Фото: Артем Галкін
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити?

Фото: Артем Галкін

В офісі компанії Ericsson одна зі звичайних переговорних кімнат перетворилася на справжню інноваційну лабораторію – в ній з’явилася перша в Україні закрита мережа 5G. Тут демонструються реальні проєкти, які реалізовані на базі технічних рішень компанії і на практиці роз’яснюється цінність інновацій.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

У демоцентр планують запрошувати розробників, стартапи та представників бізнесу для спільної роботи над проєктами нового покоління.

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 1

Фото: Артем Галкін

«Ми бачимо велику зацікавленість різних компаній у розробці застосунків для мереж п’ятого покоління. Наш демоцентр 5G поєднує в собі тестову лабораторію і демостудію з новітнім обладнанням і передовими рішеннями компанії. Мережу, що розгорнута тут, якраз можна використовувати для тестування нових розробок і продуктів, а також сервісів як для бізнесу, так і для користувачів стільникового зв’язку», – розповідає технічний директор Ericsson Україна Cергій Терещук.

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 2

Фото: Артем Галкін

МІСЦЕ, ДЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ ІННОВАЦІЇ

Перше, що впадає в очі при вході в демокімнату, – розгорнута інфраструктура проєкту. Виділена технологічна мережа 5G ховається в бляшаному блоці за скляними дверима. Це ядро, яке відповідає за під’єднання всіх вузлів і комутацію. Над нею представлено радіоустаткування Ericsson Radio Dot System, що забезпечує килимове покриття радіосигналом 4G/5G на території об’єкта, де розгортаються такі системи.

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 3

Фото: Артем Галкін

Поряд з розгорнутою інфраструктурою 5G – велика інфографіка, де демонструють сфери застосування приватних закритих мереж. Нині технології 5G переважно затребувані в автомобілебудуванні, гірничодобувній промисловості, сфері громадської безпеки, на великих виробництвах.

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 4

Компанія Ericsson розробляє та постачає 5G-READY обладнання з 2015 року, а на ринок України обладнання з підтримкою технології 5G постачається з 2017 року.

Підприємства та бізнес переходять на бездротові технології на базі 5G з кількох причин. По-перше, на виробництвах критично важливими є швидкість, надійність і доступність зв’язку – від цієї інфраструктури залежить людське життя. По-друге, на великих виробництвах багато конфіденційної інформації, тому потрібно побудувати захищену мережу, яка існує винятково в периметрі одного підприємства. 

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 5

Фото: Артем Галкін

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 6

Фото: Артем Галкін

Попередній слайд
Наступний слайд

РЕВОЛЮЦІЯ В ТЕХНОЛОГІЯХ 

5G – це платформа для запусків сервісів і продуктів майбутнього. Завдяки високій швидкості передачі даних і наднизькій затримці сигналу мережі 5G мають цілу низку можливостей для бізнесу. Вони дозволяють створювати нові додатки й сервіси та максимально використовувати переваги інтернету речей. Здебільшого це впливає на розвиток індустрії геймінгу та сервісів, що пов’язані з доповненою і віртуальною реальностями, дистанційним навчанням і електронною комерцією.

На практиці це робить можливим автоматизацію виробничих процесів, що вимагають високої точності, віддалене управління безпілотним транспортом або подачу сигналу про позаштатну ситуацію на великому підприємстві. 

Крім того, завдяки максимальній пропускній здатності мереж 5G додатки й технології, що використовують AR або VR, стануть більш доступними для завантаження. Це відкриє нові можливості для розвитку маркетингу, освіти, ритейлу, туризму, промисловості.

Оператори можуть обирати різні стратегії запуску технології 5G: від звичного забезпечення підключення до мережі інших гравців ринку і до створення власних додатків для кінцевих користувачів. Всі сценарії мають значний потенціал, оскільки саме від операторів буде залежати цифровізація галузей. За оцінками експертів до 2035 року 5G може створити 22 мільйони нових робочих місць і принесе економічну вигоду в розмірі 12,3 трильйона доларів.

За дослідженням Ericsson ConsumerLab, користувачі 5G-послуг частіше грають у хмарні ігри й активніше користуються AR-додатками. При цьому до 20% власників 5G-смартфонів стали рідше підключатися до мереж WI-FI.

Крім того, в демоцентрі є абонентські пристрої, на прикладі яких можна показати, чим цінна мережа 5G на практиці. Тут можна спроєктувати 3D-моделі підприємства, які дають змогу визначати місце перебування людей, техніки або ж продемонструвати весь цикл виробництва. Проєкти із запровадженням таких технологій вже розгорнуто у Швеції та Німеччині.

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 7

Фото: Артем Галкін

Компанія Ericsson запустила перший в Україні демоцентр технології 5G. Що там можна побачити? /Фото 8

Фото: Артем Галкін

Попередній слайд
Наступний слайд

«2020 рік продемонстрував, наскільки важлива сфера телекому. Якщо раніше в ній фокус був на розвагах і споживанні контенту, то нині всі розуміють, що це дійсно business-critical інфраструктура. 5G – це, з одного боку, еволюція технологій завдяки їхньому поступальному розвиткові, а з іншого – революція. Якщо в мережі 4G фокус був на кінцевого споживача, то в 5G додався фокус на індустрії», – підсумовує Сергій Терещук.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні