Категорія
Новини
Дата

Компанія власника Eva та Varus інвестувала у запуск заводу «Вінницяпобутхім» 400 млн грн. Він простоював понад рік

Компанія «Крайтекс-Сервіс» відновила виробництво на підприємстві «Вінницяпобутхім» лінійки засобів для чищення. У його відновлення компанія власника Eva та Varus Руслана Шостака і Валерія Кіптика інвестувала 400 млн грн, розповів Forbes директор «Крайтекс-Сервіс» Сергій Зайков.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У липні 2023 року на потужностях підприємства «Вінницяпобутхім» на український ринок вийде лінійка засобів для чищення із 100 найменувань. У наступні чотири роки кількість найменувань продукції збільшиться у вісім разів, прогнозує Зайков.
  • За його словами, підготовчі роботи для запуску виробництва тривали три місяці. «Крайтекс-Сервіс» інвестувала в підприємство «Вінницяпобутхім» близько 400 млн грн. Ці кошти пішли на операційні витрати, сировину, запаси в процесі виробництва, запаси готової продукції та дебіторську заборгованість, пояснив Зайков.
  • У перший рік роботи «Вінницяпобутхім» компанія планує сплатити податків на 100 млн грн, а до 2026 року сума щорічних платежів має зрости у три рази, прогнозує гендиректор «Крайтекс-Сервіс».

«Крайтекс-Сервіс»

Компанія «Крайтекс-Сервіс» заснована у 2007 році. Вона спеціалізується на дистрибуції товарів побутової хімії, косметики, засобів гігієни. «Крайтекс-Сервіс» співпрацює з транснаціональними постачальниками – LʼOreal, Henkel, Unilever, Johnson & Johnson, BIC, Schwarzkopf.

За даними сервісу Опендатабот, власником ТОВ «Крайтекс-Сервіс» є кіпрська компанія «Мураніч Холдінгз Лімітед». Її кінцевий бенефіціарний власник – засновник мереж Eva і Varus Руслан Шостак і Валерій Кіптик.

За даними фінансової звітності, дохід «Крайтекс-Сервіс» за підсумками 2022 року перевищив 1,7 млрд грн, чистий прибуток – 8,4 млн грн, активи компанії на кінець 2022 року перевищували 980,4 млн грн.

Контекст

У липні 2022 року активи ПрАТ «Вінницяпобутхім», які належали російській компанії «Невська косметика», арештували та передали в управління АРМА. Зокрема, під арешт потрапили земельні ділянки і торговельні марки, власником яких є «Невська косметика»: «Ушастый нянь», «Лотос», «Ворсинка», «Мистер Чистер», ВПХ, «Макс», Index, NC, NevskayaNCCosmetika, кошти на рахунках.

За результатами конкурсного відбору управителем активів підприємства, яке простоювало протягом 18 місяців, стало TOB «Крайтекс-Сервіс». 

За дев’ять місяців 2022 року підприємство «Вінницяпобутхім» отримало 94,33 млн грн при 658,4 млн грн чистого доходу. За 2020 рік його чистий прибуток зріс на 4,3%, до 138 млн грн, при скороченні виторгу на 6,2%, до 878,3 млн грн.

Російська компанія «Невська косметика» придбала «Вінницяпобутхім» у її топменеджменту у 2006 році. За даними російського «Коммерсанта», купівля підприємства обійшлася компанії не менш ніж у $5 млн. 

В Україні у дочірнього підприємства російської компанії справи йшли не дуже добре. За даними ProConsulting, якщо 2019 року частка «Вінницяпобутхім» на українському ринку становила 10%, то у 2021-му – 5%. Падіння сталося через скорочення часток порошків «Лотос-М» та «Сарма», які втрачали позиції внаслідок конкуренції з брендами інших виробників та імпортерів продукції, зазначали в компанії ProConsulting.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні