Співзасновниці і співгендиректорки Workit Health Ліза Маклафлін (л) і Робін Макінтош (п). Фото FRANCES MARRON
Категорія
Компанії
Дата

Як подолати алкозалежність і побудувати стартап на $500 млн? Засновниці Workit пройшли цей шлях і залучили $118 млн інвестицій

5 хв читання

Співзасновниці і співгендиректорки Workit Health Ліза Маклафлін (л) і Робін Макінтош (п). Фото FRANCES MARRON

У 18 років Робін Макінтош страждала від алкоголізму й розладу харчової поведінки. Коли вона пішла до реабілітаційного центру, то змушена була обирати, з якою проблемою боротися, адже стаціонарне лікування вартістю $45 000 передбачало вибір одного з двох. «Протягом 45 днів я намагалася подолати розлад харчової поведінки, а сівши в літак додому після лікування, я замовила собі алкогольні напої», – пригадує вона. Вісімнадцять років по тому Макінтош створює програму комплексного лікування, яке вона хотіла б отримати ще тоді. Компанія Workit Health, що розташована у Енн-Арбор, Мічиган, і яку вона заснувала разом із Лізою Маклафлін у 2015-му, зосереджує увагу на лікуванні не лише зловживання окремими видами психоактивних речовин, а й усіх супутніх проблем. «Ми не зустрічали нікого, у кого був би лише один діагноз», – каже 36-річна Макінтош.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Workit надавала віртуальні послуги лікування поведінкових розладів задовго до того, як пандемія COVID-19 привернула увагу нації до телемедицини. Компанія зосереджується не на підході традиційної 12-крокової програми, що ґрунтується на утриманні від спокуси, а на поєднанні індивідуальної та групової терапії разом із медикаментозним лікуванням (наприклад, бупренорфін і налтрексон).

Workit також пропонує те, що співгендиректорки називають «точністю навчання», – тисячі онлайн-курсів, які компанія розробила для того, щоб підсилити лікування й допомогти пацієнтам впоратися з низкою проблем: від соціальної ізольованості до стресу в стосунках. Мета: використати віртуальний підхід, для того щоб достукатися до девʼяти з десяти американців із розладами вживання психоактивних речовин, які не намагаються лікуватися через проблеми з доступом, доступністю чи стигматизацією таких хвороб.

«Якщо уявити цю проблему у вигляді айсберга, то ми намагаємося дістатися до його підводної частини, до усіх людей, до яких ніхто ще не намагався дістатися, – пояснює Маклафлін. – Це можна порівняти з революцією».

Такий підхід і можливість допомогти вилікувати понад 20 мільйонів американців з алкоголізмом і залежністю від опіоїдів (не говорячи вже про ігрову залежність, куріння та інші види залежності, з якими Workit пропонує допомогти) завоювали підтримку великих інвестиційних фірм. 

Нещодавно Workit оголосила про отримання $118 млн інвестицій у раунді Серії С, який очолила фірма Insight Partners ($90 млн інвестицій в акціонерний капітал, а решта – боргові інвестиції).

CVS Health Ventures, FirstMark Capital, BCBS Venture Fund і 3L Capital теж узяли участь у цьому раунді, в якому Workit, за повідомленнями наближеної до угоди людини, оцінили приблизно у $500 млн. Наразі компанія зібрала $140 млн інвестицій в акціонерний капітал.

Понад 20 000 людей уже пройшли лікування через Workit, і компанія має контракти з понад 230 медичними страховими фірмами, що допомагає вирішити найбільшу проблему для людей із медичними проблемами: доступність.

Та хоч медичні страхові компанії повинні покривати послуги лікування ментальних проблем так само, як і фізичних, високі ціни на стаціонарне лікування в реабілітаційних центрах означають, що пацієнти й медичні спеціалісти стикаються з перешкодами й обмеженнями, коли доходить до відшкодування, попереднього погодження та тривалості лікування в стаціонарі.

За словами компанії, середня сума, яку сплачує пацієнт Workit, становить $4200, а активних членів у компанії близько 6000. Внутрішні дані Workit свідчать, що понад 84% членів залишаються в програмі понад 30 днів, а 41% пацієнтів лікуються понад рік.

Більшість членів Workit є учасниками державних медичних програм Medicare або Medicaid, а близько 30% мають комерційний страховий поліс. Ґранти допомагають покрити частину витрат пацієнтів без страховок або зі страховками з малим покриттям.

«Потенціал їхнього продукту вражає, – каже Ніколь Шимер, віцепрезидентка Insight, яка приєдналася до ради Workit, про те, що компанія є корисною як для пацієнтів, так і для медичних страховиків. – Люди з розладами вживання психоактивних речовин часто є найдорожчими пацієнтами для медичних страхових компаній, а лікування Workit показало, що суттєво знижує загальні витрати страховика на такого пацієнта. Страхові компанії можуть пропонувати краще лікування, але при цьому ще й зекономити купу грошей. Це реальна вигода для обох сторін».

Головною відмінністю Workit серед традиційних програм є те, що в них лікують людину в цілому, а не лише залежність.

Макінтош познайомилася з Маклафлін на місцевих зборах анонімних алкоголіків у 2009-му, коли приїхала із Сан-Франциско (район затоки). Вона працювала директором із дизайну, а Маклафлін була в освітніх технологіях. Обоє навчалися в Мічиганському університеті, але в різні роки.

«Нас обох завжди міцно повʼязувало бажання досягти тверезості, залишатися тверезими і не сходити з цього шляху, плюс ми обидві пішли на реабілітацію достатньо молодими, – розповідає Макінтош. – А потім зʼявилося спільне бажання допомогти людям зі схожими проблемами».

Хоч самі вони проходили реабілітацією за 12-кроковою програмою, підприємиці знають про велику кількість досліджень, які доводять ефективність використання медикаментів, таких як налтрексон, і ліків проти тривожного розладу й депресії. Також вони пропонують групи взаємодопомоги та допомогу психотерапевтів.

Крім того, Workit використовує підхід, що має доказове підґрунтя, під назвою «мотиваційне інтервʼю». «Це розмови про те, скільки людина зараз вживає [речовини, від якої залежить], скільки вона хотіла би вживати і які робить кроки, щоб досягти бажаних результатів найближчим часом, – пояснює Маклафлін. – Іноді вдається не сприймати це як капітуляцію перед залежністю».

Головною відмінністю Workit серед традиційних програм є те, що в них лікують людину в цілому, а не лише залежність. Наприклад, у компанії працюють сімейні лікарі, тому пацієнти можуть отримати препарати не лише для лікування розладів і залежності, а й отримати рецепти на ліки проти гепатиту, запалення печінки, яке часто виникає через надмірне вживання алкоголю або використання спільних шприців, чи для попередження ВІЛ.

Але найважливіше, що засвоїли Макінтош і Маклафлін від наявних систем реабілітації, це потреба в місцевій присутності. «Треба дуже уважно ставитися до балансу між статусом національної компанії, до якого ми активно наближаємося, і тим, щоб забезпечити місцеве представництво на кожному ринку, де ми є», – каже Маклафлін.

Це означає наймати лікарів, медсестер/медбратів і соціальних працівників безпосередньо у 10 штатах, у яких нині працює компанія. Хоч лікування відбувається онлайн, у членів Workit є можливість відвідати звичайні клініки. Останній раунд фінансування переважно піде на розширення географії компанії; Макінтош каже, що у 2022-му вони планують відкриватися в одному штаті на місяць, аж поки не стануть національною компанією.

Жінки визнають, що в них немає традиційних дипломів Ліги плюща, до яких звикла Кремнієва долина, або дипломів бізнес-шкіл, які є в багатьох засновників компаній телемедицини. Але в них є одна головна перевага, яку так не просто знайти, – це особистий досвід лікування залежності й одужання від неї.

«Хоч нам знадобилося більше часу, думаю, гроші нас врешті знайшли», – каже Макінтош. Назва Workit походить від поширеної фрази для тих, хто проходить реабілітацію: «It works if you work it». (Це допомагає, якщо працювати над цим.)

«Тобто, якщо старатися, то одужати може будь-хто, – пояснює вона. – Наша робота – зробити так, щоб який би шлях ви не обрали, ви дісталися б ним до бажаного місця призначення».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні