Олег Рогинський, засновник і CEO People.AI /з особистого архіву
Категорія
Новини
Дата

People.AI Олега Рогинського став єдинорогом – компанія залучила $100 млн за оцінки $1,1 млрд. Forbes оцінює статок українця мінімум у $440 млн

2 хв читання

Олег Рогинський, засновник і CEO People.AI Фото з особистого архіву

Компанія People.AI, яку заснував і очолює українець Олег Рогинський, 34, закрила інвестиційний раунд серії D, пише Bloomberg. Її оцінка сягнула $1,1 млрд. Раніше, за версією Pitchbook, стартап оцінювався у $400 млн. З урахуванням нової інвестиції вартість частки Рогинського зросла мінімум до $440 млн

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Pеоple.AI розробляє програму, яка дозволяє записувати й аналізувати активність персоналу у відділі продажів, щоб підвищувати їхню ефективність. Обробляючи дані про розклад і активності співробітників, система надає розумні підказки і допомагає збільшувати виручку. People.AI спеціалізується на великих корпоративних клієнтах, включно з DataRobot, Ivanti, Okta і Zoom.

Раунд на $100 млн очолили Mubadala Investment і Akkadian Ventures, також приєдналися поточні інвестори: ICONIQ Capital і Lightspeed Venture Partners. Ніхто з учасників угоди не розкриває точні частки вкладень.

Виручка People.AI обчислюється «десятками мільйонів доларів», запевняє засновник. Раніше Forbes оцінював особистий статок Рогинського у $210 млн, з урахуванням нової інвестиції вартість його частки зросла мінімум до $440 млн. Після інвестиції Рогинський входить у топ-25 найбагатших українців.

Інвестори все більше інвестують у компанії з нашого регіону, за словами Руслана Фуртаса, інвестиційного директора компанії Horizon Capital. «Раніше згадку про команду в Україні сприймали як ризик, а тепер одразу говорять, що чули про наших класних інженерів», – каже Фуртас. Частина грошей точно піде на розширення команди (у People.AI є розробники в Україні), а це ще більше «підігріє» IT-ринок.

Чим відомі інвестори

Mubadala Investment – державна холдингова компанія з ОАЕ, яка розпоряджається коштами місцевого фонду національного добробуту і сторонніх інвесторів. Вона управляє активами у розмірі $260 млрд. Холдинг інвестує у технологічні та інші компанії, щоб диверсифікувати економіку Еміратів. Це не перша угода Mubadala Investment у компанії із засновниками з СНД.

Раніше структури Mubadala вклали $150 млн у Telegram, а також фінансували російського розробника ігор Nexters і викуповували частку в AliExpress Russia – спільному підприємстві Alibaba та Mail.ru Group. Серед інших примітних компаній у портфелі: турецька компанія з доставки Getir і розробник ліків за допомогою штучного інтелекту Exscientia. Всього на рахунку Mubadala Investment понад 25 інвестицій, за даними сервісу Crunchbase.

Другий інвестор Akkadian Ventures – фонд із Сан-Франциско, який очолює Майк Дінсдейл. Раніше він був фінансовим директором у трьох стартапах, які успішно вийшли на біржу із сукупною капіталізацією понад $100 млрд. Мова про сервіс електронного документообігу Docusign, компанію з доставки Doordash і HR-сервіс Gusto. Також фонд вкладав в інтернет-компанію Automaticc (володіє платформою WordPress) і сервіс прокату електросамокатів Lime. Описуючи People.AI, керуючий директор Akkadian Ventures Майк Дінсдейл розповів Bloomberg, що компанія допомагає закрити пролом, який заважає управлінській команді будь-якого бізнесу прогнозувати продажі.

У чому суть інвестиції

Навіщо People.AI саме ці фонди? Стратегічне завдання – розміститися на біржі. За словами Рогинського, нові партнери допоможуть досвідом і ресурсами. «Шукали інвесторів із найбільшим доступом до грошей, щоб і після IPO вони могли купувати наші акції, підтримуючи ринкову ціну», – розповідає Рогинський Forbes.

Штаб-квартира People.AI знаходиться у Сан-Франциско, там само розташована основна частина команди. Сукупний штат перевищує 240 осіб, серед них кілька десятків працюють у київському центрі розробки. Технічний директор компанії – теж українець, Андрій Аксельрод. «Ми подвоїлися вдвічі за рік і будемо продовжувати зростання в Україні, Канаді та США», – говорить Рогинський. Зараз у київському хабі відкриті десятки позицій з напрямку інжинірингу, DevOps і підтримки клієнтів.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд