Повномасштабна війна перевертає ринок праці в IT-секторі: більшість вакансій для айтівців тепер пропонують продуктові компанії. Два роки тому було навпаки – значно активніше набирали людей аутсорсери. Як це повʼязано з проблемами IT-індустрії в Україні
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Частка вакансій від продуктових IT-компаній зросла з 39% в листопаді 2021 року до 53% на кінець 2023-го, свідчать дані рекрутингового сервісу Djinni. У топі за кількістю опублікованих вакансій у 2023 році – інтернет-холдинг Genesis (853 пропозиції) та Ajax Systems (371), йдеться у дослідженні DOU.
До 2022-го найбільш активними у наймі айтівців були сервісні компанії – частка вакансій у травні 2021 року становила 61%, свідчать дані Djinni. Повномасштабне вторгнення ускладнило залучення нових контрактів з-за кордону. «Україна – червона зона для замовників», – зазначала виконавча директорка Асоціації IT Ukraine Марія Шевчук в інтерв’ю Forbes у середині лютого.
Подекуди сервісні компанії на кожного звільненого в Україні працівника відкривають вакансію вже за кордоном. «Це великий ризик для IT-ринку», – казала Шевчук. Проте ситуацію на ринку праці рятують продуктові компанії. Чому криза менше вплинула на них?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.