З 200 стартапів, які раніше потрапляли до списку Forbes, 120 стали єдинорогами. Серед них DoorDash, Benchling, Duolingo і Rippling. Ще 27 злилися з іншими компаніями, а решта три стали публічними за оцінки менш як $1 млрд. /Getty Images
Категорія
Інновації
Дата

25 стартапів США, які мають шанси досягнути оцінки в $1 млрд. Список Forbes US 2023 року

З 200 стартапів, які раніше потрапляли до списку Forbes, 120 стали єдинорогами. Серед них DoorDash, Benchling, Duolingo і Rippling. Ще 27 злилися з іншими компаніями, решта три стали публічними за оцінки менш як $1 млрд. Фото Getty Images

У США понад 50 000 стартапів, у які повірили венчурні інвестори. Але лиш деякі з компаній можуть стати єдинорогами. Ось 25 стартапів, у яких на думку Forbes та TrueBridge Capital Partners, є всі шанси досягти оцінки у $1 млрд

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Девʼятий рік поспіль Forbes разом із TrueBridge Capital Partners шукають 25 стартапів, які мають найбільше шансів стати єдинорогами, тобто досягти оцінки у $1 млрд.

Минулі прогнози були надзвичайно точними: з 200 стартапів, які потрапляли у наші списки, 120 стали єдинорогами. Серед них DoorDash, Benchling, Duolingo і Rippling. Ще 27 злилися з іншими компаніями, а решта три стали публічними за оцінки менш як $1 млрд.

Тільки пʼять наших «випускників» провалилися чи закрилися, а принаймні 21 компанія досягала оцінки у $1 млрд, але тепер вартує менше.

Враховуючи банківські проблеми, скорочення персоналу, полохливих інвесторів і скромніші оцінки вартості, цьогорічних учасників списку обирати було важко. Але з 200 номінантів ми виокремили 25 молодих компаній, які розташували в алфавітному порядку.

Apprentice

Засновники: Александра Буттке, Ґері Піньята, Анджело Страккватаніо (гендиректор)

Капітальні інвестиції: $207 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $25 млн

Провідні інвестори: Alkeon Capital, Iconiq, Insight Partners, Pritzker Group, Silverton Partners

Apprentice

Apprentice

Важко виробляти ліки, якщо не тримати процес під жорстким контролем. Для цього й створене ПЗ від Apprentice. Анджело Страккватаніо, 37, і його співзасновники запустили свою компанію у штаті Нью-Джерсі у 2014-му, але справжній успіх прийшов під час пандемії, коли виникла гостра необхідність прискорення виробництва вакцин.

У списку клієнтів Apprentice – фармацевтичний гігант Bristol Myers Squibb і фірма генної інженерії Synthego. Інших Страккватаніо назвати не може через захист конфіденційності. «Ми так важко працюємо для пацієнтів, – каже він, – але вони й не здогадуються про наше існування».

Bobbie

Засновники: Сара Гарді, Лора Моді (гендиректорка)

Капітальні інвестиції: $142 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $84 млн

Провідні інвестори: Park West Asset Management, PowerPlant Partners, VMG Partners

Минулорічний дефіцит дитячих сумішей у США дав шанс молодій компанії Bobbie відкусити шматок ринкової частки міжнародних гігантів Abbott Nutrition, Reckitt Benckiser і Nestlé.

Матусі Моді, 38, і Гарді, 43, заснували компанію у 2018-му, обравши новий підхід – забезпечувати сумішшю лише чинних клієнтів. Ця стратегія зміцнила вірність покупців бренда, а Bobbie очікує побачити у 2023-му $165 млн виторгу.

Capchase

Засновники: Луїс Басаґойті, Мігель Фернандес (гендиректор), Пшемек Ґотфрид, Іґнасіо Морено

Капітальні інвестиції: $110 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $30 млн

Провідні інвестори: 01 Advisors, Bling Capital, SciFiVC, QED

Capchase приходить на допомогу ПЗ-стартапам, які шукають альтернативу венчурному фінансуванню. Іспанський іммігрант, Фернандес, 32, каже, що його нью-йоркська компанія спрямувала понад $2 млрд у понад 4000 бізнесів. І це включно з понад $100 млн фінансування за останні два роки стартапів, власники яких жінки та представники меншостей.

Chapter

Засновники: Кобі Блуменфельд-Ґанц (гендиректор), Корі Мецман, Вівек Рамасвамі

Капітальні інвестиції: $61 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $15 млн

Провідні інвестори: Addition, Maverick Ventures, Narya, Susa Ventures

Chapter

Пенсіонери, які мають проблеми з навігацією у державній медичній програмі страхування Medicare, знаходять підтримку у Chapter, заснованій у 2020-му ветераном Palantir Блуменфельдом-Ґанцом, 33.

Chapter шукає у власній велетенський базі даних усі доступні варіанти страхових полісів і пропонує найкращі для кожного користувача. А співробітники компанії не працюють за комісійні: вони отримують сталу зарплатну ставку незалежно від того, який поліс обере клієнт.

Cleo

Засновник: Барні Гассі-Йео (гендиректор)

Капітальні інвестиції: $137 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $31 млн

Провідні інвестори: Balderton Capital, EQT Ventures, LocalGlobe, Sofina

У Cleo працюють 10 коміків, які привносять гумор у невеселу тему планування особистих фінансів. 5 млн американців, середній вік яких 25 років, використовують чатбот компанії, щоб слідкувати за своїми витратами, створювати кредитну історію, планувати заощадження та контролювати свій борг за навчання.

GlossGenius

Засновники: Карім Батт, Даніель Коен-Шогет (гендиректорка)

Капітальні інвестиції: $70 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $40 млн

Провідні інвестори: Bessemer Venture Partners, L Catterton, Imaginary Ventures

Коен-Шогет вдалося звести до мінімуму нудні, але неминучі завдання, які потрібно виконувати маленьким салонам краси, спа-салонам та іншим невеликим закладам краси.

Заснована у 2015-му GlossGenius, допомагає автоматизувати процеси з бронювання візитів, бухгалтерією та інвентаризацією.

Harvey

Засновники: Габріель Перейра (гендиректор), Вінстон Вейнберґ

Капітальні інвестиції: $26 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $0

Провідні інвестори: OpenAI Startup Fund, Sequoia

Бізнес-модель Harvey можна описати так: дайте ШІ робити те, що люди вважають до смерті нудним. У випадку з Harvey – це написання юридичних документів, таких як звіти для регуляторів і чернетки заяв до суду, які зазвичай складають молодші юристи.

Лише минулого літа колишній юрист із питань цінних паперів Вейнберґ обʼєднався з Перейрою, колишнім працівником DeepMind і Meta, щоб заснувати Harvey. Але вже сьогодні в стартапу є пʼять великих клієнтів, серед яких аудиторський гігант PwC і міжнародна юридична фірма Allen & Overy.

Річний регулярний виторг (ARR) Harvey станом на середину 2023-го становить понад $5 млн.

Hermeus

Засновники: Ґленн Кейс, Ей Джей Піпліка (гендиректор), Скайлер Шуфорд, Майк Смейда

Капітальні інвестиції: $119 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $10 млн

Провідні інвестори: Сем Альтман, Canaan Partners, Khosla Ventures

Спершу Hermeus збудує невеликий гіперзвуковий дрон Quarterhouse, який має злетіти вже наступного року. Фото Hermeus /Hermeus

Спершу Hermeus збудує невеликий гіперзвуковий дрон Quarterhouse, який має злетіти вже наступного року. Фото Hermeus Фото Hermeus

З Нью-Йорка до Парижа за 90 хвилин. Це було б чудово. Hermeus хоче втілити це в реальність, збудувавши гіперзвуковий літак на 20 пасажирів, який літатиме у пʼять разів швидше за швидкість звуку. Це 6115 км за годину. Для порівняння, надзвуковий пасажирський літак Concorde літає вдвічі повільніше. Чи не надто амбітна мета?

Так. Але компанія розробляє цей проєкт частково на гроші Пентагону: США вклали в компанію $30 млн. Спершу Hermeus збудує невеликий гіперзвуковий дрон Quarterhouse, який має злетіти вже наступного року. Darkhorse, більший дрон, повинен зʼявитися у 2026-му.

В основі розробки – реактивний двигун, який має розвинути швидкість судна до трьох махів. Технологію розробляють уже не одне десятиліття, тому вона вважається достатньо зрілою. Ей Джей Піпліка, 35, каже: «Це інженерна проблема, а не наукова». Але прогрес йде дуже повільно, тому не розраховуйте на гіперзвукові комерційні рейси принаймні до середини 2030-х.

Hex Technologies

Засновники: Кейтлін Колґроув, Баррі Маккардел (гендиректор), Ґлен Такахаши

Капітальні інвестиції: $96 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $6 млн

Провідні інвестори: Amplify Partners, Andreessen Horowitz, Redpoint, Sequoia

Стартап Hex бере дані про поведінку споживачів, робить свою абракадабру та перетворює їх на інтерактивні схеми, таблиці й мапи, якими можна ділитися не у формі скріншотів. Компанією керує 34-річний Маккардел, який раніше працював у Palantir і PwC.

Hex працює за моделлю freemium, приваблюючи нових клієнтів безкоштовними послугами та щомісячною платою для корпоративних клієнтів у розмірі $75. Серед клієнтів старатапу – SeatGeek і Brex.

Hightouch

Засновники: Джош Керл, Кашиш Ґупта (гендиректор), Техас Маногар

Капітальні інвестиції: $92 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $10 млн

Провідні інвестори: Afore Capital, Amplify Partners, Bain Capital, Iconiq, YCombinator

Коли великі бренди перенесли свої продажі онлайн під час локдауну, вони зрозуміли, що у них зібралося багато даних, які можна якось використовувати. Тут у гру вступила молода компанія Hightouch. Заснований випускниками списку Forbes «30 до 30», стартап синхронізує інформацію про споживачів своїх клієнтів, як-то Warner Music, PetSmart і Cars.com, із інструментами від Salesforce і Facebook Ads.

Клієнтам від цього подвійна користь: прискорення маркетингових операцій і точніше таргетування.

Jellyfish

Засновники: Філ Брейден, Девід Ґаурлі, Ендрю Лау (гендиректор)

Капітальні інвестиції: $117 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $13 млн

Провідні інвестори: Accel, Insight Partners, Tiger Global Management, Wing Partners

Гендиректор Jellyfish Ендрю Лау, 46, та інші співзасновники компанії, Девід Ґаурлі, 49, і Філ Брейден, 51, познайомилися ще 20 років тому. Тоді вони працювали на Endeca, пошуковик для е-комерції, за який Oracle у 2011-му заплатив понад $1 млрд. У 2017-му вони зібралися, щоб поговорити про ідею для власного стартапу і в один голос заявили, що не хочуть мати нічого спільного з інженерією. Це й стало ідеєю для стартапу.

Усі троє знали, що компʼютерна інженерія складна та марудна штука, тому їхня Jellyfish – це як Salesforce, але для інженерів. Бостонська компанія використовує дані, щоб відповідати на питання на зразок: які проєкти вимагають найбільше часу, скільки годин піде на виправлення багів і на чому, як правило, стопориться перевірка коду.

Послугами Jellyfish вже користуються Priceline, PagerDuty та Indeed.

Kandji

Засновники: Марк Дотерс, Адам Петтіт (гендиректор), Веслі Петтіт

Капітальні інвестиції: $188 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $19 млн

Провідні інвестори: Addition, Felicis, First Round Capital, Greycroft, Tiger Global Management

Заяви по те, що продукти Apple захопили корпоративний світ, лише трохи передчасні. Адам Петтіт, 34, і його співзасновники подумали, що цим треба скористатися та спростили компаніям захист і управління продуктами Apple.

Флагманський продукт Kandji, яким користуються ПЗ-компанія Sisense і видавець ігор Tilting Point, робить цей процес нескладним завдяки роботі у хмарі.

Labelbox

Засновники: Деніел Расмусон, Браян Ріґер, Ману Шарма (гендиректор)

Капітальні інвестиції: $189 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $20 млн

Провідні інвестори: Andreessen Horowitz, B Capital Group, First Round Capital, Gradient Ventures, Kleiner Perkins, SoftBank

Правильні дані, особливо ті, які незамінні для розвитку штучного інтелекту, не варті нічого, якщо не знати, як їх знайти. Стандартизація та маркування даних, а також зменшення перешкод на шляху до них – це робота, яку взяла на себе Labelbox.

Шарма, 32-річний іммігрант з Індії, заснував компанію у 2018-му. Сьогодні такі клієнти компанії, як OpenAI, Procter&Gamble і Google, використовують ПЗ для управління даними від Labelbox для створення ШІ-застосунків.

Loop Returns

Засновники: Кайл Генсі, Стів Кемпер, Корбетт Морган, Кріс Піншот, Джонатан Пома (гендиректор), Брендон Шмідт, Дастін Тевіс, Дейв Варделл

Капітальні інвестиції: $110 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $22 млн

Провідні інвестори: CRV, FirstMark Capital

Loop Returns

Всі ми знаємо таких покупців, які замовляють різновид одягу у двох розмірах і трьох кольорах, а потім повертають усі, окрім чогось одного. Продавці таких ненавидять. 16,5% онлайн-покупок повертаються назад до продавців, які несуть через це збитки.

Пома, 38, заснував Loop Returns у 2018-му, щоб допомагати малому бізнесу створювати онлайн-вітрини як у Shopify. ПЗ компанії розбирається не лише з поверненням товару, а й мʼяко підштовхує покупців до таких опцій, як обмін чи депозит у магазині, замість повернення грошей. І покупець задоволений, і продавець не втрачає гроші.

Після початку співпраці з Loop ритейлер Aviator Nation знизив повернення коштів від клієнтів на 11%, а його «апсейл» на кожному поверненні становить у середньому $10,51.

Lula

Засновники: Метью Вега-Санз (гендиректор), Майкл Вега-Санз

Капітальні інвестиції: $40 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $20 млн

Провідні інвестори: Founders Fund, Khosla Ventures

Близнюки Вега-Санз, 27, виросли на невеличкій фермі у Флориді, а перший свій стартап, застосунок оренди авто для студентів, вони запустили зі свого університетського гуртожитку. Коли туристичні обмеження через ковід зруйнували цей бізнес, хлопці заснували Lula.

Їхня нова компанія займається страхуванням авто на час безпосереднього користування ним, а їхня технологія оцінює ризики. Серед цільової аудиторії стартапу – каршерінгові сайти, такі як Turo і Getaround. Минулого року виторг компанії сягнув $20 млн, а ще три роки тому у братів був борг у $2000.

Medallion

Засновник: Дерек Ло (гендиректор)

Капітальні інвестиції: $85 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $13 млн

Провідні інвестори: GV, Sequoia Capital, Spark Capital

Ло, 28, створив Medallion у березні 2020-го, щоб автоматизувати найнуднішу адміністративну роботу системи охорони здоровʼя, а саме підтвердження медичних ліцензій і включення лікарів до страхової системи. Сьогодні у Medallion понад 300 клієнтів, але враховуючи те, що в США понад 6000 лікарень, потенційний ринок для компанії дуже широкий. «Це справді лише верхівка айсберга», – каже Ло.

Merge

Засновники: Ґіл Фейґ (гендиректор), Шенсі Дін

Капітальні інвестиції: $75 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $8 млн

Провідні інвестори: Accel, Addition, NEA

Перед заснуванням Merge у 2020-му найкращі друзі Фейґ і Дін, по 30 обом, поговорили з понад сотнею компаній, щоб дізнатися про їхні проблеми з використанням API. І зрештою друзі запропонували рішення: обʼєднаний АРІ, який зʼєднує сотні різних інструментів в одному місці.

За словами Фейґ, дехто з опитаних був скептично налаштований, але сьогодні серед корпоративних клієнтів можна побачити Calendly і Gong.

Monarch Tractor

Засновники: Карло Мондаві, Закарі Омогундо, Правін Пенметса (гендиректор), Марк Шваґер

Капітальні інвестиції: $116 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $22 млн

Провідні інвестори: Astanor Ventures, Musashi Seimitsu Industry

CHRIS CRISMAN FOR FORBES

Monarch Tractor Фото CHRIS CRISMAN FOR FORBES

Monarch виробляє автономні електричні трактори, які мають зменшити фермерські витрати й водночас забезпечити екологічність. Співзасновники Пенметса, Шваґер і Омогундо раніше працювали над технологією автопілоту та іншими інженерними проблемами. А Мондаві – винороб у четвертому поколінні.

Pendulum Therapeutics

Засновники: Джим Буллар, Колін Каткліфф (гендиректорка), Джон Айд

Капітальні інвестиції: $116 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $11 млн

Провідні інвестори: Meritech Capital, Sequoia Capital, True Ventures

У 2007-му донька Колін Каткліфф народилася передчасно і перший місяць життя провела у відділені інтенсивної терапії, приймаючи антибіотики. З віком у дівчинки розвинулися метаболічні проблеми та чутливість до деяких продуктів. Каткліфф, докторка з біохімії й молекулярної біології, виявила, що багато дітей, які на ранньому етапі життя приймали антибіотики, стають вразливими до хронічних хвороб, зокрема астми, ADHD, діабету і ціалкії. Все через те, що антибіотики можуть знищувати «хороші» бактерії у травній системі.

Цей досвід надихнув Каткліфф, 46, заснувати Pendulum Therapeutics у 2012-му. Шість років по тому компанія опублікувала клінічне дослідження, яке доводило успіх їхнього флагманського пробіотика, який контролює глюкозу і допомагає справлятися з діабетом другого типу. З того часу Pendulum випустила й інші продукти для здоровʼя травної системи.

Запуск мікробіомного стартапу був непростим. Каткліфф розповіла, що почула не одну відмову від інвесторів Кремнієвої долини, перш ніж отримати $300 000 фінансування (конвертована облігація) від Mayo Clinic у 2014-му.

Сьогодні, окрім венчурних фірм, компанію підтримує оскароносна акторка Геллі Беррі, яка сама хворіє на діабет, як інвестор-янгол і головна директорка з комунікацій.

Quince

Засновники: Сід Ґупта (гендиректор), Сураб Магаджан, Зуну Міттал

Капітальні інвестиції: $141 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $140 млн

Провідні інвестори: 8VC, Basis Set Ventures, Founders Fund, Insight Partners, Wellington Management

Завдяки тому, що Quince продає напряму від виробників, він може запропонувати речі з великими знижками, наприклад, кашеміровий светр за $50 чи шовкову сукню за $60. Ґупта, 43, який обламав зуби об приватний капітал, купив і керував мережею високоякісних кондитерських магазинів Lolli & Pops.

Sardine

Засновники: Адітіа Ґоел, Соупс Ранджан (гендиректор), Захід Шейх

Капітальні інвестиції: $75 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $10 млн

Провідні інвестори: Andreessen Horowitz, XYZ

Sardine

Більшість ранніх клієнтів компанії були зі світу крипто, включно з сумнозвісною FTX.

Sardine за допомогою свого ПЗ шукає фінансових шахраїв, 90% яких уже пройшли традиційну перевірку банків, розповіє Ранджан, 43. Гендиректор компанії раніше очолював відділ фінансових злочинів у необанку Revolut і охороняв дані криптобіржі Coinbase. Sardine зосереджується на потоках платежів і нагляді за транзакціями.

Більшість ранніх клієнтів компанії були зі світу крипто, включно з сумнозвісною FTX. Ранджан каже, що тепер його фірма співпрацює із, так би мовити, більш традиційним фінтехом. «Якщо тобі вдається розібратися з шахрайством у крипто, ти розберешся з ним будь-де», – впевнений він.

SentiLink

Засновник: Макс Блуменфельд, Нафталі Гарріс (гендиректор)

Капітальні інвестиції: $84 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $25 млн

Провідні інвестори: Andreessen Horowitz, Craft Ventures

Щоб «випереджати» правоохоронців, злочинці вигадали шахрайство з маніпуляцією особистих даних: зловмисники беруть особисту інформацію реальної людини (найчастіше її номер соціального страхування) та створюють для неї цілу фінансову історію. Вони беруть кілька кредитів, справно їх повертають, щоб створити хорошу кредитну історію і врешті взяти значно більший кредит, який ніхто повертати не збирається.

Гарріс і Блуменфельд, 31 обом, зіткнулися з таким видом шахрайства ще у 2016-му, коли працювали в Affirm. Роком пізніше вони заснували Senti-Link, яка за допомогою машинного навчання та уважності людей-операторів запобігає крадіжкам у банків, кредиторів та інших.

Silo Technologies

Засновники: Ештон Браун (гендиректор), Антоніо Бустаманте

Капітальні інвестиції: $72 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $10 млн

Провідні інвестори: Andreessen Horowitz, Haystack, Initialized Capital, Koch Disruptive Technologies, Tribe Capital

Ще років пʼять тому фермери, у яких були великі партії огірків чи полуниці на продаж, розсилали листи чи повідомлення потенційним покупцям, а потім сиділи й чекали на відповідь. Такий спосіб підходить тим, хто продає гіперзвуковий літак чи ПЗ для B2B, але не для тих, чий товар швидко псується.

Браун, 33, натренував ПЗ компанії на даних від таких листів і повідомлень, а потім автоматизував процес закупівлі. Silo нещодавно додала більше інструментів для фермерів, серед яких банкінг, яким управляє колишній очільник відділу кредитування Amazon.

Vannevar Labs

Засновники: Бретт Ґренберґ (гендиректор), Ніні Мургед

Капітальні інвестиції: $91 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $11 млн

Провідні інвестори: Costanoa Ventures, Felicis Ventures, General Catalyst, Point72

Команда Vannevar Labs.

Команда Vannevar Labs. Флагманське ПЗ Vannevar Labs, яке називається Decrypt, використовує Пентагон.

Флагманське ПЗ Vannevar Labs, яке називається Decrypt, Пентагон використовує для того, щоб допомагати шпигунам визначати ймовірні загрози від ворогів США. Повітряні сили, приміром, покладаються на Decrypt в аналізі технічних документів про російські протиповітряні системи.

Ґренберґ, 32, раніше інвестував у стартапи від імені венчурного підрозділу ЦРУ, а Мургед, 34, колишній офіцер контртерористичної розвідки. Вони часті гості на американських військових базах, де проводять консультації з приводу вдосконалення їхнього ПЗ. Ґренберґ впевнений, що у них є інструменти, щоб відвернути наступний конфлікт.

Verifiable

Засновники: Нік Макаріо (гендиректор), Вів Раджкумар

Капітальні інвестиції: $47 млн

Приблизний виторг у 2022-му: $6 млн

Провідні інвестори: Джек і Сем Альмани, Craft Ventures

Перевіряти кваліфікацію медичних працівників – це робота, яку переважно виконують вручну люди, яких наймають лікарні та інші установи. Макаріо, 39-річний серійний підприємець, заснував із колегами Verifiable у 2020-му з ідеєю того, що машини можуть виконувати такі перевірки швидше та точніше за людей. Ймовірно він має рацію. За словами Макаріо, деякі клієнти повідомляють, що час перевірки скоротився на понад 70%. Сьогодні серед клієнтів техаської компанії – близько 400 000 медичних установ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні