Засновники Noty.ai Марко Вовчок, Наталка Маріна, Микола Зомчак (з ліва на право)
Категорія
Інновації
Дата

Як зробити із відеодзвінків короткі розшифровки? Троє львів’ян впевнені, що знайшли відповідь і отримали $200 000 на стартап без виторгу

3 хв читання

Засновники Noty.ai Марко Вовчок, Наталка Маріна, Микола Зомчак (з ліва на право)

Український стартап Noty.ai залучив $200 000 інвестицій від п’яти ангельських інвесторів. Стартап працює над сервісом, який транскрибує відеодзвінки у короткі звіти. Як він планує полегшити життя тим, чию роботу поглинули зустрічі?

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Віртуальний асистент. Як Noty.ai хоче полегшити віддалену роботу 

Noty.ai заснували Наталка Маріна, 27, Микола Зомчак, 22, Марко Вовчок, 26. Вони познайомилися у 2020-му під час акселерації, яку проводив Український католицький університет для юридичних стартапів. Зомчак і Вовчок працювали в сервісній IT-компанії EPAM, Маріна – у PWC. 

В акселераторі вони створювали Agreed – платформу, що дозволить громадським організаціям вести загальні збори й голосувати на них за статут, плани, заснування інших структур всередині ГО тощо. 

Під час карантину засновники Noty.ai знайшли іншу проблему – як зробити відеодзвінки продуктивнішими? За три тижні у грудні 2020-го розробили прототип сервісу, що автоматично транскрибував розмову й обирав із неї найголовніше.

Ось як це працює: під час дзвінка в Google Meet з’являється поле з нотатками, де учасники конференції бачать паралельне переведення розмови у текстову версію. Потім текстом можна керувати в особистому кабінеті. «Це невидимий асистент, який записує все, що тобі потрібно», – говорить Маріна. Поки у Noty.ai є тільки розширення для браузеру із підтримкою Google Meet та Slack, згодом компанія запустить мобільний додаток. 

Схожий сервіс створив американський стартап Otter.ai, який спеціалізується на транскрибуванні голосу за допомогою штучного інтелекту. У лютому 2021-го він залучив $50 млн інвестицій. Ізраїльський стартап Verbit, який створює субтитри для CNN та Coursera, взяв чек на $250 млн у листопаді 2021 року при оцінці у $2 млрд. Він планує збільшити удвічі українську R&D-команду – до 60 фахівців.

На відміну від конкурентів, Noty.ai не розшифровує розмови повністю. Його завдання: дати короткий зміст із цілями й прийнятими рішеннями. «Не завжди після годинної розмови маєш час прочитати транскрипт на 20 сторінок», – говорить Маріна. 

Об’єм ринку перетворення голосу в текст із 2020 по 2027 роки виросте із $1,9 до 6,9 млрд, підраховує аналітична компанія ReportLinker. Попит можна виміряти й в інший спосіб: в середньому ʼбілі комірціʼ проводять на зустрічах 21,5 годину на тиждень проти 14,2 годин до пандемії, підрахували у компанії Reclaim.ai.

Які апетити у Noty? Поки що сервіс працює лише з відеоконференціями у Google Meet, зате знає англійську, португальську, іспанську, німецьку й французьку мови. У планах додати українську.

Noty.ai вже розшифрував понад півмільйона годин. У компанії 1102 користувачі, серед яких такі компанії як Сiklum, Snov.io, TechMagic, Itrexgroup тощо. Понад 60% із них використовують Noty щоденно чи щотижнево. Після інтеграції із Zoom компанія почне активніше просувати платну підписку – $10-20 на місяць залежно від рівня персоналізації, інтеграцій та колаборації всередині продукту.

Деталі угоди – хто і скільки інвестував у Noty.ai

$200 000 – перший серйозний чек для Noty.ai. Раніше стартап отримав грант у польському акселераторі Poland Prize, але не скористався грошима – програма потребує інкорпорувати бізнес у Польщі. Замість цього Noty.Ai, де працює сім фахівців, розвивали на свої.

Серед інвесторів посівного раунду – CEO й співзасновник 3DLOOK Вадим Роговський, керуючий глобальною операційною діяльністю в Google for Startups Еліас Веріс, бізнес-ангел Ігор Маханьок. Чеки – від $10 000 до $80 000, розповіли Forbes учасники угоди. Інвестували через SAFE-договори, які конвертуються в акції після раунду з інституційними інвесторами чи в гроші у випадку екзиту. Зараз Noty.ai не має оцінки. 

Інвестиції стартап спрямує на розробку продукту, інтеграцію із Zoom і маркетинг. Мета – зробити комплексний продукт і глибше аналізувати нотатки. «Наприклад, венчурний фонд зі стенограм відеодзвінків автоматично отримуватиме статистику, як мінялися показники якогось стартапу за весь час», – говорить Маріна.  

3DLOOK для відеодзвінків використовує корпоративний Zoom. Важливі дзвінки з міжнародними партнерами Роговський просить транскрибувати для нього вручну. Про Noty.ai дізнався після їхнього пітчу перед Українським фондом стартапів. Він протестував сервіс у Google Meet на дзвінку із фінансовим директором. «Noty вела повний транскрипт з високою точністю, – говорить він. – Я подумав, ми станемо першими клієнтами, коли вони інтегруються із Zoom». 

Після розмови з CEO інноваційного парку UNIT.City Домініком Піоте Роговський захотів стати не лише клієнтом, а й інвестором стартапу. Піоте – ментор інкубатора NEST bootcamp, який влітку 2021-го проходив Noty. «Noty еволюціонує в асистента, а я дуже вірю в асистентів, – говорить Роговський. – Це сфера, в якій через 5-10 років з’явиться трильйонна компанія». 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд