Засновники Noty.ai Марко Вовчок, Наталка Маріна, Микола Зомчак (з ліва на право)
Категорія
Інновації
Дата

Як зробити із відеодзвінків короткі розшифровки? Троє львів’ян впевнені, що знайшли відповідь і отримали $200 000 на стартап без виторгу

3 хв читання

Засновники Noty.ai Марко Вовчок, Наталка Маріна, Микола Зомчак (з ліва на право)

Український стартап Noty.ai залучив $200 000 інвестицій від п’яти ангельських інвесторів. Стартап працює над сервісом, який транскрибує відеодзвінки у короткі звіти. Як він планує полегшити життя тим, чию роботу поглинули зустрічі?

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Віртуальний асистент. Як Noty.ai хоче полегшити віддалену роботу 

Noty.ai заснували Наталка Маріна, 27, Микола Зомчак, 22, Марко Вовчок, 26. Вони познайомилися у 2020-му під час акселерації, яку проводив Український католицький університет для юридичних стартапів. Зомчак і Вовчок працювали в сервісній IT-компанії EPAM, Маріна – у PWC. 

В акселераторі вони створювали Agreed – платформу, що дозволить громадським організаціям вести загальні збори й голосувати на них за статут, плани, заснування інших структур всередині ГО тощо. 

Під час карантину засновники Noty.ai знайшли іншу проблему – як зробити відеодзвінки продуктивнішими? За три тижні у грудні 2020-го розробили прототип сервісу, що автоматично транскрибував розмову й обирав із неї найголовніше.

Ось як це працює: під час дзвінка в Google Meet з’являється поле з нотатками, де учасники конференції бачать паралельне переведення розмови у текстову версію. Потім текстом можна керувати в особистому кабінеті. «Це невидимий асистент, який записує все, що тобі потрібно», – говорить Маріна. Поки у Noty.ai є тільки розширення для браузеру із підтримкою Google Meet та Slack, згодом компанія запустить мобільний додаток. 

Схожий сервіс створив американський стартап Otter.ai, який спеціалізується на транскрибуванні голосу за допомогою штучного інтелекту. У лютому 2021-го він залучив $50 млн інвестицій. Ізраїльський стартап Verbit, який створює субтитри для CNN та Coursera, взяв чек на $250 млн у листопаді 2021 року при оцінці у $2 млрд. Він планує збільшити удвічі українську R&D-команду – до 60 фахівців.

На відміну від конкурентів, Noty.ai не розшифровує розмови повністю. Його завдання: дати короткий зміст із цілями й прийнятими рішеннями. «Не завжди після годинної розмови маєш час прочитати транскрипт на 20 сторінок», – говорить Маріна. 

Об’єм ринку перетворення голосу в текст із 2020 по 2027 роки виросте із $1,9 до 6,9 млрд, підраховує аналітична компанія ReportLinker. Попит можна виміряти й в інший спосіб: в середньому ʼбілі комірціʼ проводять на зустрічах 21,5 годину на тиждень проти 14,2 годин до пандемії, підрахували у компанії Reclaim.ai.

Які апетити у Noty? Поки що сервіс працює лише з відеоконференціями у Google Meet, зате знає англійську, португальську, іспанську, німецьку й французьку мови. У планах додати українську.

Noty.ai вже розшифрував понад півмільйона годин. У компанії 1102 користувачі, серед яких такі компанії як Сiklum, Snov.io, TechMagic, Itrexgroup тощо. Понад 60% із них використовують Noty щоденно чи щотижнево. Після інтеграції із Zoom компанія почне активніше просувати платну підписку – $10-20 на місяць залежно від рівня персоналізації, інтеграцій та колаборації всередині продукту.

Деталі угоди – хто і скільки інвестував у Noty.ai

$200 000 – перший серйозний чек для Noty.ai. Раніше стартап отримав грант у польському акселераторі Poland Prize, але не скористався грошима – програма потребує інкорпорувати бізнес у Польщі. Замість цього Noty.Ai, де працює сім фахівців, розвивали на свої.

Серед інвесторів посівного раунду – CEO й співзасновник 3DLOOK Вадим Роговський, керуючий глобальною операційною діяльністю в Google for Startups Еліас Веріс, бізнес-ангел Ігор Маханьок. Чеки – від $10 000 до $80 000, розповіли Forbes учасники угоди. Інвестували через SAFE-договори, які конвертуються в акції після раунду з інституційними інвесторами чи в гроші у випадку екзиту. Зараз Noty.ai не має оцінки. 

Інвестиції стартап спрямує на розробку продукту, інтеграцію із Zoom і маркетинг. Мета – зробити комплексний продукт і глибше аналізувати нотатки. «Наприклад, венчурний фонд зі стенограм відеодзвінків автоматично отримуватиме статистику, як мінялися показники якогось стартапу за весь час», – говорить Маріна.  

3DLOOK для відеодзвінків використовує корпоративний Zoom. Важливі дзвінки з міжнародними партнерами Роговський просить транскрибувати для нього вручну. Про Noty.ai дізнався після їхнього пітчу перед Українським фондом стартапів. Він протестував сервіс у Google Meet на дзвінку із фінансовим директором. «Noty вела повний транскрипт з високою точністю, – говорить він. – Я подумав, ми станемо першими клієнтами, коли вони інтегруються із Zoom». 

Після розмови з CEO інноваційного парку UNIT.City Домініком Піоте Роговський захотів стати не лише клієнтом, а й інвестором стартапу. Піоте – ментор інкубатора NEST bootcamp, який влітку 2021-го проходив Noty. «Noty еволюціонує в асистента, а я дуже вірю в асистентів, – говорить Роговський. – Це сфера, в якій через 5-10 років з’явиться трильйонна компанія». 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні