Категорія
Свій бізнес
Дата

92% людей роблять покупки за рекомендаціями. Як збільшити прибутковість бізнесу, працюючи з інфлюенсерами

92% людей роблять покупки за рекомендаціями. Як збільшити прибутковість бізнесу, працюючи з інфлюенсерами /Ілюстрація Getty Images

Ілюстрація Getty Images

Довіра до блогерів на 65% вища, ніж до класичної реклами, а 92% споживачів приймають рішення про купівлю на основі рекомендацій і відгуків інших людей. Як це використовувати в своєму бізнесі

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ринок influencer marketing в 2020-му досяг майже $10 млрд зі щорічним прогнозованим зростанням на 40% (за даними Influencer Marketing Hub, Benchmark Report 2020).

Публічні авторитети створили навколо себе ауру довіри споживачів, на яку і спирається вся інфлюенс-концепція. Наприклад, за даними дослідження HubSpot, 71% користувачів приймають рішення про покупку за рекомендаціями в соціальних медіа.

Головні майданчики інфлюенс-індустрії – YouTube і Instagram. Цільова аудиторія – мілленіали. Для них важливий персоналізований підхід, у них є велика потреба в тому, щоб їхня думка враховувалася і вважалася значущою. Це покоління звертає увагу брендів на соціально значущі проблеми. Наприклад, Starbucks і American United вирішили використовувати альтернативний пластик через відео про застряглу черепаху, яке стало вірусним в мережі.

Чим інфлюенс-маркетинг може бути корисний для бізнесу

Шлях інфлюенс-маркетингу ефективний для будь-якої ніші бізнесу, адже він гарантує залучення нової аудиторії, навіть якщо класичні джерела трафіку вже своє віджили. Крім того, вирішує іміджеві питання брендів.

Очевидний плюс інфлюенс-маркетингу – у прозорості. Визначити «накручені» показники не становить труднощів, аналітика доступна кожному.

Інструменти інфлюенс-маркетингу переважно працюють на ринку B2C, оскільки тут найбільше виражається привʼязка емоцій і довіра до інших думок.

Серед переваг напрямку можна виділити три основних.

 • Доступність. Звертатися до мікроблогерів може собі дозволити навіть невелика компанія, тому що не завжди раціонально виділяти великі бюджети на мільйонників.
 • Довіра до блогерів на 65% вища, ніж до класичної реклами, а 92% споживачів приймають рішення про здійснення покупки на основі рекомендацій і відгуків інших людей (за даними mediakix.com).
 • Ефективність. Аналіз показує, що кожен $1 приносить до $6,5 прибутку (за даними Influencer Marketing Hub, Benchmark Report 2020).

До реклами за допомогою лідерів думок потрібно вдаватися, коли:

 • бренд хоче розповісти про свою пропозицію (продукт, сервіс) зрозумілою аудиторії мовою;
 • приплив органічного трафіку сповільнився, а розміщення в інфлюенсерів гарантовано розширює охоплення комунікації;
 • звичні джерела трафіку «вигоріли», бо реклама у блогерів – це свіжий канал зі сприйнятливою аудиторією

Можна ефективно закривати такі цілі:

Створення попиту на новий продукт – коли бренд тільки виходить на ринок або випускає новий продукт у лінійці товарів і потрібно залучити до нього покупців.

Дуже показово з таким завданням впорався Danone зі своїм Activia Challenge, який запустив через лідерів думок челлендж корисних звичок. Упродовж двох тижнів блогери-учасники Activia Challenge отримували по пакету сніданків із густим йогуртом Activia, ділилися враженнями в соціальних мережах і запрошували читачок приєднатися до конкурсу на сторінці проекту. В результаті охоплення кампанії перевищило заплановані KPI і досягло 505 265 контактів (кейс Be-it Agency)

Зростання впізнаваності бренду. Приклад нативного просування: Philips Lighting та реклама їхніх безпечних для здоровʼя лампочок.

Визначивши аудиторію дбайливих матусь, які діляться своїми знахідками з передплатницями, було обрано подачу в органічній стилістиці, де блогер у домашній обстановці показував, як використовувати лампочки.

Врешті показники органічної інтеграції перевищили середні результати по ринку більш ніж на 20%. Це допомогло відірватися від конкурентів і сформувати в аудиторії знання про перевагу рекламованих ламп.

Підвищення лояльності. Бренд купує лояльність цільової аудиторії (ЦА), яка вже довіряє лідеру думок.

Так, компанія Oriflame запустила проект, у рамках якого лідери думок рекламували продукцію компанії й закликали користувачів брати участь у флешмобі під хештегом #іякрасива. А головний ролик від актриси Ірини Горбачової, який відкривав проект, збільшив лояльність до активності, і хештег зібрав понад 14 000 згадок.

Відпрацювання заперечень. Ефективно працювати з запереченнями клієнтів через інфлюенсера, зокрема, якщо бренд добре розуміє свою ЦА і знає, на якому етапі зриваються угоди. Створюється контент (пост або сторіс, наприклад), в якому блогер заздалегідь закриває можливі заперечення та відповідає на найчастіші запитання потенційних клієнтів.

Збільшення кількості передплатників. Це може бути метою в разі, коли бренд рекламує профіль або канал.

Приклад того, як можуть виглядати завдання:

 • охопити 300 000 чоловік із 2 млн ЦА;
 • побудувати емоційний звʼязок із брендом;
 • навчити аудиторію, як користуватися продуктом;
 • стимулювати замовлення пробних зразків.
Матеріали по темі

Як провести рекламну кампанію

1.Вибір блогера. Лідер думки має бути авторитетом для вашої ЦА, а його аудиторія – максимально збігатися з вашою. Важливо розуміти, що ви оплачуєте не кількість передплатників, а кількість охоплень – скільки за фактом людей побачить вашу рекламу. Щоб правильно обрати блогера, потрібно використовувати ручну й автоматичну перевірку на накрутки: в першому випадку ви краще дізнаєтеся його ЦА, а в другому, уникнете ризику злити рекламний бюджет на блогера з накрученою аудиторією.

Необхідно перевірити останні 5–10 постів і проаналізувати коментарі та профілі коментаторів: якщо ви продаєте дорогий продукт на бізнес-аудиторію, а в коментарях у блогера 80% – матусі в декреті і багато емоджі замість змістовних відповідей, швидше за все, вам не по дорозі.

Що стосується перевірки на накрутки, можна користуватися будь-яким сервісом, який дає змогу зробити це автоматично, і побачити, як швидко аккаунт набрав свою аудиторію, який відсоток було набрано завдяки гівам, рівень залученості тощо. Памʼятайте, що немає хорошого й поганого – у середньому у мільйонника дивляться сторіз 100к–150к, це 10–15%, але у одного це бізнес-аудиторія, що готова купувати за чеком $2000, а в іншого – підлітки-фанати, яким актуальні продукти за низьким чеком. Тож правильність вибору блогера полягає насамперед у потраплянні в вашу ЦА, а не у відсоток охоплень від загальної кількості передплатників.

2.Технічні завдання. Щоб кампанія була ефективною, необхідно скласти чіткий бриф для блогера. Що до нього має входити:

 • тези, які актуалізують проблему, основні болі вашої ЦА;
 • яким чином ваш продукт/послуга вирішує їхню проблему;
 • у чому переваги саме вашої торгової пропозиції;
 • call to action.

Важливо не перегинати з креативом і не боятися бути чіткими в обмеженнях, складаючи бриф. Уточніть ваші вимоги до візуала, дедлайни, необхідність погоджувати з вами матеріал до публікації, заборонені теми. Якщо обрано рекламну відеоінтеграцію, то краще не переходити межу 60 секунд.

3.Публікація контенту. Допускайте можливість збоїв з боку блогера й будьте готові оперативно реагувати на труднощі. Попередньо затверджуйте всі матеріали. Заздалегідь уточнюйте найактивніший час для аудиторії блогера та домовтеся про постинг саме тоді. Кращі дні для реклами – з понеділка по четвер, коли люди максимально залучені в інстаграм, у вихідні та свята активність завжди нижча, люди проводять час офлайн.

4.Аналізувати й робити зведення даних. Щоб виміряти ефективність кампанії, використовуйте UTM-мітки у разі переходу на сайт чи промокод, якщо переводите людей на інстаграмм. Сценарії розвитку можуть бути несподіваними, тому складайте відразу кілька прогнозів. В ідеалі контрастних.

У середньому, статистика виглядає так: CTR – 0,4-6%, CR – 25-55%, при цьому близько 25–75% можуть піти в органічні показники.

Перед стартом краще провести тестовий запуск і оцінити метрики вартості залучення користувача.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні