Категорія
Компанії
Дата

Наглядова рада Привату призначила нового керівника банку. Хто такий Герхард Бьош?

У ПриватБанку новий керівник. У четвер увечері наглядова рада найбільшого банку повідомила про призначення головою правління австрійця Герхарда Бьоша, 63. Він – досвідчений банкір з 35-річним стажем, з яких 15 працює в Україні. З колишнього місця роботи, посади першого заступника голови правління Райффайзен Банку Аваль, Бьош звільнився 15 березня. До нових обов'язків приступить після узгодження його кандидатури з Національним банком України

Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.

Наглядова рада призначила нового СЕО завдяки зняттю судом заборони на призначення нового керівника Привату, пояснили в банку. Цю заборону було встановлено 24 лютого як міру забезпечення за позовом профспілки банку під керівництвом Максима Шевченка. Він намагався оскаржити формат конкурсу, вимагаючи публічності та можливості висунути свою кандидатуру. Контракт із колишнім СЕО Петром Крумханзлом закінчився 23 січня. Наглядова рада провела конкурс, але не могла призначити наступника. Заборону на призначення знято, але розгляд за позовом триває.

Новий СЕО Привату не надто публічний – банкіри називають його «темною конячкою». «Один із небагатьох банківських менеджерів в Україні, з яким я ніколи не перетинався», – каже один із членів наглядової ради банку, який попросив не згадувати його імені в статті. Його колега, член наглядової ради Роман Сульжик, назвав нового СЕО Привату «професіоналом найвищого рівня», посилаючись на 15-річний досвід у Райффайзені, але розповісти подробиці відбору та ключові завдання нового керівника відмовився.

«Я знаю Герхарда Бьоша як грамотного професіонала й досвідченого керівника, – каже виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Ганна Дерев'янко. – Він буде ефективним головою правління».

У Райффайзені про Бьоша згадують тільки хороше. Він працював у групі з 2004 року, в українській «дочці» – з 2006-го. Був одним із перших австрійців у Райффайзені, які приїхали до Києва, добре знає місцевий ринок і мову. «У нього дуже високий управлінський рівень і знання ринку світу та України», – відгукується про Бьоша ексглава правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук.

Серед досягнень Бьоша в Райффайзені, каже член правління банку Оксана Шевченко, професійне управління фінансами та ліквідністю, зважена цінова політика. «Герхард сформував потужні команди однодумців і високопрофесійних фахівців, привніс західний стиль менеджменту в нашу корпоративну культуру, – відгукується вона про колишнього колегу. – Він дуже самоорганізована людина, цінує свій і чужий час».

«Бьош був «сірим кардиналом» у Райффайзені, – каже один із його колишніх підлеглих, який попросив не згадувати його імені в пресі. – Це відчувалося на засіданнях правління – він усе контролював». Його колега, також анонімно, висловив подібну думку: «Фактично Бьош був представником акціонерів у правлінні. Був у курсі всіх питань, курував фінансовий блок, вибудував у банку контролінг».

Колеги називають Бьоша спокійним, толерантним і конструктивним, але при цьому прагматичним і педантичним, як типові австрійці. Обстановка в його кабінеті була консервативною, без надмірностей.

У ПриватБанку нового СЕО ще не представили, це буде після узгодження в НБУ. Його попередник Петро Крумханзл каже, що добре знає Бьоша. «Ми працювали разом кілька років у Райффайзен Банку Аваль, – каже він. – Але його ще не призначили, його спочатку має затвердити НБУ».

Поки що в НБУ необхідний для узгодження пакет документів із Привату не отримали. Рішення буде прийнято упродовж 45 днів після отримання документів, повідомили в пресслужбі регулятора. Це максимальний термін – рішення може бути й раніше, але після вивчення документів і співбесіди з кандидатом.

Один із ключових викликів для нового СЕО – підготовка ПриватБанку до приватизації. Стратегічна мета держави, за інформацією Міністерства фінансів, зниження частки ринку державних банків до 2025 року до 25% шляхом продажу мажоритарних пакетів акцій інвесторам.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд