Співзасновниці і співгендиректорки Workit Health Ліза Маклафлін (л) і Робін Макінтош (п). Фото FRANCES MARRON
Категорія
Компанії
Дата

Як подолати алкозалежність і побудувати стартап на $500 млн? Засновниці Workit пройшли цей шлях і залучили $118 млн інвестицій

5 хв читання

Співзасновниці і співгендиректорки Workit Health Ліза Маклафлін (л) і Робін Макінтош (п). Фото FRANCES MARRON

У 18 років Робін Макінтош страждала від алкоголізму й розладу харчової поведінки. Коли вона пішла до реабілітаційного центру, то змушена була обирати, з якою проблемою боротися, адже стаціонарне лікування вартістю $45 000 передбачало вибір одного з двох. «Протягом 45 днів я намагалася подолати розлад харчової поведінки, а сівши в літак додому після лікування, я замовила собі алкогольні напої», – пригадує вона. Вісімнадцять років по тому Макінтош створює програму комплексного лікування, яке вона хотіла б отримати ще тоді. Компанія Workit Health, що розташована у Енн-Арбор, Мічиган, і яку вона заснувала разом із Лізою Маклафлін у 2015-му, зосереджує увагу на лікуванні не лише зловживання окремими видами психоактивних речовин, а й усіх супутніх проблем. «Ми не зустрічали нікого, у кого був би лише один діагноз», – каже 36-річна Макінтош.

Workit надавала віртуальні послуги лікування поведінкових розладів задовго до того, як пандемія COVID-19 привернула увагу нації до телемедицини. Компанія зосереджується не на підході традиційної 12-крокової програми, що ґрунтується на утриманні від спокуси, а на поєднанні індивідуальної та групової терапії разом із медикаментозним лікуванням (наприклад, бупренорфін і налтрексон).

Workit також пропонує те, що співгендиректорки називають «точністю навчання», – тисячі онлайн-курсів, які компанія розробила для того, щоб підсилити лікування й допомогти пацієнтам впоратися з низкою проблем: від соціальної ізольованості до стресу в стосунках. Мета: використати віртуальний підхід, для того щоб достукатися до девʼяти з десяти американців із розладами вживання психоактивних речовин, які не намагаються лікуватися через проблеми з доступом, доступністю чи стигматизацією таких хвороб.

«Якщо уявити цю проблему у вигляді айсберга, то ми намагаємося дістатися до його підводної частини, до усіх людей, до яких ніхто ще не намагався дістатися, – пояснює Маклафлін. – Це можна порівняти з революцією».

Такий підхід і можливість допомогти вилікувати понад 20 мільйонів американців з алкоголізмом і залежністю від опіоїдів (не говорячи вже про ігрову залежність, куріння та інші види залежності, з якими Workit пропонує допомогти) завоювали підтримку великих інвестиційних фірм. 

Нещодавно Workit оголосила про отримання $118 млн інвестицій у раунді Серії С, який очолила фірма Insight Partners ($90 млн інвестицій в акціонерний капітал, а решта – боргові інвестиції).

CVS Health Ventures, FirstMark Capital, BCBS Venture Fund і 3L Capital теж узяли участь у цьому раунді, в якому Workit, за повідомленнями наближеної до угоди людини, оцінили приблизно у $500 млн. Наразі компанія зібрала $140 млн інвестицій в акціонерний капітал.

Понад 20 000 людей уже пройшли лікування через Workit, і компанія має контракти з понад 230 медичними страховими фірмами, що допомагає вирішити найбільшу проблему для людей із медичними проблемами: доступність.

Та хоч медичні страхові компанії повинні покривати послуги лікування ментальних проблем так само, як і фізичних, високі ціни на стаціонарне лікування в реабілітаційних центрах означають, що пацієнти й медичні спеціалісти стикаються з перешкодами й обмеженнями, коли доходить до відшкодування, попереднього погодження та тривалості лікування в стаціонарі.

За словами компанії, середня сума, яку сплачує пацієнт Workit, становить $4200, а активних членів у компанії близько 6000. Внутрішні дані Workit свідчать, що понад 84% членів залишаються в програмі понад 30 днів, а 41% пацієнтів лікуються понад рік.

Більшість членів Workit є учасниками державних медичних програм Medicare або Medicaid, а близько 30% мають комерційний страховий поліс. Ґранти допомагають покрити частину витрат пацієнтів без страховок або зі страховками з малим покриттям.

«Потенціал їхнього продукту вражає, – каже Ніколь Шимер, віцепрезидентка Insight, яка приєдналася до ради Workit, про те, що компанія є корисною як для пацієнтів, так і для медичних страховиків. – Люди з розладами вживання психоактивних речовин часто є найдорожчими пацієнтами для медичних страхових компаній, а лікування Workit показало, що суттєво знижує загальні витрати страховика на такого пацієнта. Страхові компанії можуть пропонувати краще лікування, але при цьому ще й зекономити купу грошей. Це реальна вигода для обох сторін».

Головною відмінністю Workit серед традиційних програм є те, що в них лікують людину в цілому, а не лише залежність.

Макінтош познайомилася з Маклафлін на місцевих зборах анонімних алкоголіків у 2009-му, коли приїхала із Сан-Франциско (район затоки). Вона працювала директором із дизайну, а Маклафлін була в освітніх технологіях. Обоє навчалися в Мічиганському університеті, але в різні роки.

«Нас обох завжди міцно повʼязувало бажання досягти тверезості, залишатися тверезими і не сходити з цього шляху, плюс ми обидві пішли на реабілітацію достатньо молодими, – розповідає Макінтош. – А потім зʼявилося спільне бажання допомогти людям зі схожими проблемами».

Хоч самі вони проходили реабілітацією за 12-кроковою програмою, підприємиці знають про велику кількість досліджень, які доводять ефективність використання медикаментів, таких як налтрексон, і ліків проти тривожного розладу й депресії. Також вони пропонують групи взаємодопомоги та допомогу психотерапевтів.

Крім того, Workit використовує підхід, що має доказове підґрунтя, під назвою «мотиваційне інтервʼю». «Це розмови про те, скільки людина зараз вживає [речовини, від якої залежить], скільки вона хотіла би вживати і які робить кроки, щоб досягти бажаних результатів найближчим часом, – пояснює Маклафлін. – Іноді вдається не сприймати це як капітуляцію перед залежністю».

Головною відмінністю Workit серед традиційних програм є те, що в них лікують людину в цілому, а не лише залежність. Наприклад, у компанії працюють сімейні лікарі, тому пацієнти можуть отримати препарати не лише для лікування розладів і залежності, а й отримати рецепти на ліки проти гепатиту, запалення печінки, яке часто виникає через надмірне вживання алкоголю або використання спільних шприців, чи для попередження ВІЛ.

Але найважливіше, що засвоїли Макінтош і Маклафлін від наявних систем реабілітації, це потреба в місцевій присутності. «Треба дуже уважно ставитися до балансу між статусом національної компанії, до якого ми активно наближаємося, і тим, щоб забезпечити місцеве представництво на кожному ринку, де ми є», – каже Маклафлін.

Це означає наймати лікарів, медсестер/медбратів і соціальних працівників безпосередньо у 10 штатах, у яких нині працює компанія. Хоч лікування відбувається онлайн, у членів Workit є можливість відвідати звичайні клініки. Останній раунд фінансування переважно піде на розширення географії компанії; Макінтош каже, що у 2022-му вони планують відкриватися в одному штаті на місяць, аж поки не стануть національною компанією.

Жінки визнають, що в них немає традиційних дипломів Ліги плюща, до яких звикла Кремнієва долина, або дипломів бізнес-шкіл, які є в багатьох засновників компаній телемедицини. Але в них є одна головна перевага, яку так не просто знайти, – це особистий досвід лікування залежності й одужання від неї.

«Хоч нам знадобилося більше часу, думаю, гроші нас врешті знайшли», – каже Макінтош. Назва Workit походить від поширеної фрази для тих, хто проходить реабілітацію: «It works if you work it». (Це допомагає, якщо працювати над цим.)

«Тобто, якщо старатися, то одужати може будь-хто, – пояснює вона. – Наша робота – зробити так, щоб який би шлях ви не обрали, ви дісталися б ним до бажаного місця призначення».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд