Категорія
Компанії
Дата

З'явилася інструкція, як стати резидентом «ДіяСity». Що потрібно, щоб скласти форму та подати заяву

1 хв читання

На сайті Кабміну було опубліковано перші нормативно-правові акти, які необхідні для запуску спеціального режиму «ДіяСity». З'явився доступ до порядку подання та розгляду заявок на придбання резидентства «ДіяСity», а також до спеціального реєстру резидентів

⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.

Процедуру отримання резидентства можна пройти онлайн. Заявники зможуть подати заяву двома способами: або на офіційному веб-сайті city.diia.gov.ua, або надіслати пакет документів на електронну пошту Мінцифри. При цьому всі подані документи мають бути підписані ЕЦП уповноваженої чи довіреної особи компанії.

Розгляд заяви

Мінцифри матиме 10 робочих днів на розгляд заяви. Цей період можна умовно поділити на два етапи: протягом п'яти робочих днів заява може бути залишена без розгляду, далі протягом 10 днів має бути прийнято рішення про відмову або прийом заявника до резидентів «ДіяСity».

Якщо термін минув, а рішення не ухвалено, вважається, що ухвалено рішення про надання статусу резидента «ДіяСity»

У разі залишення заяви без розгляду або відмови, рішення Мінцифри обов'язково має містити інформацію про всі причини, що вплинули на рішення, з посиланням на документи, а також пропозиції щодо їх виправлення. У разі відмови можна подати заяву повторно.

Форма заяви

Її структура нагадує спрощену форму заяви на реєстрацію юрособи. Заява не перенасичена і складається з трьох блоків, кожному з яких відведено окрему сторінку.

Перший блок стосується основної інформації компанії. Тут необхідно вказати розмір доходу за попередній рік (виключно для стартапів) та обрати режим оподаткування: загальна система (податок на прибуток) або спеціальний податковий режим, простіше, податок на виведений капітал.

Також тут необхідно вказати, чи відповідає компанія на момент подачі низки вимог, передбачених для резидентів (наприклад, про мінімально допустимий поріг середньої оплати праці залучених співробітників та 1200 євро).

Другий блок присвячено планованій діяльності в рамках «ДіяСity», а третій – інформації про посадових осіб компанії та структуру управління.

Є позитивний аспект щодо автоматизованої системи обміну інформацією між Мінцифрою та Податковою службою. Заявнику не потрібно окремо подавати документи, наприклад, про зміну системи оподаткування в рамках «ДіяСity», вони підтягуватимуться автоматично.

Процедуру подання та розгляду заяви про отримання резидентства «ДіяСіті» можна назвати business-friendly.

 

Матеріали по темі

 

Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд