25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Ілюстрація Олександра Карасьова
Категорія
Інновації
Дата

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого

Ілюстрація Олександра Карасьова

Восьмий рік поспіль Forbes обʼєднує зусилля із TrueBridge Capital, щоб знайти 25 стартапів, що мають підтримку венчурного капіталу і найбільше шансів стати єдинорогами. Зі 175 компаній, які потрапляли до щорічного списку, 116 стали єдинорогами, ще 22 були куплені більшими компаніями, а 9 стали публічними. Лише 5 не досягли прогнозованого статусу чи взагалі припинили існувати

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Поточний рік найскладніший з усіх: нестабільні ринки, обережні інвестори, а дехто не потрапив до цьогорічного списку через суттєві скорочення працівників. Ці 25 компаній, що розташовані в алфавітному порядку, на нашу думку, мають найбільше шансів засяяти у майбутньому.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 1

0x Labs: Амір Бандеалі і Вілл Воррен

0x Labs

Засновники: Амір Бандеалі (співгендиректор), Вілл Воррен (співгендиректор)

Залучений капітал: $85 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $5 млн

Провідні інвестори: Greylock Partners, Pantera Capital

Коли 33-річний Воррен і 31-річний Бандеалі познайомилися шість років тому, вони вірили у токенізацію усіх активів, як традиційних, так і цифрових. «Ми уявляли майбутнє, у якому існують мільярди різних видів токенів», – каже Воррен.

Із цією ідеєю вони й започаткували стартап 0x Labs, що дає можливість розробникам і бізнесам створювати нові ринки для їхніх токенів на основі ключових блокчейнів, серед яких Ethereum і Avalanche. Сан-франциська фірма також керує агрегатором децентралізованих бірж Matcha. Це такий собі пошуковик, що допомагає трейдерам оптимізувати витрати, показуючи їм найкращі ціни серед низки бірж.

Минулого місяця через Matcha пройшло приблизно $1 млрд із загальних $5,2 млрд, які опрацювали агрегатори децентралізованих бірж. У квітні 0x Labs стала партнером Coinbase, найбільшої криптобіржі в США, щоб підсилити новий маркетплейс для NF-токенів від Coinbase.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 2

AtoB: Харшіта Арора, Тушар Місра і Вігнан Велівела

AtoB

Засновники:  Харшіта Арора, Тушар Місра, Вігнан Велівела (гендиректор)

Залучений капітал: $100 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $2 млн

Провідні інвестори: Bloomberg Beta, Elad Gil, General Catalyst

Три роки тому 32-річний Велівела, який раніше був інженером із роботизації в Cruise (безпілотні автомобілі), обʼєднався із Місрою (колишній співробітник Uber) і Аророю (розробниця застосунку, який відслідковує ціни на криптовалюту), щоб створити Uber для автобусів. Після початку пандемії вони вирішили переключитися і створити Stripe чи Square для транспорту.

Коли вони хотіли дізнатися у водіїв вантажівок, що саме їм потрібно, то їм розповіли про паливні картки від Wex і Fleetcor. Молоді підприємці вирішили, що можуть вигадати кращу альтернативу. Завдяки AtoB водії тепер в одному місці бачать ціни на пальне, точні витрати на пальне і тому подібне.

«Ми можемо використати телематику, щоб запобігти шахрайству і сприяти ефективному використанню пального», – каже Велівела. Завдяки паливним карткам, які пропонують знижку у пʼять центів з галона і набирають популярності серед водіїв, а також новій програмі для нарахування зарплат, дохід компанії цього року обіцяє перевищити $20 млн.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 3

Astera Labs: Санджей Гажендра, Джіндра Мохан, Кесі Моррісон

Astera Labs

Засновники: Санджей Гажендра, Джіндра Мохан (гендиректор), Кесі Моррісон

Залучений капітал: $85 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $35 млн

Провідні інвестори: Avigdor Willenz Group, Fidelity, Sutter Hill

Співзасновники познайомилися в Texas Instruments, де у них виникла ідея нового бізнесу із чипами, що допоможе усунути загальмованість у дата-центрах. Проблема полягає в тому, що можливості зʼєднання не встигають за прогресом штучного інтелекту і машинного навчання. «Це був наш момент осяяння, – розповідає Гажендра. – Розвиток ШІ і машинного навчання відбувається дуже швидко».

Тому у 2017-му вони звільнилися, щоб започаткувати в Каліфорнії свій стартап Astera. Його завдання – створювати рішення для проблем зі зʼєднанням, щоб дані безперешкодно рухалися. Свої чипи компанія розробляє із думкою про хмарні сховища, щоб процеси в хмарах проходили швидше. Виготовляє чипи компанія TSMC. Щоб AWS (Amazon) стала першим клієнтом молодої компанії, засновники пішли на зустріч із представниками AWS і розповіли, чому їм потрібне рішення для загальмованих дата-центрів.

«Не знаю, наскільки нам вдалося їх переконати, але раніше ми виконували те, що обіцяли, – каже 29-річний Мохан. – Тепер клієнти приходять до нас, розповідають про свою проблему і питають у нас поради щодо її вирішення». Дата-центри ростуть як на дріжджах, тому цього року Astera очікує досягти $100 млн доходу.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 4

Atmosphere

Atmosphere

Засновники: Ален Дурбузовіч, Майкл Ґріско, Джон Ресіг, Лео Ресіг (гендиректор), Ерік Шпільман

Залучений капітал: $140 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $25 млн

Провідні інвестори: S3 Ventures, SageView Capital, Valor Equity Partners

Майже чотирирічна Atmosphere пропонує барам, перукарням, лікарням та іншим бізнесам те, що гендиректор Лео Ресіг називає «відео, які необовʼязково дивитися зі звуком» – їх беруть з YouTube, Snapchat, TikTok абощо. Ресіг і його молодший брат вперше увійшли у світ стрімінгу у 2015-му, коли вирішили розширити їхній спільний проєкт Chive за рахунок відеоконтенту.

Зрозумівши, що їм не вистачить ресурсів тягатися із грошовитими гігантами індустрії, брати запустили в Техасі Atmosphere у 2018-му. Безкоштовний для закладів сервіс заробляє на рекламі від таких клієнтів, як Jack Daniel’s, DraftKings, урядові агентства і державні лотереї. Atmosphere використовують у 30 000 закладів по всьому світу, а щомісяця у стрімінга компанії 35 млн унікальних відвідувачів.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 5

Boulevard: Метт Данна, Шон Ставрополус

Boulevard

Засновники: Метт Данна (гендиректор), Шон Ставрополус

Залучений капітал: $130 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $16 млн

Провідні інвестори: Bonfire Ventures, Index Ventures, Point72, Toba Capital

Одного разу Ставрополусу надто довго довелося чекати на стрижку, і тоді він задумався, чому записатися до перукаря не так само легко, як замовити піцу. Невдовзі він і Данна пішли опитувати власників салонів у Санта-Моніці. Вони звільнилися із фірми, в якій працювали, і заснували Boulevard у 2016-му як просту платформу для запису до перукарів. Тепер компанія працює у 50 штатах і допомагає понад 2000 салонів краси і спа. 

Найбільший клієнт компанії – це мережа фешенебельних магазинів. Boulevard починав роботу із резервування, але сьогодні більшість доходу компанії приносить обслуговування платежів. Компанія пропонує клієнтам свої апарати, які можна розташувати на рецепції для проведення транзакцій. «У нас дуже ефективна програма і це приносить нам стабільно високі доходи», – каже Ставрополус.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 6

Celona

Celona

Засновники: Вінай Аннебойна, Раві Мулам, Раджив Шах (гендиректор), Махмет Явуз

Залучений капітал: $100 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $3 млн

Провідні інвестори: DigitalBridge Group, Lightspeed Venture Partners, Norwest Venture Partners, NTT Venture Capital, Qualcomm Ventures

Під час конгресу Mobile World у 2018-му в Барселоні Шах представив потенційному клієнту письмову працю про те, що підприємствам потрібне краще бездротове зʼєднання для живлення автоматизації і цифрових трансформацій. Чотири роки потому Celona пропонує технології, що допомагають компаніям інтегрувати 5G у їх поточну IT-інфраструктуру.

«Ми йдемо до того, щоб зробити мобільний інтернет таким же доступним для підприємств, яким Wi-Fi був останні 15–20 років», – розповів Шах, який раніше був директором в Federated Wireless. Celona, серед клієнтів якої є Verizon і Google, очікує цього року потроєння доходів.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 7

CloudTrucks

CloudTrucks

Засновники: Тобенна Ародіогбу (гендиректор), Джордж Ізенна, Їнь Ші

Залучений капітал: $142 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $4 млн

Провідні інвестори: Caffeinated Capital, Craft Ventures, Tiger Global

Іммігрант з Нігерії Ародіогбу заснував CloudTrucks після того, як продав стартап безпілотних авто Scotty Labs компанії DoorDash у 2019-му. CloudTrucks допомагає транспортним компаніям, особливо невеликим гравцям, управляти операціями. Наприклад, компанія пропонує дешевше страхування, ніж компанія із двома-трьома вантажівками зазвичай отримує.

«Ми не лише допомагаємо із транзакціями, – пояснює гендиректор. – Ми допомагаємо їм отримати вищі доходи, покращити потік готівки, знизити витрати і відповідати юридичним вимогам, а це сьогодні значно складніше робити, ніж раніше».

В Америці 3,4 млн водіїв вантажівок, тому Ародіогбу не зупиняється на досягнутому. Серед майбутніх планів у нього – нові інструменти, такі як кредитки без комісій для водіїв вантажівок. «Ми багато вклали у ПЗ і збір даних, щоб допомогти їм», – каже він.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 8

Cowbell Cyber

Cowbell Cyber

Засновники:  Трент Кукслі, Раджив Гупта, Джек Кудейл (гендиректор), Праб Редді

Залучений капітал: $123 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $20 млн

Провідні інвестори: Anthemis Group, Brewer Lane Ventures, Manchester Story Group

Cowbell, заснована у січні 2019-го, використовує штучний інтелект, щоб визначати ризики, і вже підписала понад 18 000 великих і середніх бізнесів. «Кібербезпека повинна бути проактивною, а не реактивною».

 

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 9

Domino Data Lab

Domino Data Lab

Засновники: Нік Елпрін (гендиректор), Кріс Янг, Меттью Гранейд

Залучений капітал: $228 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $50 млн

Провідні інвестори: Coatue, Great Hill Partners, Highland Capital Partners, Sequoia Capital, Zetta Venture Partners

Domino Data Lab заснували колеги по гедж-фонду Bridgewater Associates. Стартап створювався із думкою про найбільші компанії світу. Domino Data Lab хоче досягти успіху, переконуючи великі компанії платити за свій продукт за підпискою, а не витрачати гроші на створення власних дата-центрів.

У Bayer і Lockheed Martin, наприклад, є сотні спеціалістів з даних, які використовують Domino для прискорення досліджень і швидкого розвитку моделей ШІ. В Bayer ПЗ від Domino допомогло сільськогосподарському підрозділу фармгіганта визначити, як збільшити виробництво насіння для фермерів. А науковці Johnson & Johnson тепер швидше можуть знаходити ракові клітини під час досліджень. Венчурний підрозділ Snowflake нещодавно інвестував у девʼятирівневий стартап.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 10

EquityBee

EquityBee

Засновники: Орен Барзілай (гендиректор), Одед Ґолан, Моді Радашковіч

Залучений капітал: $87 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $5 млн

Провідний інвестор: Group 11

«Перші співробітники стартапів дуже цінні, і багато з них сьогодні мали б бути дуже багатими», – каже гендиректор. За його словами, понад 55% опціонів стартапів залишаються нереалізованими, а це $33 млрд.

Іммігрант з Ізраїлю разом із друзями заснували EquityBee у 2018-му, щоб допомогти співробітникам зрозуміти можливості своїх опціонів і перевести їх у реальні гроші. Для цього компанія зводить співробітників із акредитованими інвесторами. Співробітники одразу отримують гроші за свої частки в приватній компанії і їм не треба ризикувати чи чекати на вихід компанії на біржу.

Інвестори платять знижену ціну, що визначається за попередніми оцінками вартості, і отримують відсоток від майбутньої вартості акцій співробітника, які знаходяться в інвестиційному фонді EquityBee. А EquityBee отримує 5% комісійних від продавця і відсоток від прибутку фонду, коли компанія виходить на біржу чи продається. Наразі EquityBee допомогла тисячам співробітників більш ніж 100 стартапів і, за словами компанії, дала світу купу нових мільйонерів.

 

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 11

FirstBase

FirstBase

Засновники: Трей Бастіан, Кріс Герд (гендиректор)

Залучений капітал: $65 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $5 млн

Провідні інвестори: Alpaca VC, Andreessen Horowitz, Kleiner Perkins

Колись Герду не вдалося переконати людей переїхати у Шотландію, щоб працювати у його фінтех-компанії. У 2019-му він змінив підхід і започаткував FirstBase, щоб постачати обладнання для дистанційних співробітників. FirstBase автоматизує покупку, налаштовує і відправляє обладнання, таке як ноутбуки, столи і стільці, щоб у бізнесу на дистанційці було менше головного болю.

«Віддалена робота дає змогу знайти талант будь-де і пропонує вищий рівень життя», – впевнений він. Спочатку Герд продав біткоїни, щоб фінансувати новий бізнес, а сам жив у хостелі на 24 кімнати в Лондоні, де залучав інвесторів. Сьогодні у компанії понад 100 клієнтів, які платять в середньому $12 на місяць за одного співробітника, у якого стоїть ПЗ компанії.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 12

Fountain‎

Fountain

Засновники: Джеремі Кай, Кіт Ру, Шон Бер (гендиректор)

Залучений капітал: $225 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $40 млн

Провідні інвестори: B Capital, DCM Ventures, Origin Ventures, SoftBank, Uncork Capital

Fountain допомагає бізнесам, серед яких Deliveroo, Stitch Fix і Sweetgreen, знаходити погодинних працівників. У цьому компанія покладається на роботизацію процесу автоматизації. У шукачів роботи спочатку питають базові запитання («Вам вже є 18?»), щоб визначити підходящих кандидатів, а потім пропонують обраним миттєву співбесіду.

Кай, 25, і Ру, 30, запустили компанію у 2014-му. Два роки потому вони залучили Бера, щоб допомогти компанії розширитися.

Instawork

Засновники: Сумір Мегані (гендиректор), Сорін Шах

Залучений капітал: $100 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $100 млн

Провідні інвестори: Benchmark, Craft Ventures, Spark Capital

Понад 70 млн людей працюють погодинно посудомийниками, кухарями, операторами карів тощо. Instawork, заснований у 2015-му, у своїй системі має 2 млн людей, які шукають подібну роботу. За допомогою власного алгоритму людям підбирають найбільш підходящі вакансії. Для шукачів роботи послуги безкоштовні, а клієнти (серед них – стадіони «Янкіз» і «Метс») сплачують різні комісійні залежно від виду вакансій, які їм треба заповнити.

«Це як LinkedIn для погодинних працівників», – каже Мегані. У червні середня погодинна зарплата працівникам, які знайшли роботу через Instawork, становила $19,68. Зарплату можна отримати на картку одразу після закінчення зміни. Мегані вважає, що навіть якщо буде рецесія, Instawork вистачатиме компаній, що надають перевагу погодинним, а не постійним співробітникам.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 13

Снежина Захарія, Insurify

Insurify

Засновники: Гіоргос Захарія, Снежина Захарія (гендиректорка), Тод Кірязов

Залучений капітал: $128 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $40 млн

Провідні інвестори: MassMutual Ventures, Motive Insurtech, Nationwide Ventures, Rationalwave, Viola FinTech

Після довгих годин пошуку найкращого медичного страхування Снежина Захарія, 45, болгарка за походженням, вирішила заснувати Insurify. Стартап дає змогу в одному місці шукати, порівнювати, купувати і керувати страховими планами на машину, будинок і життя.

Сьогодні в компанії 160 співробітників, третина з яких працює в Пакистані і Софії. Захарія каже, що успіх дався їй нелегко: «Іноземцям-засновникам складніше досягти успіху, а жінкам-засновницям – удвічі складніше».

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 14

Kin Insurance

Kin Insurance

Засновники: Шон Гарпер (гендиректор), Лукас Ворд

Залучений капітал: $227 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $30 млн

Провідні інвестори: 500 Startups, August Capital, Commerce Ventures, Flourish, Hudson Structured Capital, Senator Investment Group, QED Investors

Kin Insurance використовує машинне навчання, щоб пропонувати кращі і дешевші поліси страхування будинків. Супутникові знімки проходять через алгоритм, що опрацьовує зображення й аналізує бази даних, наприклад, мультилістинг, щоб якомога точніше визначити стан будинку, який хочуть застрахувати. 

Оскільки традиційні страховики не отримують точні дані про архітектуру будинку від власників та агентів, вони «завищують ціни на менш ризиковані будинки і занижують ціни на менш ризиковані будинки». Гарпер, 42, каже, що цього року компанія очікує зростання страхових внесків удвічі – до $250 млн.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 15

Білл Сміт, Landing

Landing

Засновник: Білл Сміт (гендиректор)

Залучений капітал: $237 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $83 млн

Провідні інвестори: Delta-v Capital, Foundry Group, Greycroft

Сміт, 36, продав мережі Target членський онлайн-сервіс покупки продуктів Shipt за $550 млн у 2018-му. Тепер у нього є Landing – ще одна членська мережа, але ця займається умебльованими квартирами із гнучкими угодами про оренду.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 16

LeafLink‎: Зак Сілверман, Раян Сміт

LeafLink

Засновники: Зак Сілверман, Раян Сміт (гендиректор)

Залучений капітал: $131 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $28 млн

Провідні інвестори: Founders Fund, L2, Lerer Hippeau, Nosara Capital, Thrive

У 2016-му Сміт, 31, і Сілверман, 38, зрозуміли, що можуть змінити оптовий ринок легального канабісу за допомогою ПЗ. До того індустрія переважно покладалася на старомодні розмови телефоном, особисті зустрічі і сумки із готівкою.

Сьогодні нью-йоркський оптовий маркетплейс LeafLink допомагає 8300 ритейлерам по всій країні купувати онлайн продукти, що містять канабіс, у 3400 брендів. Компанія також запустила платіжний продукт, щоб зменшити кількість готівкових операцій у легальній індустрії на $25 млрд. Канабісові підприємці мають обмежений доступ до банківських систем, тому що на федеральному рівні марихуана все ще заборонена.

LinkSquares

Засновники: Кріс Комс, Вішал Сунак (гендиректор)

Залучений капітал: $162 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $11 млн

Провідні інвестори: G Squared, Hyperplane, Jump Capital, Sorenson Capital

Сунак, 38, і Комс, 39, заснували LinkSquares у 2015-му, щоб запропонувати ПЗ на основі ШІ бізнесам, щоб їм було легше управляти своїми угодами. Саме з цим були проблеми у попереднього роботодавця підприємців.

«У попередній компанії, де ми працювали, за контрактами не слідкували, і всі вони були різними, – пригадує Сунак. – Ми провели дослідження і зрозуміли, що це не унікальна проблема. Ми виявили, що управління угодами – це неприємне завдання, що зʼїдає купу часу».

Сунак, інженер за освітою, півтора року розробляв ПЗ перш ніж підписати першого клієнта. Тепер цим ПЗ користуються понад 600 компаній, серед яких Fitbit, Wayfair і TGI Fridays, які платять за програму від $20 000 до $500 000.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 17

Modern Animal

Modern Animal

Засновники: Девід Боуман, Стівен Айдельман (гендиректор), Бен Джейкобс

Залучений капітал: $150 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $5 млн

Провідні інвестори: Founders Fund, True Ventures

Коли у 2016-му Mars Petcare купила в Айдельмана його першу компанію (розробляла девайси, що допомагають відстежувати тварин), він став у Mars місцевим підприємцем і почав багато часу проводити у ветеринарних клініках компанії.

«Вони були такими допотопними, що мені захотілося перенести їх у ХХІ століття», – розповів він.

Разом із Боуманом, 39, і Джейкобсом, 35, вони розробили членський сервіс Modern Animal у 2019-му. Їхня компанія має чотири клініки у Лос-Анджелесі, ще сім – на підході в Лос-Анджелесі і Сан-Франциско. Також підприємці пропонують мобільний застосунок, через який клієнти можуть записатися на особистий прийом або звернутися за віртуальною консультацією 24/7. Сервіс налічує 20 000 членів (наразі кожен платить $129 на рік), а у списку очікування – ще тисячі охочих.

 

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 18

Novo‎: Тайлер Макінтайр, Майкл Рангель

Novo

Засновники: Тайлер Макінтайр, Майкл Рангель (гендиректор)

Залучений капітал: $136 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $8 млн

Провідні інвестори: Crosslink Capital, Stripes, Valar Ventures

Маямський фінтех зосереджений виключно на малому бізнесі, пропонуючи простий доступний банкінг. Компанія не вимагає щомісячних комісій чи мінімальної суми на рахунку, пропонує відшкодування комісії за зняття готівки, має застосунок і ексклюзивні пропозиції.

Компанія не є банком, а співпрацює із Middlesex Federal Savings. Рангель, син кубинських іммігрантів, заснував Novo у 2016-му. З того часу компанія залучила понад 100 000 клієнтів. Минулого року вона опрацювала транзакцій на близько $5 млрд.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 19

Ocrolus‎

Ocrolus

Засновники: Пітер Боблі, Сем Боблі (гендиректор), Джон Гуерчі, Вікторія Мікін

Залучений капітал: $127 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $27 млн

Провідні інвестори: Bullpen Capital, Fin Capital, Laconia, Oak HC/FT

Ocrolus використовує автоматизацію для аналізу фінансових документів. Компанія легко їх класифікує, знаходить ключові поля даних, визначає шахрайство і класифікує потоки готівки. Особливість Ocrolus полягає в тому, що компанія поєднує автоматизацію із понад 700 контролерами-людьми, які слідкують за якістю.

Гендиректор говорить, що поєднання автоматизації і людського контролю якості дає змогу Ocrolus впоратися із документами, в яких дані щоразу знаходяться в різних місцях і в яких якість зображення не дуже хороша, наприклад, факси чи скани. Серед клієнтів нью-йоркської компанії, яку заснували у 2014-му – PayPal, SoFit і Plaid.

 

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 20

Petal‎

Petal

Засновники: Джек Аренас, Девід Еріх, Ендрю Ендікотт, Джейсон Ґросс (гендиректор), Берк Устун

Залучений капітал: $240 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $26 млн

Провідні інвестори: Brooklyn Bridge Ventures, Tarsadia Investments, Valar Ventures

Використовуючи машинне навчання для аналізу банківських транзакцій, Petal пропонує кредитки людям, у яких кредитні картки раніше забирали. У компанії є дві картки без щорічних комісій: одна – для тих, у кого незадовільна або погана кредитна історія, а друга – для тих, у кого кредитна історія невелика або її зовсім немає. Користувачам кредитних коштів роблять кешбек, починаючи з 1%, за своєчасні виплати.

«Традиційні кредитні рейтинги дивляться лише на борг, – пояснює Ґросс. – Petal же дивиться на витрати і загальну картину фінансового життя людини, включно з доходами, рахунками і заощадженнями».

З 2017-го компанія видала понад 300 000 карток разом із її банківським партнером WebBank. За словами гендиректора компанії, понад 40% тих, кому Petal видала кредитки минулого року, раніше отримували відмову у видачі кредиту. Компанія відмовилася повідомити про кількість дефолтів за виданими нею кредитками.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 21

R-Zero: Бен Боєр, Ілай Гарріс, Ґрант Морган

R-Zero

Засновники: Бен Боєр, Ілай Гарріс, Ґрант Морган (гендиректор)

Залучений капітал: $170 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $13 млн

Провідні інвестори: CDPQ, DBL Partners, World Innovation Lab

Компанію заснували у квітні 2020-го, щоб використовувати ультрафіолетову (УФВ) дезінфекцію для сповільнення поширення коронавірусу. За допомогою науковця Річарда Вейда компанія розробила доступне обладнання, яке дезинфікує УФВ, містить ПЗ та сенсори, які оцінюють певні ризики для якості повітря, а на панелі відображається аналітика.

Завдяки низькій ціні школи, ресторани, готелі й корпорації змогли купити цей пристрій. Сьогодні компанія сподівається використати свою технологію для того, щоб змінити те, як люди ставляться до якості повітря у приміщеннях. Дохід R-Zero цього року має шанси збільшитися втричі.

 

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 22

Шрав Мехта, Secureframe

Secureframe

Засновники: Шрав Мехта (гендиректор), Натасья Нільсен

Залучений капітал: $78 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $6 млн

Провідні інвестори: Accomplice Ventures, Base10 Partners, Gradient Ventures, Kleiner Perkins

Гендиректор Мехта, який розробив понад 15 застосунків ще підлітком, заснував Secureframe у 23 після того, як йому дуже довго довелося проходити складну безпекову перевірку для попереднього роботодавця.

«Я подумав, що цей процес можна автоматизувати кількома способами», – пояснив Мехта, син іммігрантів. Сьогодні сан-франциська компанія пропонує послуги із автоматизованої перевірки безпеки і відповідності співробітників. ПЗ компанії інтегрується із відділом кадрів клієнта, IT-системами і хмарними сервісами.

25 стартапів, які мають шанс стати єдинорогами. Токенізація, кредитування, зручне страхування і багато іншого /Фото 23

Settle: Александер Кьоніг

Settle

Засновник: Александер Кьоніг (гендиректор)

Залучений капітал: $82 млн

Приблизний дохід у 2021 році: $14 млн

Провідні інвестори: Founders Fund, Kleiner Perkins, Ribbit Capital, SciFi Ventures

Settle – це компанія, що пропонує управління потоком готівки переважно невеликим брендам е-комерції, які продають кухонне начиння, меблі та інше. За словами Кьоніга, його компанію вирізняє те, що у неї є власний операційний капітал, тому клієнти можуть вирішити платити за товари чи маркетингові послуги власними грошима або грошима Settle, а потім повернути позичене Settle, коли у них зʼявиться дохід.

Кьоніг, 36-річний польський іммігрант, до 2019-го був головою відділу кредитування у фінтеху Affirm. «Щоб конкурувати із тим, у кого багато клієнтів і грошей, ти не можеш створити щось трохи краще – треба створити щось вдесятеро краще».

 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні