Перехід на дистанційну роботу багатьох компаній, який спровокувала пандемія COVID-19, відкрила нові можливості для кібератак. Їхня кількість зросла з менше 5000 за тиждень у лютому 2020 року до понад 200 000 за тиждень у кінці квітня 2021-го, пише Reuters із посиланням на звіт Ради з фінансової стабільності (FSB).
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- За даними FSB, серед найбільш поширених кіберактивностей були фішинг, шкідливе програмне забезпечення і програми-вимагачі.
- Найбільше кібератак спостерігається в фінансовому секторі, освітніх, інформаційних, наукових і технічних сервісах.
- Швидкий перехід до роботи з дому збільшив можливості для кіберзагроз через залежність від сторонніх постачальників послуг, йдеться у звіті.
- Зазначається, що фінансові установи в цілому були стійкими до кіберзагроз. Однак їм можуть знадобитися коригування процесів управління кіберризиками та звітності про кіберінциденти.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Кібератаки відбуваються по всьому світу. Зокрема, нещодавно хакери зламали розробника програмного забезпечення Kaseya та поширили програми-вимагачі серед клієнтів цієї компанії. Як наслідок, постраждали понад 1000 компаній по всьому світу, у тому числі шведська мережа продуктових магазинів Coop, яка закрила майже всі свої торгові точки. Минулого місяця бразильська компанія JBS, найбільший виробник свинини та яловичини в світі, теж постраждала від кібератаки. Найзначніший удар припав на завод у США. За місяць до цього хакери DarkSide із Росії напали на Colonial Pipeline, найбільший паливний трубопровід у США. Атака зупинила доставку палива на південний схід країни на кілька днів, спричинивши підвищення цін на пальне.
В Україні за півроку заблоковано понад 1,1 млн атак різних видів на державні інформаційні ресурси, а також заблоковано понад 250 DDoS-атак, зазначає Держспецзв’язку. Мета DDoS-атак – покласти ресурси масштабним потоком однотипних запитів, а також спроби впровадити небезпечні віруси в програми документообігу, зауважує Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони (РНБО).
Наймасштабнішим кібернападом в Україні стала атака NotPetya 2017 року. Тоді жертвами стали компʼютерні мережі Кабміну, Держказначейства, Мінфіну, Пенсійного фонду, «Укрзалізниці» та інших державних установ і компаній. Подекуди це призвело до зупинки в роботі. Шкідливий програмний код поширювався через програмне забезпечення МЕДОК.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.