Бразильський цифровий банк Nubank, який заручився підтримкою мільярдера-інвестора Воррена Баффета, конфіденційно подав до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Форму-1 – заяву про вихід на біржу (IPO). Після розгляду чорнового варіанту IPO очікується, що компанія вийде на біржу США на початку 2022-го
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Всього з $1 млн посівних інвестицій, які вісім років тому засновник Nubank Давід Велес отримав від свого колишнього роботодавця – Sequoia Capital, цифровий банк перетворився на потужну організацію. У першій половині 2021-го дохід компаній склав понад $716 млн, а чистий прибуток – $13,7 млн без урахування операцій у Мексиці й Колумбії.
$500 млн інвестицій у червні від Berkshire Hathaway збільшили оцінку вартості компанії після інвестиції із $25 млрд до $30 млрд. Це робить Nubank одним з найдорожчих цифрових банків. Шведський фінтех-стартап Klarna в червні 2021 року оцінили у $45,6 млрд, а Revolut, серед співзасновників якого українец Влад Яценко, оцінюють у $33 млрд. Втім, це скоро може змінитися, адже запланований вихід на біржу може підвищити оцінку Nubank до $55 млрд.
Банк переважно заробляє за рахунок міжбанківської комісії – 5% від оплати кредитною карткою продавці віддають емітентам і банкам. Але минулого року Nubank урізноманітнив свої продукти, серед яких тепер є інвестиції, особисті кредити, миттєві платежі, страхування життя й міжнародні перекази.
Щоб допомогти освоїтися в майбутньому на ринку США, Nubank найняв Morgan Stanley, Citigroup і Goldman Sachs. Nubank також нещодавно додав нових членів до своєї ради, найнявши бразильську поп-зірку Anitta у червні, а після неї і Мухтара Кента, колишнього гендиректора і голову ради Coca-Cola.
Почитати більше про створення Nubank ви можете за посиланням.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.