Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

Очі «Дюни», «Бетмена» та інших блокбастерів. Виробник об'єктивів із Запоріжжя IronGlass отримав $1 млн на продажі «лампових» лінз, що полюбилися операторам з Голлівуду. Кейс учасника другого списку Next250

3 хв читання

Зйомки «Дюни», кадри з «Дюни-2» /кадр з фільму надано Warner Bros. Pictures

Другу частину «Дюни» знімали на об’єктиви української компанії IronGlass. Що особливого у лінзах із Запоріжжя? Фото кадр з фільму надано Warner Bros. Pictures

Виробник обʼєктивів IronGlass уже не перший рік постачає лінзи для зйомки світових блокбастерів. Серед них – хітова «Дюна-2», а також «Бетмен», «Екзорцист Ватикану» та інші. Як українська компанія IronGlass з другого списку Next250 бере участь у створенні кіношедеврів, та скільки на цьому заробляє?

(Архівний текст від 4 березня 2024 року)

За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!

Принаймні деякі кадри фільму «Дюна: Частина друга» було знято на перероблені на сучасний лад радянські обʼєктиви Soviet Rehoused Lenses. Їх виготовляє у Запоріжжі українська компанія IronGlass.

2 березня про український слід у зйомках хітової стрічки повідомив у Facebook один зі співробітників компанії Костянтин Гаркавий. Оператори «Дюни», що зібрала вже за перший вікенд $178,5 млн і яку відзначають, зокрема, і за візуальний ряд, придбали вісім обʼєктивів IronGlass, розповідає Forbes співзасновник Алан Беседін. 

Це далеко не перший фільм, який знімали на обʼєктиви українського виробництва. Їх також використовували знімальні групи фільмів «Бетмен» (2022), «Екзорцист Ватикану» і «Творець».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд