Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, 30. Фото city.diia.gov.ua /з особистого архіву
Категорія
Компанії
Дата

Як стати резидентом ДіяСity: Покрокова інструкція для стартапів

2 хв читання

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, 30. Фото city.diia.gov.ua Фото з особистого архіву

Верховна Рада 14 грудня ухвалила другий із трьох необхідних законів, що визначають умови роботи Дія City, резиденти якого можуть розраховувати на спеціальне правове регулювання та преференції у оподаткуванні. Як стати резидентом ДіяСity

Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.

Ключові вимоги

Серед основних кваліфікаційних вимог для набуття статусу резидента ДіяСіти для стартапів:

1. Заявником може бути лише українська юридична особа без статусу неприбутковості,

2. Частка держави у ньому не досягає 25 %,

3. Дата реєстрації – не менше ніж за 24 місяці до дати заяви. Це з наміром запобігти появи «псевдостартапів».

4. Дохід компанії за календарний рік, що передує року подання заяви, повинен становити менше 7,5 млн гривень. Цей ліміт має бути дотриманий також у рік подання заяви, рік отримання резидентства та наступний рік.

Цей показник привʼязаний до граничного доходу, встановленому для третьої групи ФОП, і співвідноситься з розміром мінімальної заробітної плати (1167 мінімальних зарплат), встановленої на 1 січня поточного року. Тому розмір допустимого обігу поступово збільшуватиметься.

5. Сума чистого прибутку та роялті від госпдіяльності, що підтримується ДіяСity, протягом перших 3 календарних місяців, що настають за місяцем отримання резидентства, має бути не менше 90 % суми її загального прибутку за цей період. І цієї вимоги мають дотримуватися протягом усього періоду резидентства.

Отже, великі гравці ІТ ринку з великими обігами, а також бізнеси, на яких ДіяСity не розрахований, не зможуть «замаскуватися» під стартап і скористатися перевагами спеціального режиму. До того ж Diia значно спростить правила гри для молодих українських стартапів.

5. Статут або реєстраційний файл компанії в реєстрі юридичних осіб повинні містити інформацію про те, що юридична особа веде певні види діяльності (їх перелік зазначений у законі) і не підпадає під так звані негативні критерії, такі як відсутність податкового боргу, звʼязку з країною-агресором, офшорами тощо.

Закон встановлює й інші вимоги, проте вони не є обовʼязковими на момент подання заяви. Компанію можна буде «підтягнути» під них пізніше (коли статус резидента ДіяСity вже отримано).

Подання заяви на резидентство ДіяСity

Як заявляють представники Мінцифри, процес подання заяви відповідатиме принципу paperless, тобто вся процедура відбуватиметься онлайн.

Після подання заяви Міністерство трансформаційної політики розглядає її протягом 10 робочих днів. До того ж позитивним моментом є закріплення так званого принципу мовчазної згоди: якщо протягом цього терміну заявнику не повернули заяву без розгляду або йому не надіслано офіційної відмови – вважається, що було прийнято рішення надати заявнику статусу резидента ДіяСity.

За умови дотримання вимог компанія отримує схвальне рішення та стає резидентом ДіяСity. Усі схвалені резиденти вносяться до реєстру ДіяСity. Це і є спосіб підтвердження відповідного статусу.

Що стане доступним резидентам ДіяСity

Основні переваги, які пропонує ДіяСity, можна умовно розділити на два блоки: нові фінансові та юридичні інструменти, а також імплементація спеціальних податкових пільг та знижок, що стимулюють залучення інвестицій у стартапи.

Що стосується першого, в українській правовій системі будуть доступними такі інструменти хеджування ризиків, як ліквідаційні привілеї (Liquidation Preferences), засвідчення та відшкодування збитків (Warranties & Indemnities), конвертована позика (Convertible Loan), кол-опціон (Call Option).

Матеріали по темі

 

Друге – податкові преференції для резидентів ДіяСіти. Наприклад, українські ангельські інвестори отримають податкову знижку ПДФО на суму інвестицій у стартап.

Важливою умовою для інвестора-фізособи стане звільнення від сплати податків з доходу від продажу частки в компанії, якщо він володів нею понад рік, а також дивідендів за умови їхньої виплати не частіше ніж раз на два роки.

Матеріали по темі

Імплементація екосистеми ДіяСity може зробити набагато привабливішою українську юрисдикцію для створення та релокації створених українцями стартапів на батьківщину.

Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд