Олег Рогинський, засновник і CEO People.AI /з особистого архіву
Категорія
Новини
Дата

People.AI Олега Рогинського став єдинорогом – компанія залучила $100 млн за оцінки $1,1 млрд. Forbes оцінює статок українця мінімум у $440 млн

Олег Рогинський, засновник і CEO People.AI Фото з особистого архіву

Компанія People.AI, яку заснував і очолює українець Олег Рогинський, 34, закрила інвестиційний раунд серії D, пише Bloomberg. Її оцінка сягнула $1,1 млрд. Раніше, за версією Pitchbook, стартап оцінювався у $400 млн. З урахуванням нової інвестиції вартість частки Рогинського зросла мінімум до $440 млн

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Pеоple.AI розробляє програму, яка дозволяє записувати й аналізувати активність персоналу у відділі продажів, щоб підвищувати їхню ефективність. Обробляючи дані про розклад і активності співробітників, система надає розумні підказки і допомагає збільшувати виручку. People.AI спеціалізується на великих корпоративних клієнтах, включно з DataRobot, Ivanti, Okta і Zoom.

Раунд на $100 млн очолили Mubadala Investment і Akkadian Ventures, також приєдналися поточні інвестори: ICONIQ Capital і Lightspeed Venture Partners. Ніхто з учасників угоди не розкриває точні частки вкладень.

Виручка People.AI обчислюється «десятками мільйонів доларів», запевняє засновник. Раніше Forbes оцінював особистий статок Рогинського у $210 млн, з урахуванням нової інвестиції вартість його частки зросла мінімум до $440 млн. Після інвестиції Рогинський входить у топ-25 найбагатших українців.

Інвестори все більше інвестують у компанії з нашого регіону, за словами Руслана Фуртаса, інвестиційного директора компанії Horizon Capital. «Раніше згадку про команду в Україні сприймали як ризик, а тепер одразу говорять, що чули про наших класних інженерів», – каже Фуртас. Частина грошей точно піде на розширення команди (у People.AI є розробники в Україні), а це ще більше «підігріє» IT-ринок.

Чим відомі інвестори

Mubadala Investment – державна холдингова компанія з ОАЕ, яка розпоряджається коштами місцевого фонду національного добробуту і сторонніх інвесторів. Вона управляє активами у розмірі $260 млрд. Холдинг інвестує у технологічні та інші компанії, щоб диверсифікувати економіку Еміратів. Це не перша угода Mubadala Investment у компанії із засновниками з СНД.

Раніше структури Mubadala вклали $150 млн у Telegram, а також фінансували російського розробника ігор Nexters і викуповували частку в AliExpress Russia – спільному підприємстві Alibaba та Mail.ru Group. Серед інших примітних компаній у портфелі: турецька компанія з доставки Getir і розробник ліків за допомогою штучного інтелекту Exscientia. Всього на рахунку Mubadala Investment понад 25 інвестицій, за даними сервісу Crunchbase.

Другий інвестор Akkadian Ventures – фонд із Сан-Франциско, який очолює Майк Дінсдейл. Раніше він був фінансовим директором у трьох стартапах, які успішно вийшли на біржу із сукупною капіталізацією понад $100 млрд. Мова про сервіс електронного документообігу Docusign, компанію з доставки Doordash і HR-сервіс Gusto. Також фонд вкладав в інтернет-компанію Automaticc (володіє платформою WordPress) і сервіс прокату електросамокатів Lime. Описуючи People.AI, керуючий директор Akkadian Ventures Майк Дінсдейл розповів Bloomberg, що компанія допомагає закрити пролом, який заважає управлінській команді будь-якого бізнесу прогнозувати продажі.

У чому суть інвестиції

Навіщо People.AI саме ці фонди? Стратегічне завдання – розміститися на біржі. За словами Рогинського, нові партнери допоможуть досвідом і ресурсами. «Шукали інвесторів із найбільшим доступом до грошей, щоб і після IPO вони могли купувати наші акції, підтримуючи ринкову ціну», – розповідає Рогинський Forbes.

Штаб-квартира People.AI знаходиться у Сан-Франциско, там само розташована основна частина команди. Сукупний штат перевищує 240 осіб, серед них кілька десятків працюють у київському центрі розробки. Технічний директор компанії – теж українець, Андрій Аксельрод. «Ми подвоїлися вдвічі за рік і будемо продовжувати зростання в Україні, Канаді та США», – говорить Рогинський. Зараз у київському хабі відкриті десятки позицій з напрямку інжинірингу, DevOps і підтримки клієнтів.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні