Влад Яценко

IT

Влад Яценко /Фото Фото Revolut
$300 млн
34 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, двоє дітей
Місце народження
Німеччина

100 найбагатших українців 2021

Очікувана подія: Новий раунд фінансування, який підніме оцінку Revolut з $6 млрд до $10–15 млрд. Гроші планують залучити восени 2021 року, пише Sky News, покликаючись на джерела в компанії. У такому разі статки Яценка, який володіє 5% Revolut, можуть зрости до $420–630 млн.

40 глобальних українців

Яценко виїхав з України, закінчивши в 2006 році миколаївську філію Києво‑Могилянської академії, і вже не озирався назад. Був розробником у польській IT‑компанії, 2010‑го переїхав до Лондона працювати в банку UBS.

Разом із росіянином Миколою Сторонським Яценко побудував фінтех‑компанію Revolut вартістю $5,5 млрд. Цей необанк дає змогу переказувати і знімати гроші без комісій, торгувати криптовалютами й акціями, купувати страхування. Бізнес, зав’язаний на транскордонних переказах, постраждав під час карантину, але не втратив довіри інвесторів. У липні 2020‑го Revolut залучив $80 млн, а загальний обсяг інвестицій у компанію перевищив $900 млн.

Revolut звинувачують то в переробках, то в несправедливих звільненнях. Людський капітал важливіший за фінансовий, парирує Яценко. «Не можу терпіти, коли люди називають інших «ресурсом». Це звучить як спадок часів рабства», – пише він у Twitter.

100 найбагатших українців 2020

За чотири роки фінтехстартап Revolut, заснований росіянином Миколою Сторонським і Владом Яценком, став лідером серед необанків. Інвестори його оцінили в $6 млрд. Revolut вийшов на ринок у 2015 році, швидко наростив користувацьку базу і завдяки різноманітності сервісів перетворюється на повноцінний фінансовий супермаркет. 2019 року компанія залучила рекордні для європейського фінтеху $500 млн і продовжила експансію на нові ринки (США, Сінгапур). 90-годинний робочий тиждень не залишає Яценку, який відповідає за всю розробку, часу на хобі. Він називає свій стиль управління ліберальним, але переконаний, що без високих KPI для співробітників та амбітності засновників про стрімкий розвиток Revolut можна було б лише мріяти.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд