Категорія
Компанії
Дата

Forbes Digital

Знайомтеся «Шмавік». Forbes дізнався, що Україна запускає серійне виробництво аналога DJI Mavic. Скільки коштує український коптер, чим він кращий за китайський і звідки назва

3 хв читання

Аналог квадрокоптера DJI Mavic – український удосконалений ударний дрон «Шмавік» під час демонстрації зразків вітчизняної зброї /УНІАН

Аналог квадрокоптера DJI Mavic – український удосконалений ударний дрон «Шмавік» під час демонстрації зразків вітчизняної зброї Фото УНІАН

На третьому році повномасштабного вторгнення Україні вдалося створити власний аналог популярного серед військових китайського квадрокоптера DJI Mavic. Вітчизняний дрон назвали «Шмавік». Перевага – він стійкіший до пошкоджень і РЕБ, ніж китайський дрон. «Ключовим було створити не «весільний» дрон, а саме військовий», – каже Forbes його розробник. Чим особливий український квадрокоптер, скільки коштує та коли його постачатимуть на фронт

⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».

На середину квітня українські виробники поставили ЗСУ втричі більше дронів, ніж за весь минулий рік, каже Вадим Сухаревський, заступник головнокомандувача ЗСУ, відповідальний за безпілотні системи та розвиток застосування дронів. У арсеналі української армії – ударні дрони з дальністю понад 1000 км, які в лютому–березні били по російських НПЗ, та великий перелік розвідувальних дронів: SHARK, «Лелека-100», «Фурія», «Валькірія», PD-2. 

Проте найпопулярніший безпілотник серед військових, китайський DJI Mavic, залишався незамінним. Серед його переваг – низька ціна (близько $3500 за штуку), малі габарити, камера з високою роздільною здатністю.

На тактичному рівні маленькі та дешеві дрони дають змогу українським військовим бачити поле бою, а в умовах снарядного голоду стають своєрідною «кишеньковою артилерією» ЗСУ, пояснює Валерій Яковенко, співзасновник групи компаній DroneUA.

Але невизначена позиція Китаю у війні з РФ підриває довіру української армії до дронів з КНР. А сам виробник неодноразово заявляв, що не постачає продукцію для ведення бойових дій, а виробляє виключно безпілотники для цивільного використання.

Вже влітку українська армія може отримати перші партії вітчизняного аналога китайського Mavic. Його розробила українська компанія, яка серійно виробляє дрони різного призначення з 2017 року, зокрема коптери-бомбери. Forbes не вказує назву компанії та імена її представників через воєнні ризики.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд