Кадр із фільму Apple Man
Категорія
Картина дня
Дата

Компанія Apple судиться з українським режисером фільму Apple-Man. Що ще сталося у світі технологій за тиждень

4 хв читання

Кадр із фільму Apple Man

Україна у центрі уваги всього світу – через кібератаки, евакуацію посольств, загрозу війни. У сфері технологій теж багато новин: геймдев компанія Virtuos із Сінгапура купила київську студію, компанія Intellias відкрила R&D у Сербії, а техгігант Apple ініціював у США розгляд справи проти українського режисера пригодницького фільму. Головне за тиждень

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Компанія Apple ініціювала у США судовий розгляд справи проти українського фільму Apple-Man. Cвої аргументи американський техгігант виклав на 467 сторінках. Головна претензія – фільм шкодить бренду, адже користувачам може здатися, що Apple-Man «пов’язаний, затверджений чи схвалений компанією Apple», – розповів Forbes режисер фільму Василь Москаленко.

Apple хоче, щоб режисер відмовився від юридичного оформлення фільму на території США. Таким чином компанія матиме право у будь-який момент заборонити використання словосполучення «Apple-Man» у назві фільму, коміксах та мерчі.

Москаленко спілкується з Apple через свого американського юриста і має заплановану конференцію із представниками компанії. «Я дуже хочу домовитися з Apple, – каже він. – Я дуже поважаю цю компанію, їхню філософію, їхню історію».

У відповідь на позов Москаленко записав відеозвернення, де пояснив, що Apple-Man – це фільм про яблука, а не про техніку, і не містить жодної згадки iPhone чи MacBook. Режисер пропонує компанії переконатися в цьому, переглянувши фільм перед виходом. «Я просто хочу зробити комедію про героя, чия суперсила буде повязана із фруктом, який обожнюють у всіх куточках планети», – каже Москаленко.

Трейлер до стрічки Apple-Man – пародії на популярні фільми про супергероїв – Москаленко зняв у себе в квартирі під час карантину у 2020-му. Зібравши понад €100 000 на платформі для фандрейзингу Kickstarter, він почав зйомки повнометражного фільму. Частину матеріалу відзняли у київській світлодіодній відеостудії One Location.

Думка юриста

Тарас Кислий, партнер та адвокат компанії Arzinger

Apple має у США реєстрацію торговельної марки Apple для товарів та послуг, пов’язаних із створенням відео контенту. Тобто вони мають монопольне право використовувати слово Apple для таких товарів та послуг. Вони цілком можуть подати позов, якщо хтось таке право порушує.

Тут є своя логіка, оскільки Apple влітку минулого року повідомила про власні амбіції створювати кінофільми. Фільму з назвою Apple-Man може, на думку компанії, розмивати бренд Apple у кіноіндустрії. Якщо говорити про перспективи справи, то тут багато залежить від рівня юристів, які вестимуть її. Apple може дозволити собі кращих, а Apple-Man навряд чи має такі ресурси.

Взагалі це досить рідкісне явище, коли техгігант позивається проти невеликого українського кіновиробника. Тут, скоріше, так склалися обставини, що власний вихід на цей сегмент ринку співпав із появою однойменного продукту в тому ж сегменті.

Розробник ігор Virtuos із Сінгапура поглинув київську студію Volmi Games. Сума угоди не розголошується. У київському офісі Volmi Games працює 140 людей – вони розробляють 2D- та 3D-технології для ігрових компаній. У портфоліо української студії робота над іграми Diablo II: Resurrected, The Elder Scrolls: Legends та Metro Exodus.

Заснована у 2004 році компанія Virtuos має офіси в Азії, Європі та Північній Америці – вона наймає понад 2500 співробітників. Серед розробок: ігри Batman: Arkham Asylum та The Outer Worlds. Новостворена компанія працюватиме під брендом Volmi – A Virtuos Studio. Її очолять засновники – колишні топменеджери Wargaming Kyiv Володимир Лобан та Мирослав Бараненко. Протягом трьох років команду планують збільшити до 500 працівників.

Тисячі державних документів в Україні створені на піратському софті. Про це йдеться в розслідуванні видання Texty.org. Піратське програмне забезпечення можна завантажити безкоштовно, проте часто воно має вразливості, зокрема програми-шпигуни, які крадуть файли з комп’ютера користувача і надсилають зловмисникам. Журналісти Texty.org знайшли документи з ознаками того, що вони були створені на піратському програмному забезпеченні, на сайтах СБУ, Кабміну, НАБУ, Верховної Ради та багатьох міністерств і міськрад.

ІТ-компанія Intellias відкриває R&D у Сербії. До кінця 2022 року там планують найняти понад 60 інженерів – вони розроблятимуть технології для автоіндустрії, телекому та фінтеху. Це другий офіс Intellias за межами України – перший у 2019 році компанія відкрила у Польщі, наразі там працює 50 людей. В Україні Intellias має шість центрів розробки у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Івано-Франківську та Дніпрі.

Український авіаційний стартап InputSoft пройшов відбір у акселератор Techstars. Його оцінка – $3 млн. За умовами програми, команда InputSoft навчатимеится із січня по квітень у італійському Турині та отримає $120 000 інвестицій в обмін на свої акції. Зазвичай частка Techstars – 6%. Стартап у лютому 2021 року застнували Анастасія та Андрій Смик разом із Валентином Завадським. Їхній продукт – софт для авіаційної галузі, що допомагає швидше обслуговувати пасажирів в аеропортах та знизити витрати на працевлаштування. У жовні 2021-го InputSoft підняв посівні $25 000 від Українського фонду стартапів.

Київська аустафінгова ІТ-компанія mcpk. перейшла на 4-денний робочий тиждень. Поки що в такому режимі працюють 13 з 80 спеціалістів. Новий робочий графік, на думку керівництва компанії, допоможе фахівцям не вигорати на роботі й краще працювати. У mcpk. розраховують, що «чотириденка» допоможе привабити нових працівників, для яких стандартного набору бонусів вже недостатньо. Для спеціалістів, що працюють за новим графіком, є певні обмеженя – вони не можуть брати один вихідний з усіма членами команди.

Додатки «Дія» та «Нова Пошта» – одні з найпопулярніших в Україні, йдеться в дослідженні агенства Kantar. Аудиторія «Дії» наприкінці 2021 року майже зрівнялася з аудиторією Facebook Messenger в Україні. У топі рейтингу – додатки Chrome, Gmail, Viber, YouTube і Facebook. Серед фінтех додатків Privat24 майже на 30% випереджає Monobank та Google Pay.

Компанія Apple судиться з українським режисером фільму Apple-Man. Що ще сталося у світі технологій за тиждень /Фото 1
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні