високої експертизи у вирвах продажів, прогріваннях та запусках. Найчастіше в роботі інфлюенсерів велика кількість проектів та напрямків, а запуск потребує максимального фокусування. Тому блогери воліють делегувати ці процеси продюсерам, які мають більшу експертизу в процесах запуску інфопродукту.

Кейс Марії Афоніної – 250 000 передплатників, запуск курсу з продюсування. Генерація трафіку відбувалася через її блог, вона одночасно була продюсером та обличчям проекту. За словами самої Афоніної, прибуток на старті склав $1,36 млн.

Блогер виступає виключно носієм трафіку. Це той формат, коли основне завдання інфлюенсера – залучати свою аудиторію і генерувати трафік, а упаковують продукт професіонали.

Кейс Олесі Малінської – 1,7 млн передплатників.

Спільний запуск з онлайн-школою програмування для дітей. У цьому проекті Олеся Малінська генерувала трафік, а продюсер закрив під ключ усі зобов'язання щодо продукту. За даними з облікового запису в Instagram Олександри Овчиннікової, продюсера цього проекту, продажі від запуску склали $27 000.

Блогер є автором продукту. Відмінний варіант для інфлюенсерів із високим рівнем експертизи. Зробити продукт високої якості допомагає залучення команди, яка професійно пакує експертність блогера.

Кейс Олександри Митрошиної – 2,5 млн передплатників.

Для організації онлайн-конференції INSTAПРОЖЕКТОР 2021 року Олександра залучила команду фахівців, її основними завданнями були створення ідеї продукту та внесок своєї експертизи. Оборот проекту, за даними її блогу, склав $857,3 млн при 20 000 продажів. Крім Митрошиної на конференції виступали інші експерти.

Наразі більшість блогерів роблять свої запуски. Ринок знань зростає, а разом із ним і рівень освіченості. Мінусом такого стрімкого розвитку ніші є приріст низькоякісних проектів. Це побічний ефект створення продукту без розуміння структури та жорсткої експертизи. Такі запуски приречені на відсутність результатів.

Для створення якісного інфопродукту блогеру необхідно мати експертизу в ніші або залучити сильних профільних фахівців. Гарантом високої кваліфікації спікерів та навчального матеріалу може бути сертифікат, що видається після закінчення навчання, як у випадку з Академією віддалених професій від Даші Квіткової та Микити Добриніна. Студенти цього курсу одержують сертифікат державного зразка Україно-Польського університету.

Запуски високоякісних інфопродуктів на багатомільйонну та лояльну аудиторію здатні довести споживача до обіцяного результату.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні