Співзасновник і гендиректор Chime Кріс Брітт очолює найбільший необанк у США. /Getty Images
Категорія
Інновації
Дата

Необанк Chime готується до IPO з оцінкою $35-45 млрд. Чому популярний серед бідних американців стартап такий дорогий

Співзасновник і гендиректор Chime Кріс Брітт очолює найбільший необанк у США. Фото Getty Images

Цифровий банк Chime із Сан-Франциско зараз у процесі виходу на біржу за оцінки вартості від $35 млрд до $45 млрд, повідомляє джерело Forbes.com, наближене до процесу. Вихід планується на березень 2022-го. За словами цієї ж особи, доходи компанії цього року, ймовірно, сягнуть від $900 млн до $1 млрд. Представник Chime відмовився від коментарів

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Заснований у 2013-му, Chime пропонує поточні рахунки без щомісячної комісії або пені за перевищення кредиту. Особливу популярність необанк завоював серед американців із низьким або середнім рівнем доходу. Коли під час пандемії велика кількість людей перейшли на купівлю онлайн, Chime і багато інших великих фінтехкомпаній досягли небаченого досі зростання.

Це призвело до потоку інвесторів, які хотіли вкласти гроші у фінтехстартапи. Наразі у 2021-му американські фінтехкомпанії зібрали близько $43 млрд інвестицій, що більше ніж вдвічі перевищує загальні минулорічні інвестиції, повідомляє CB Insights. Лише два місяці тому Chime зібрав $1,1 млрд за оцінки вартості $25 млрд.

У третьому кварталі 2021-го один із трьох нових стартапів-єдинорогів – це фінтехкомпанія. Зокрема, 46 фінтехкомпаній вийшли на біржу у цьому році, тоді як за весь 2020-й це зробила 31 компанія такого спрямування.

За оцінки понад $35 млрд Chime буде дорожчим за регіональні банки, такі як Fifth Third, M&T і Regions, у кожного з яких є сотні регіональних відділень і понад $1 млрд чистих прибутків у 2020-му.

Chime не демонстрував постійну прибутковість, хоч гендиректор необанку Кріс Брітт сказав, що банк у другому кварталі 2020-го показав чистий прибуток. «Ми на цьому не зупиняємося, адже попереду нас чекають чудові нагоди для зростання», – розповів він Forbes у березні 2021-го.

Необанк Chime надає банківські послуги, але не має банківської ліцензії; він став партнером Bancorp і оклахомського Stride Bank, щоб надавати клієнтам поточні й ощадні рахунки з гарантіями Федеральної корпорації зі страхування вкладів (FDIC).

Chime видає невеликі кредити на $200, а от до великих ще черга не дійшла. Майже всі його доходи йдуть від невеликої комісії, яку платять продавці, коли споживач оплачує товар кредитною чи дебетовою карткою. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні