Категорія
Життя
Дата

Стартап, який допоможе українським дітям вивчити англійську. Радить Адріан Сливоцький

Uber, Airbnb, ENGin прокладають мостик між потребою та недогляденим ресурсом

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

У березні 2020 року в Україні постав крихітний добродійний стартап – ENGin. Все починалося з невеликої команди та великого бажання допомогти українським учням та студентам 13-22 років заговорити англійською.

Модель цієї програми була й лишається простою: молодих українців та українок поєднують із англомовними волонтерами по всьому світу для щотижневої розмовної практики та налагодження міжкультурного діалогу. Їх обов’язково об’єднують за інтересами та вподобаннями, схожими графіками. Такий підхід робить спілкування комфортним та невимушеним, таким, що призводить до швидкого покращення рівня розмовної англійської мови та загальних комунікативних навичок молодих людей.

Ця проста, персоналізована модель «Один на Один» підтримує набагато більшу місію: з перших днів свого існування метою ENGin було трансформувати Україну, охопивши 100 тисяч молодих людей. Саме покоління українців, які вільно володіють англійською, прокладе шлях до безпрецедентного економічного зростання та тісних міжнародних зв’язків.

«Мова – це сила, – пояснює керівниця та засновниця ENGin Катеріна Манофф. – Якщо Україна хоче місце за столом у міжнародній спільноті, вона повинна говорити її мовою. Якщо Україна хоче співпрацювати з провідними світовими державами на рівних, чи то у сферах дипломатії, бізнесу, науки, освіти чи мистецтва, українці повинні говорити не лише українською, а й англійською».

Стартап чудово впорався з поставленим завданням. 2021-ий став роком неймовірного зростання Програми. ENGin збільшився в чотири рази, об`єднавши загалом 5 тисяч молодих людей з 24 регіонів України з волонтерами з 47 штатів США та понад 80 інших країн. Партнерами ENGin стали понад 60 навчальних закладів та некомерційних організацій.

Команда ENGin будувала амбітні плани на 2022 рік – більше студентів, більше партнерських відносин та низка покращень програми. Але з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, Програма, команда якої в основному знаходиться в Україні, була змушена зупинити роботу. Вона розглядала можливість остаточного закриття – коли під ризиком перебувало саме існування України, чи справді вивчення англійської мови було пріоритетом?

Але попит на таку безкоштовну можливість не зменшився, а, навпаки, зріс. В ENGin відчули потужний запит не лише від школярів та студентів, а й від молоді старшого віку. Незважаючи на жахіття війни, це ознака спільноти, що рішуче дивиться у майбутнє.

Уже в квітні команда ENGin вирішила відновити роботу попри війну – і не просто продовжувати, а активно розширюватися, щоб охопити абсолютно нові групи учасників. Команда підняла вікове обмеження для участі у Програмі з 22 до 35 років.

Перехід був дуже важким. За цей період команда ENGin значно збільшилася, довелося внести основні корективи в операційні процеси Програми, знайти старшу групу волонтерів та наставників, адаптувати навчальні плани та навіть змінити підходи до позиціонування у соціальних мережах. А часу на це було дуже мало.

Микола Попадюк, директор програми ENGin в Україні, пояснює: «Раніше ми часто отримували запити на розширення вікових меж для учасників Програми, але не могли собі цього дозволити з фінансової та організаційної точки зору. Але в умовах повномасштабного вторгнення ми зрозуміли, що це саме той особливий час, коли ми маємо прийняти такий виклик. Ми мали зробити все можливе, аби підтримати українців та відкрити нові шляхи комунікації між Україною і світом. Сьогодні ми надалі працюємо над тим, щоб відкрити Україну світові, і навпаки, світ для України».

Бажання допомогти більшій кількості української молоді перемогло. Тож набір до Програми триває. Вона відкрита для учнів, студентів та старшої молоді до 35 років.

«Міжнародна комунікація – це шанс стати послом своєї країни, своїх традицій. Програма ENGin дає вам цю можливість і будує вашу впевненість в своїх розмовних навичках, роблячи цей міжнародний досвід ефективним. Я стала більш впевненою під час спілкування, і мені подобається вільно висловлювати свої думки», – говорить Анастасія Кудря, колишня студентка ENGin.

Сьогодні команда ENGin отримує до тисячі заявок на тиждень. Програма досягає своїх меж через фінансові обмеження та тому, що управління та підтримка такої кількості учасників вимагає складних технологічних рішень.

Але ENGin не розглядає невдачу як вихід. «Коли нам стає важко, ми думаємо про нашу армію, яка героїчно ризикує своїм життям щодня, щоб забезпечити нам майбутнє. ENGin – це наш фронт – наш внесок у нашу країну» – коментує операційна директорка ENGin Таїсія Жерносєкова.

Команда вважає, що їхня місія створення покоління українців, які окрім вільного володіння українською досконало володітимуть англійською мовою, є важливою для майбутнього України. Тісна співпраця з союзниками стане ключем до відбудови та подальшого розвитку нашої країни після війни, а спільна мова – ключ до такої співпраці.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні