Роман Бондар пішов з «Укроборонпром», щоб очолити український офіс Korn Ferry. Фото з особистого архіву / логотипи з сайтів компаній
Категорія
Компанії
Дата

«Наші клієнти – національні чемпіони в своїх секторах». Роман Бондар пішов з «Укроборонпром», щоб очолити український офіс Korn Ferry

2 хв читання

Роман Бондар пішов з «Укроборонпром», щоб очолити український офіс Korn Ferry. Фото з особистого архіву / логотипи з сайтів компаній

Роман Бондар, 39, колишній заступник директора «Укроборонпром», де він відповідав за реформу оборонно-промислового сектора, 20 жовтня оголосив про перехід до міжнародної консалтингової компанії. Тепер Бондар – старший партнер і глава офісу Korn Ferry в Києві

Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного! 

Бондар провів в «Укроборонпром» два останні роки. До служби в державному концерні він 20 років працював у сфері корпоративного та консалтингового досвіду, в тому числі працюючи в британській рекрутинговій компанії Odgers Berndtson. Він два роки очолював її український офіс, з 2017-го по 2019-й.

Працюючи в «Укроборонпром», він не втрачав контакт із ринком управлінського консалтингу, і на початку року з ним звʼязався колега з Korn Ferry, запропонувавши очолити компанію в Україні. Бондар погодився на перехід не одразу. «Для мене було важливо довести до кінця чергову фазу трансформації «Укроборонпрому»: затвердити план корпоратизації та прийняти закон №3822 про реформу підприємств в оборонній сфері, – каже Бондар. – Колеги поставилися з розумінням. Я завершив роботу і пішов зі спокійною душею, передавши справи наступнику».

Korn Ferry займається організаційним консалтингом у 52 країнах: допомагає наймати менеджерів вищої ланки, консультує з питань винагороди й карʼєрного зростання і супроводжує організаційні трансформації підприємств. Це публічна компанія – вона торгується під тікером KFY на Нью-Йоркській фондовій біржі. У штаті близько 8700 чоловік, із них 12 в Україні. Головний офіс знаходиться в Лос-Анджелесі, США. Прибуток компанії за 2020 рік – $104,9 млн доларів при виручці $1,98 млрд.

На новому місці Бондар відповідатиме за пошук топменеджерів для великих компаній, супровід організаційних змін і консультації в сфері корпоративного управління. Його завдання – наростити присутність Korn Ferry в Україні. «Багатий досвід Романа в сфері управлінського консалтингу посилить нашу компанію», – сказав у пресрелізі Паскаль Гіберт, президент Korn Ferry в країнах Європи, Африки та Близького Сходу.

Основні конкуренти американської компанії – Deloitte, EY, KPMG, PwC, McKinsey, Bain і BCG. А якщо брати лише сферу пошуку менеджерів вищої ланки, то це Egon Zehnder, Russell Reynolds, Spencer Stuart і Heidrick & Struggles.

До цього моменту Korn Ferry працювала в Україні завдяки злиттю в 2015 році з компанією Hay Group. Прибуток українського офісу в 2020-му – майже 2 млн грн при виручці 17,94 млн грн, свідчать дані «Спарк-Інтерфакс». Глава одного з головних конкурентів Korn Ferry в Україні оцінює місцевий ринок у $3–4 млн на рік. Він не захотів коментувати призначення конкурента і називати своє імʼя для статті.

У Бондаря в команді близько 12 співробітників, і він планує продовжувати наймати сильних людей. «Ми працюємо в інтелектуальному бізнесі, і наш сумарний капітал знань та навичок визначає нашу міць і потенціал, – каже він. – Моя амбіція – досягти першого місця в Україні, як в інтелектуальному плані, так і за фінансовими показниками».

З ким працює Korn Ferry на місцевому ринку? «Наші клієнти – національні чемпіони в своїх секторах, – каже Бондар. – Стратегія розвитку така, що 70% портфеля складатимуть локомотиви національної економіки». Він відмовився назвати імена компаній – розголошувати таку інформацію можна тільки за попередньої згоди клієнтів. За словами одного з гравців ринку, мінімальний чек Korn Ferry за найм топ-менеджера – $70 000; середній – від $350 000 до $500 000.

Хоча основний фокус Бондаря й на розвитку бізнесу в Україні, він також буде залучений до роботи регіону Східна Європа, Кавказ і Середня Азія. «Перше, що кидається в очі, – сильні звʼязки й велика кількість комунікації між офісами, – пояснює Бондар. – Сьогодні ти можеш працювати для клієнта в Польщі, завтра допомагати йому в Індонезії, а післязавтра летіти на зустрічі в Мексику». За його словами, майбутнє України якраз в інтеграції в глобальну економіку і виході на міжнародні ринки. «У цьому я бачу основну роль Korn Ferry – бути партнером із трансформації для приватних і державних компаній в Україні», – каже Бондар.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд