Інформація про Genesis

Виторг: 10,5-13 млрд грн (2023), ІТ

Genesis
Прибуток: н/д

Профайл

Кількість працівників
2789
Керівник HR
Марія Панченко
Власник
Василь Ульянов, Володимир Многолєтній
СЕО
Володимир Многолєтній

50 найкращих роботодавців 

У 2023‐му Genesis вийшов у лідери українського продуктового IT за темпами найму – команда за рік збільшилася на 1320 співробітників. На весну 2024‐го штат «фабрики стартапів» Василя Ульянова й Володимира Многолєтнього доріс до 2577 людей. Якщо рахувати проєкти, що юридично відділилися від материнського холдингу, сукупна команда перевищуватиме 3000.

З початку великої війни компанія не послаблювала вимоги до кандидатів. «Високі стандарти – одна з цінностей Genesis, що робить компанію успішною», – каже People Operations Director Марія Панченко. Висока планка компенсується посиленою увагою до ментального здоров’я.

Одна з головних задач – пришвидшити найм досвідчених фахівців. У середньому вакансії закриваються за півтора місяця, розповідає Панченко. «Пошук хорошого перформанс‐маркетолога може тривати понад три місяці», – каже вона.

Цитата з анкет: «Є команда health‐менеджерів, які допомагають організувати лікування. Безплатні їжа та спорт».

200 лідерів української економіки 2023

Найкращий роботодавець воєнного року і найбільший продуктовий інтернет‐холдинг України не збирається зменшувати оберти і в 2024‐му. «Зберегти культуру високої продуктивності буде непросто через значну втому людей від війни», – каже СЕO й співзасновник Genesis Володимир Многолєтній. Його компанія збільшила команду в 2022 році на 30%, до 3000 співробітників. До кінця поточного року Genesis планує довести суму допомоги країні до 400 млн грн.

Проблему браку кваліфікованих фахівців на ринку праці Genesis вирішує інвестиціями в українські заклади вищої освіти, освітні програми та ініціативи. «Щорічний бюджет у напрям роботи з університетами дорівнює приблизно $1 млн», – каже Многолєтній. Серед партнерів – Київська школа економіки, Києво‐Могилянська академія, КНУ імені Т.Г. Шевченка. «Більша частина з 300 000 осіб, що працюють в українському IT, залишились в Україні, – зазначає Многолєтній. – Це надихає та зміцнює віру в майбутнє».

* (оцінка Forbes)

50 найкращих роботодавців воєнного часу

У 2022-му Genesis відкрив офіси у Польщі, на Кіпрі та в Португалії, штат інтернет‐холдингу, який обʼєднує понад 20 компаній, збільшився в 1,6 раза. У перші дні великого вторгнення Genesis релокував на захід країни близько 2000 співробітників і їхніх родичів. «На початку війни найскладнішим було забезпечити психологічну підтримку команди», – каже people operations director Марія Панченко. Із командою працював штатний психолог, створено фонд на підтримку співробітників та членів їхніх сімей.

У компанії діє філософія «відкритого фідбеку» – дозволяє співробітнику отримати оцінку від керівника та поставити питання топменеджменту. «В чесній атмосфері люди почуваються захищеними й упевненими», – каже Панченко.

Впровадили нову систему формування цілей. «Тепер працівники краще розуміють, чого від них очікують», – додає Панченко. Головна проблема така ж, як і в країні в цілому, – безпека. «Війна позначається на кожному, – каже Панченко. – Хочеться, щоб вона швидше скінчилася і ми розвивались у вільній країні».

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2008

Рік запуску R&D‑відділу: 2017

Штат R&D‑відділу: 300

Інвестиції в R&D: $10 млн (з 2017 року)

Керівник напряму: Віталій Лаптенок

У Genesis немає класичного R&D‑відділу – це радше студія стартапів, де ідеї перетворюються на окремі бізнеси. Запуск власного департаменту інновацій ініціював керівний партнер корпоративного фонду Flyer One Ventures Віталій Лаптенок. «Genesis досі знають як африканський бізнес, але компанія хотіла переорієнтуватися на США, – каже він. – Для цього запустили R&D, з якого виходять конкурентні проєкти».

Завдяки експертизі в маркетингу Genesis створює додатки за передплатою. Працівники компанії приходять у R&D‑відділ з ідеєю, отримують фінансування й розвивають стартап усередині Genesis. Нові проєкти, як правило, мають 6–18 місяців, аби вийти на прибуток. У внутрішніх стартапах працює до 300 співробітників. «Людина була програмістом, а стала керівником проєкту», – розповідає про мотивацію Лаптенок.

За чотири роки Genesis інвестувала у 15 внутрішніх проєктів близько $10 млн. Найуспішніші – Headway, Universe, Boosters, PlantIn, Impulse. Команда зростання з 10 осіб (Growth Team) допомагає стартапам із дослідженням ринку, маркетингом, аналітикою, рекрутингом тощо. «Для нас R&D – це більше стаття доходів, ніж витрат», – говорить Лаптенок.

Матеріали по темі
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд