Роман Бондар пішов з «Укроборонпром», щоб очолити український офіс Korn Ferry. Фото з особистого архіву / логотипи з сайтів компаній
Категорія
Компанії
Дата

«Наші клієнти – національні чемпіони в своїх секторах». Роман Бондар пішов з «Укроборонпром», щоб очолити український офіс Korn Ferry

Роман Бондар пішов з «Укроборонпром», щоб очолити український офіс Korn Ferry. Фото з особистого архіву / логотипи з сайтів компаній

Роман Бондар, 39, колишній заступник директора «Укроборонпром», де він відповідав за реформу оборонно-промислового сектора, 20 жовтня оголосив про перехід до міжнародної консалтингової компанії. Тепер Бондар – старший партнер і глава офісу Korn Ferry в Києві

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Бондар провів в «Укроборонпром» два останні роки. До служби в державному концерні він 20 років працював у сфері корпоративного та консалтингового досвіду, в тому числі працюючи в британській рекрутинговій компанії Odgers Berndtson. Він два роки очолював її український офіс, з 2017-го по 2019-й.

Працюючи в «Укроборонпром», він не втрачав контакт із ринком управлінського консалтингу, і на початку року з ним звʼязався колега з Korn Ferry, запропонувавши очолити компанію в Україні. Бондар погодився на перехід не одразу. «Для мене було важливо довести до кінця чергову фазу трансформації «Укроборонпрому»: затвердити план корпоратизації та прийняти закон №3822 про реформу підприємств в оборонній сфері, – каже Бондар. – Колеги поставилися з розумінням. Я завершив роботу і пішов зі спокійною душею, передавши справи наступнику».

Korn Ferry займається організаційним консалтингом у 52 країнах: допомагає наймати менеджерів вищої ланки, консультує з питань винагороди й карʼєрного зростання і супроводжує організаційні трансформації підприємств. Це публічна компанія – вона торгується під тікером KFY на Нью-Йоркській фондовій біржі. У штаті близько 8700 чоловік, із них 12 в Україні. Головний офіс знаходиться в Лос-Анджелесі, США. Прибуток компанії за 2020 рік – $104,9 млн доларів при виручці $1,98 млрд.

На новому місці Бондар відповідатиме за пошук топменеджерів для великих компаній, супровід організаційних змін і консультації в сфері корпоративного управління. Його завдання – наростити присутність Korn Ferry в Україні. «Багатий досвід Романа в сфері управлінського консалтингу посилить нашу компанію», – сказав у пресрелізі Паскаль Гіберт, президент Korn Ferry в країнах Європи, Африки та Близького Сходу.

Основні конкуренти американської компанії – Deloitte, EY, KPMG, PwC, McKinsey, Bain і BCG. А якщо брати лише сферу пошуку менеджерів вищої ланки, то це Egon Zehnder, Russell Reynolds, Spencer Stuart і Heidrick & Struggles.

До цього моменту Korn Ferry працювала в Україні завдяки злиттю в 2015 році з компанією Hay Group. Прибуток українського офісу в 2020-му – майже 2 млн грн при виручці 17,94 млн грн, свідчать дані «Спарк-Інтерфакс». Глава одного з головних конкурентів Korn Ferry в Україні оцінює місцевий ринок у $3–4 млн на рік. Він не захотів коментувати призначення конкурента і називати своє імʼя для статті.

У Бондаря в команді близько 12 співробітників, і він планує продовжувати наймати сильних людей. «Ми працюємо в інтелектуальному бізнесі, і наш сумарний капітал знань та навичок визначає нашу міць і потенціал, – каже він. – Моя амбіція – досягти першого місця в Україні, як в інтелектуальному плані, так і за фінансовими показниками».

З ким працює Korn Ferry на місцевому ринку? «Наші клієнти – національні чемпіони в своїх секторах, – каже Бондар. – Стратегія розвитку така, що 70% портфеля складатимуть локомотиви національної економіки». Він відмовився назвати імена компаній – розголошувати таку інформацію можна тільки за попередньої згоди клієнтів. За словами одного з гравців ринку, мінімальний чек Korn Ferry за найм топ-менеджера – $70 000; середній – від $350 000 до $500 000.

Хоча основний фокус Бондаря й на розвитку бізнесу в Україні, він також буде залучений до роботи регіону Східна Європа, Кавказ і Середня Азія. «Перше, що кидається в очі, – сильні звʼязки й велика кількість комунікації між офісами, – пояснює Бондар. – Сьогодні ти можеш працювати для клієнта в Польщі, завтра допомагати йому в Індонезії, а післязавтра летіти на зустрічі в Мексику». За його словами, майбутнє України якраз в інтеграції в глобальну економіку і виході на міжнародні ринки. «У цьому я бачу основну роль Korn Ferry – бути партнером із трансформації для приватних і державних компаній в Україні», – каже Бондар.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні