Команда стартапу 99math (справа наліво): співзасновник і CEO Тоніс Кусмін, Айн Аренд, Анастасія Кучинська, Тімо Тіммі.
Категорія
Інновації
Дата

Естонський стартап 99math залучив $1 млн, Genesis Investment — головний інвестор. Чому український фонд вкладає в онлайн-навчання

Команда стартапу 99math (справа наліво): співзасновник і CEO Тоніс Кусмін, Айн Аренд, Анастасія Кучинська, Тімо Тіммі.

Стартап 99math, який розробляє ігрову платформу для вивчення математики в школах, залучив $1 млн. Головний інвестор раунду — український Genesis Investments

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Genesis Investments не розкриває точну суму, але в середньому фонд інвестує приблизно $350 000. У раунді також брав участь естонський Change Ventures (інвестує від $400 000 до $2 млн) і п'ять ангельських інвесторів зі стартапів-єдинорогів Bolt, Wise та Pipedrive.

Цільова частка, яку Genesis зазвичай прагне отримати в стартапі, якщо він провідний інвестор, — 10-15%. «Внаслідок угоди з 99math ми отримали нашу цільову частку, — говорить Олена Мажуга, інвестиційний менеджер фонду. — Ми очікуємо зробити прибутковий екзит через 3-5 років». Керівний партнер Genesis Investments Віталій Лаптенок увійде до ради директорів 99math.

Стартап 99math — це інтерактивна платформа, на якій школярі під час занять грають у математичні ігри: вчителі обирають завдання за заданою темою й запускають гру, а учні вирішують ці завдання на швидкість. Близько третини інвестицій 99math витратить на розробку програми, яка дасть змогу школярам грати в математичні ігри вдома, а стартапу дозволить впровадити преміумплан для монетизації. Інвестиції також направлять на зростання в США й Латинській Америці.

У 99math є таблиці переможців, трансляції і фан-спільноти. У січні 2021 року на платформі було 300 000 активних користувачів на місяць, які вирішили більше 170 мільйонів математичних задач. Платформу 99math використовують 8 000 вчителів зі 106 країн світу. З усіх викладачів, 63% перебувають в США, інші — в Естонії та Латинській Америці. Засновники не надають у публічний доступ список конкретних шкіл і навчальних закладів. З травня до листопада 2020 року аудиторія щомісяця активних вчителів на платформі зросла у вісім разів. За словами Мажуги, індекс споживчої лояльності до сервісу становить 76, тоді як середня цифра для програмного забезпечення й додатків зазвичай 28.

Це другий інвестиційний раунд для 99math. До цього в січні 2020 року, за даними Pitchbook, стартап залучив $500 000 від трьох інвесторів: Change Ventures, Good Deed Foundation і ангела Мартіна Вілліга.

У 99math працює 10 осіб, офіс розташовується в Естонії. «Genesis вже інвестував в EdTech стартапи, і фонд має хороший досвід у зростанні й монетизації таких компаній», — говорить співзасновник 99math Тоніс Кусмін, який у минулому створив платформу для викладачів Tebo, якою досі користуються 50% естонських вчителів. Мажуга каже: «Кусмін навчився працювати з вчителями безпосередньо. Це створює для 99math конкурентну перевагу, тому що більшість EdTech стартапів зазнають невдачі, коли починають працювати з вчителями».

Засновники 99math, включно з Тімо Тіммі та Айном Арендом, познайомилися з Genesis через фонд із Прибалтики Change Ventures, який теж брав участь у раунді. Genesis і 99math вели переговори за угодою півтора місяця. Тепер у портфелі українського фонду дев'ять EdTech стартапів, включно з AllRight, Mate academy і IntellectoKids. Чому такий інтерес до EdTech? За словами Мажуги, людям потрібно не просто вчитися, а адаптувати свої навички до нинішнього світу, який швидко змінюється. «Університет, школа й дошкільна освіта не дає подібних можливостей через свою консервативність і недостатньо швидку адаптацію до змін. Цей дефіцит закривають EdTech продукти й сервіси», — каже Мажуга. З чотирьох перших інвестицій фонду у 2019 році, три були у сфері онлайн-освіти.

Усього за три роки Genesis Investment витратив більше $20 млн, вклавши кошти у 24 компанії, серед яких сервіс доставки Liki24, засновник додатків Fabiosa Media і відеоредактор Vochi.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні