Категорія
Новини
Дата

Один з найдорожчих в світі необанків готується до IPO. Його оцінка може зрости до рекордних $55 млрд

Один з найдорожчих в світі необанків готується до IPO. Його оцінка може зрости до рекордних $55 млрд /Getty Images

Getty Images

Бразильський цифровий банк Nubank, який заручився підтримкою мільярдера-інвестора Воррена Баффета, конфіденційно подав до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Форму-1 – заяву про вихід на біржу (IPO). Після розгляду чорнового варіанту IPO очікується, що компанія вийде на біржу США на початку 2022-го

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Всього з $1 млн посівних інвестицій, які вісім років тому засновник Nubank Давід Велес отримав від свого колишнього роботодавця – Sequoia Capital, цифровий банк перетворився на потужну організацію. У першій половині 2021-го дохід компаній склав понад $716 млн, а чистий прибуток – $13,7 млн без урахування операцій у Мексиці й Колумбії.

$500 млн інвестицій у червні від Berkshire Hathaway збільшили оцінку вартості компанії після інвестиції із $25 млрд до $30 млрд. Це робить Nubank одним з найдорожчих цифрових банків. Шведський фінтех-стартап Klarna в червні 2021 року оцінили у $45,6 млрд, а Revolut, серед співзасновників якого українец Влад Яценко, оцінюють у $33 млрд. Втім, це скоро може змінитися, адже запланований вихід на біржу може підвищити оцінку Nubank до $55 млрд.

Банк переважно заробляє за рахунок міжбанківської комісії – 5% від оплати кредитною карткою продавці віддають емітентам і банкам. Але минулого року Nubank урізноманітнив свої продукти, серед яких тепер є інвестиції, особисті кредити, миттєві платежі, страхування життя й міжнародні перекази.

Щоб допомогти освоїтися в майбутньому на ринку США, Nubank найняв Morgan Stanley, Citigroup і Goldman Sachs. Nubank також нещодавно додав нових членів до своєї ради, найнявши бразильську поп-зірку Anitta у червні, а після неї і Мухтара Кента, колишнього гендиректора і голову ради Coca-Cola.

Почитати більше про створення Nubank ви можете за посиланням

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні