Категорія
Інновації
Дата

Forbes Digital

Правила ЗМІ для Telegram-каналів. Чи є шанси у першого законопроєкту про регулювання соцмереж та чи варто обмежувати Telegram? Forbes запитав думку нардепів та підприємців

4 хв читання

Чи заборонять Telegram /Shutterstock

Депутати зареєстрували перший законопроєкт, який може запровадити правила роботи соцмереж на кшталт Telegram. Фото Shutterstock

Депутати зареєстрували перший законопроєкт, який може ввести правила роботи соцмереж на кшталт Telegram. У ньому не йдеться про блокування ні месенджера, ні шкідливих Telegram-каналів. Опитані Forbes нардепи сумніваються, що він потрапить хоча б на перше голосування. Як українські бізнесмени з MacPaw, Netpeak та Uklon пропонують регулювати месенджер та анонімні канали?

⚡️ Хто, на вашу думку, заслуговує на звання «Підприємець року 2024»? Дізнайтесь більше про кожного з кандидатів та проголосуйте за посиланням. Ваш голос визначить переможця номінації «Вибір аудиторії».

Законопроєкт про регулювання Telegram навряд чи потрапить на голосування у Верховній Раді, кажуть Forbes троє народних депутатів від президентської партії «Слуга народу» на умовах анонімності через чутливість питання. Документ за авторства депутата від «Європейської солідарності» (ЄС) Миколи Княжицького та ще 11 нардепів зареєстрували 25 березня.

«Ініціатива Княжицького перевела дискусію про шкоду месенджера в законодавчу рамку», – каже голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин. Месенджер, яким користуються 16 млн українців, став потужним інструментом пропаганди для Росії, писав Washington Post із посиланням на кремлівські документи. 

Ще одна шкода – десятки анонімних каналів, які здійснюють інформаційні атаки, зокрема і на бізнес, в обмін на фінансову винагороду за мовчання. Найгучніший кейс останнього часу – атака каналу «Джокер» на сервіс замовлення таксі Uklon.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд