Інформація про Ajax Systems

Інвестиції: $11 млн, Розумні пристрої

Ajax Systems /Ajax
Оцінка: від $500 млн

Профайл

Рік заснування
2011
Власник
Олександр Конотопський
СЕО
Олександр Конотопський
Динаміка виторгу за 6 місяців 2022 року
+50%
Кількість працівників
2500 осіб
Кількість вакансій на 2022 рік
146

30 стійких компаній

«Ajax не соромиться приходити на новий ринок і казати: те, що ви робили 30 років, – це лайно. Ми зробимо по-іншому», – казав в одному з інтерв’ю Конотопський. Російська навала – не причина змінювати плани – на охоронні системи Ajax чекають клієнти у 130 країнах світу. Компанія не втратила жодного замовника і не переносила запуску нових продуктів. Протягом двох тижнів після 24 лютого Ajax релокував київський завод на захід країни, а вже у квітні відновив повноцінне виробництво. За девʼять місяців 2022 року обіг збільшився майже на 50%, на стільки само компанія планує зрости у 2023-му. Штат інженерів R&D-підрозділу – головна цінність компанії – зріс майже вдвічі, до 600 осіб. Волонтерський здобуток воєнного часу – застосунок «Повітряна тривога», який закачали 10,5 млн разів. Ajax Systems інвестував у його розробку близько $200 000.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2011 

Рік запуску R&D‑відділу: 2011

Штат R&D‑відділу: 350

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівники напряму: Богдан Купченко, Сергій Гульчук, Максим Мельник, Олександр Березанський

Ajax Systems випускає бездротові системи безпеки й непогано із цим справляється – у компанії 900 000 клієнтів із більш ніж 120 країн. За розробку пристроїв відповідає R&D‑департамент із чотирьох відділів у Києві: розробка ПО та девайсів, автоматизація та тестування. Загальний штат – близько 350 спеціалістів. Це кожен п’ятий співробітник компанії. Як влаштована їхня робота? Команда вивчає, які характеристики повинен мати прилад, робить прототип, тестує, допрацьовує його і сертифікує. Результат – лінійка з 36 пристроїв і постійне оновлення мобільного застосунку.

«Одне із завдань – постійно стежити за викликами ринку й відповідати на них новими інженерними рішеннями», – говорить R&D‑директор департаменту Device Максим Мельник.

Пристрої Ajax мають власну операційну систему реального часу OS Malevich, а всі дані зберігаються у хмарі Ajax Cloud. Система датчиків Ajax також навчилася виявляти рухи не лише в будинку, а й за його межами, тому може заздалегідь сповістити про ймовірну крадіжку. Для надійної передачі даних на відстань до 2 км розробили власний протокол Jeweller. Такий набір технологій – єдиний спосіб відвоювати місце на ринку в умовах глобальної конкуренції. «Я продаю порушення законів фізики», – говорить засновник Ajax Systems Олександр Конотопський.

30 найкращих стартапів

Випускник КПІ Олександр Конотопський продавав китайські охоронні системи і не плекав ілюзій щодо якості свого товару. У 2012 році він привіз на виставку охоронних систем свої датчики безпеки під брендом Ajax. За три роки стартап залучив перший $1 млн від венчурного фонду SMRK. Тоді ж компанія розпочала міжнародну експансію: спочатку охопили п’ять країн, а за рік – уже 67. Нині Ajax Systems – велика хардверна компанія з трьома R&D‑підрозділами та двома заводами в Києві.

У 2019‑му стартап Конотопського закрив другий раунд на $10 млн від Horizon Capital. Судячи з виписки з кіпрського реєстру, фонд оцінив усю компанію у $75 млн. З того часу бізнес виріс у 10 разів, запевняє CMO Ajax Валентин Гриценко. Плани солідніші – останню пропозицію поглинути компанію за $500 млн відкинули усі акціонери.

Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд