Команда стартапу 99math (справа наліво): співзасновник і CEO Тоніс Кусмін, Айн Аренд, Анастасія Кучинська, Тімо Тіммі.
Категорія
Інновації
Дата

Естонський стартап 99math залучив $1 млн, Genesis Investment — головний інвестор. Чому український фонд вкладає в онлайн-навчання

Команда стартапу 99math (справа наліво): співзасновник і CEO Тоніс Кусмін, Айн Аренд, Анастасія Кучинська, Тімо Тіммі.

Стартап 99math, який розробляє ігрову платформу для вивчення математики в школах, залучив $1 млн. Головний інвестор раунду — український Genesis Investments

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Genesis Investments не розкриває точну суму, але в середньому фонд інвестує приблизно $350 000. У раунді також брав участь естонський Change Ventures (інвестує від $400 000 до $2 млн) і п'ять ангельських інвесторів зі стартапів-єдинорогів Bolt, Wise та Pipedrive.

Цільова частка, яку Genesis зазвичай прагне отримати в стартапі, якщо він провідний інвестор, — 10-15%. «Внаслідок угоди з 99math ми отримали нашу цільову частку, — говорить Олена Мажуга, інвестиційний менеджер фонду. — Ми очікуємо зробити прибутковий екзит через 3-5 років». Керівний партнер Genesis Investments Віталій Лаптенок увійде до ради директорів 99math.

Стартап 99math — це інтерактивна платформа, на якій школярі під час занять грають у математичні ігри: вчителі обирають завдання за заданою темою й запускають гру, а учні вирішують ці завдання на швидкість. Близько третини інвестицій 99math витратить на розробку програми, яка дасть змогу школярам грати в математичні ігри вдома, а стартапу дозволить впровадити преміумплан для монетизації. Інвестиції також направлять на зростання в США й Латинській Америці.

У 99math є таблиці переможців, трансляції і фан-спільноти. У січні 2021 року на платформі було 300 000 активних користувачів на місяць, які вирішили більше 170 мільйонів математичних задач. Платформу 99math використовують 8 000 вчителів зі 106 країн світу. З усіх викладачів, 63% перебувають в США, інші — в Естонії та Латинській Америці. Засновники не надають у публічний доступ список конкретних шкіл і навчальних закладів. З травня до листопада 2020 року аудиторія щомісяця активних вчителів на платформі зросла у вісім разів. За словами Мажуги, індекс споживчої лояльності до сервісу становить 76, тоді як середня цифра для програмного забезпечення й додатків зазвичай 28.

Це другий інвестиційний раунд для 99math. До цього в січні 2020 року, за даними Pitchbook, стартап залучив $500 000 від трьох інвесторів: Change Ventures, Good Deed Foundation і ангела Мартіна Вілліга.

У 99math працює 10 осіб, офіс розташовується в Естонії. «Genesis вже інвестував в EdTech стартапи, і фонд має хороший досвід у зростанні й монетизації таких компаній», — говорить співзасновник 99math Тоніс Кусмін, який у минулому створив платформу для викладачів Tebo, якою досі користуються 50% естонських вчителів. Мажуга каже: «Кусмін навчився працювати з вчителями безпосередньо. Це створює для 99math конкурентну перевагу, тому що більшість EdTech стартапів зазнають невдачі, коли починають працювати з вчителями».

Засновники 99math, включно з Тімо Тіммі та Айном Арендом, познайомилися з Genesis через фонд із Прибалтики Change Ventures, який теж брав участь у раунді. Genesis і 99math вели переговори за угодою півтора місяця. Тепер у портфелі українського фонду дев'ять EdTech стартапів, включно з AllRight, Mate academy і IntellectoKids. Чому такий інтерес до EdTech? За словами Мажуги, людям потрібно не просто вчитися, а адаптувати свої навички до нинішнього світу, який швидко змінюється. «Університет, школа й дошкільна освіта не дає подібних можливостей через свою консервативність і недостатньо швидку адаптацію до змін. Цей дефіцит закривають EdTech продукти й сервіси», — каже Мажуга. З чотирьох перших інвестицій фонду у 2019 році, три були у сфері онлайн-освіти.

Усього за три роки Genesis Investment витратив більше $20 млн, вклавши кошти у 24 компанії, серед яких сервіс доставки Liki24, засновник додатків Fabiosa Media і відеоредактор Vochi.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні